Jdi na obsah Jdi na menu
 


10.1.2015

10. 1. 2015

Asi čtyřměsíční koťátko, které jsme přijali na silvestra - dostal tedy jméno  Silvestr,  byl vhozen jedné rodině v Mařaticích za plot. . Kocourek je zvyklý na lidi a na děti. Hned si vlezl k nám do postele , jako by instiktivně věděl ,tady bude nejlíp.Zřejmě se jedná o bytového kocourka, nevhodný vánoční dárek. Kocourka jsme nechali naočkovat , jeho tělíčko se oslabilo.Přestal jíst, byl smutný, nechoval se tak jak by kotátko mělo. Nechtěli jsem něco zanedbat a poskytnout kotěti pomoc co nejdříve. Je to mládě u těch člověk nikdy neví.Převezli jsme ho na kliniku, čekáme na zprávu z vyšetření krve.Možná je jeho stav jen reakce na očkování,moc bychom si to přáli, možná oganismus  bojuje s protilátkami.Na klinice mu zatím podávají  výživu a injekčně látky  na posílení imunity. 

p1320643.jpg

Bohužel odešla do kočičího nebe kočička Rozárka. Byla již navakcinovaná, odčervená .Byla mezi námi , nechtěli jsme ji ponechávat v karanténě kde jsou další kočky v léčbe. Spinkala s námi v posteli, v noci jsem ji hladila protože si vlezla pod bradu a tam se zavrtla, nebylo možné dělat že jsem si toho nevšimla. Večer sledovala televizi nebo pobíhala bytem se staršíma, oblíbila si Pajdu, vždy se mu vnutila a on  ji olizoval hlavičku .Ráno jsem vstali a našli ji ležet bez zájmu, chytala po dechu, pod sebou hlenovitý průjem. Ještě žila ,ihned startovat auto a výjezd na kliniku. Ani na veterině nám neřekli, co je příčinou, nemělo již cenu poskytnout cokoliv, nezvládla by ani kanylu, natož odběry a testy. uspání byla ta nejrychlejší pomoc aby se dále nedusila a odešla bez dalšího trápení. Chybí nám, byla úžasná a krásná. Nikdy si nezvyknu na taková rozhodnutí a odchody.

p1320445.jpg

Ve středu jsme byli u doktora Mlejnského s nově příchozí kočičkou Moly, dále s  Pajdíkem a Montym.  Kocourci se nechali testovat na ledviny, oba dva trpí  záněty dásní a bylo třeba jim nechat vytrhat několi zubů. U obou se nemoc ledvin a jater nepotvrdila. Na podzim kdy jsme bojovali s přívalem blešek a  hromadně odblešovali, zůstal  Pajda alergický na toto kousnutí. U nás už na to trpí i Smoki. Celé zádečka má oholená, a potíráme pastou Tenazym Suspenze. Boj s těmito parazoty není jednoduchý někdy na dlouhou dobu, stále tedy odblešujeme.

p1320644.jpg

Moly, která k nám přišla ve zbídačeném stavu, měla vodnatý průjem a  má pokousanou nohu, zřejmě od psa. Noha ji bolí a hnisá, potíráme Betadynkou.  Je velmi hubená, slabá, málo papká. Užívá tablety Rilexine 75, Calopet pastu. Snaží se a bojuje, v týdnu ji  čeká kontrola a dle stavu testy na infekční choroby.Jinak je hodná, klidná, jsem vděčná nálezcům že si Molynky  všimli, zavolali nám a tím ji dali šanci na kočičí život. Nevíme jaké budou výsledky dalšího léčení, v každém případě děláme vše aby se její stav zlepšil.

p1320672.jpgp1320665.jpgp1320668.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Měli jsme také hlášeno od paní Jelínkové, že v Prostřední ulici v Uherském Hradišti se toulá malé kotě. Kotě jsem odchytli  do sklopce a dovezli do útulku. Je to kočička, dostala jméno Sašenka, odčervili ji a uložili na další pozorování do karantenního boxu. Zatím je plachá, tak ji necháme čas aby si na nás zvykla , mmluvíme spolu , chceme aby se zbytečně nestresovala .

p1320655.jpg

Po minulém víkendu, kdy jsme dělali větší úklid s kterým nám pomohla paní Falešníková, za což ji mnohokrát děkujeme jsme nechali vymrznout karanténní pokoje. I když svítíme germicidní lampou, tak jsme chtěli viry, které se případně drží v pokoji zlikvidovat. V mrazech, které byly v minulém týdnu jsme nechali na 24 hodin otevřená okna.

Měli jsme také návštěvu z Rožnova pod Radhoštěm ,moc děkujeme Hance a Markétě za dárky pro kočičky i pro nás. Od paní Sehnalové jsme dostali prací prášek, granule a penízky. Také velmi děkujeme paní Stanzelové  za kapsičky Felix, které pro nás vyhrála v soutěži. Kočičky si pomalu zvykají na kvalitní konzervičky a kapsičky z vánočního kočičího přání., které pomalu rozbalujem a podáváme. I nepapalky přišly na chut kapsičkám felix a gurmetkám, papáníčko které jsme zatím mohli dopřát jen marodům a kotatům. Za kočičky moc a moc děkujem všem dárcům za dárky i za misky. Za tyto penízky platíme veterinární péči, očkování, nakoupili jsem velkou toaletku která se hned ujala, koupíme ještě aspon jednu pro kotata.Vše co pořizujem a nakupujem vydíte na našem transparentním účtu. VELKÉ DÍKY.