Jdi na obsah Jdi na menu
 


11.1.2015

11. 1. 2015

Včerejší krásné a na leden teplé počasí vylákalo kočičky ven, kde si některé hrály, druhé odpočívaly. Včera jsme fotili další dárečky s kočičkami do projektu Kočičí přání. Některé kočičky ochotně spolupracovaly, jiné jsme ne a ne najít. Nejvíc ochotu fotit projevil Čuču, který byl ochotný zapózovat u každého dárku. Takže to focení vypadalo následovně. Nachystat dárek - najít kočičku - oddělat od dárku Čuču - přemluvit kočku, aby vydržela déle než dvě sekundy na místě - oddělat Čuču (nejlépe ho odnést na dvůr) - vyfotit kočičku s dárkem. Ještě některé dárky nedošly, takže doplníme zbývající a projekt ukončíme.

Mamuška, kočička, kterou jsme i s koťaty dovezli pře Štědrým dnem si zvyká na nové prostředí. Už se nechá pohladit. Je stará asi dva roky a už jsme ji nechali naočkovat. S jejími koťaty je to horší. Byly na očkování a hned dostaly vysoké teploty. Zuzanka a Uhlík jsou nyní  v karanténě a čekáme, zda se s vakcínou poperou. Dostávají antibiotika Amoxiclav a pastu na podporu imunity a na zlepšení chuti.

p1320659.jpg

p1320695.jpg

Minulý týden byly na očkování koťata s Magdou. Ty to zatím snáší dobře. Ještě druhé očkování a budou nabídnuty k adopci.

p1320716.jpg

Co nejdříve pojedeme na veterinu s Eliškou. Eliška už při přijetí měla něco s packou. Stále si ji nosí před sebou, takže ji necháme udělat rentgen.

Garfield po operaci nožičky se zlepšuje. Je stále v karanténě, ale brzy půjde mezi ostatní kočičky a bude nabídnut k adopci.

V pátek jsme jeli do Žádovic, kde bydlí paní, která je velmi nemocná a do této doby se starala o 28 koček. Kočičky si k sobě vzali okolní lidé a útulky. My jsme přijali kocourka Ramba, který je 11 let starý a je sněhově bílý. Druhý kocourek je stejně starý a je bílo mourovatý a navíc je i očkovaný. Jmenuje se Knoflíček. Oba jsou vystrašení, proto je necháváme ve velké kleci v karanténě, aby si zvykli.

p1320688.jpg

p1320690.jpg