Jdi na obsah Jdi na menu
 


10.6.2015

10. 6. 2015

V sobotu večer jsme  převezli na kliniku Morgana. Nepodařilo se ho rozkmit, dokonce ještě o 5 dkg zhubnul, jeho stav se nelepšil, i když stále bral Famosan . Při pohledu do Morganových očí mě bylo úzko, byl smutný a apatický. Bylo třeba jednat, proto jsme ho odvezli hned na veterinu, kde veterinář odebral krev na testy  leukemie, FIP a jaterní testy. Všechny dopadly dobře, pouze má  zvýšené procento močoviny, bílé krvinky v normě. Má zvětšenou slezinu.

Špatné je  snížené množství červených krvinek.  Dostal injekci diazepamu na podporu chuti k jídlu, ale i to nezabralo. Stále odmítal jíst, jídlo při krmení blinkal, bránil se i podávání vody stříkačkou.

 Lékaři zjistili, že v odebraném vzorku krve je něco co připomíná malé hýbající se kuličky a co vypadá jako parazit v červených krvinkách. Po testech  byl hned  potom připojený na kopačky, infuze, bylo třeba doplnit tekutiny a výživu. Čekáme na zprávu,  jak se kocourkovi daří, jsme nervózní, jaké budou další zprávy a výsledky dalších testů. Moc  si přeji,  aby Morganovi léčba zabrala a mohl být zase s námi doma i když izolovaný od všech v karanténním boxu.

 

U Barušky výsledky histologie dopadly dobře, zhoubný nádor nemá, oteklá tlamička byla reakce na zánět alergického charakteru. Přesto dostala  injekci kortikoidů. Je v pořádku baští a už váží 4,40 kg. Na další injekci půjdeme za 14 dní.

 

Rambo byl  očkovaný druhou vakcínou PUREVAX.  Moc se mu to nelíbilo, protestoval, s pomocí sestřičky jsme nakonec vše zvládli.

Poslední kontrola Štístka, je již v pořádku může na vakcinaci, ale až za 14 dní po skončené léčbě antibiotiky a za týden může na kastraci.

Malým koťátkům  se daří dobře, přibývají, jsou hravé, čilé, zánět v očičkách se ještě léčí u krémového kotěte a jeden malý černý prcek má očičko zakalené. Zatím se léčí. Další kontrola v týdnu.

Byla vykastrovaná Tracy, Bublina a Pája za 14 dní jedeme tahat stehy.

V neděli odešla do nového domova Martička, bude bydlet v domečku s moc hodnou tříletou holčičkou, v obci Cetechovice u Kroměříže.

8.6.2015-078.jpg

 

Už jsme i dostali fotečky, jak se Martička zabydlela. Vypadá spokojeně. Přejeme hodně štěstí.

kote-005.jpg

kote-002.jpg

U nových pokojíků jsme síťovali výběhy. Teď budeme mít jistotu, že kočičky neutečou a nic jim ani nehrozí.

 

19.5.2015-058.jpg

 

 

 

 

Moc děkujeme paní Konečné za zaslané granulky po dospěláky i koťátka. Paní Sehnalové moc děkujme za granulky, kapsičky a  vodní fontánky do kočičích pokojíků. Nejprve se kočule bály. První se odvážila Wolfinka a ostatní je potom následovaly. V těchto horkých dnech je to dobrý pomocník. Rádi bychom také poděkovali neznámému dárci, který nám daroval Imunoglukan na podporu imunity.

 

 

8.6.2015-043.jpg

8.6.2015-057.jpg

8.6.2015-076.jpg