Jdi na obsah Jdi na menu
 


12.3.2015

12. 3. 2015

Stav kocourka Smokinka  není nejlepší. Kocourek byl včera na dalším podrobném vyšetření srdíčka, kde paní doktorka udělala rentgen, ale zpráva není moc potěšující.  Srdíčko je slabé a dýchání je těžší. Smokinek už neběhá po dvoře tak jak dřív. Náš velký divoch víc odpočívá v krabici, kterou si moc oblíbil. Má tam pelíšek a v kuchyni na něho pořád vidíme a pozorujeme jeho dýchání,  které je namáhavější. Furon  na podporu srdíčka nyní dostává půlku tablety.

Dostali jsme zprávu od nové paničky Alinky po kastraci se ji daří dobře , je spokojená kočička  a má bezva domov .

Kocourek Monty, který nedávno prodělal operaci tlamičky, a pro zánět dásní mu byly vytrhány všechny zoubky. Po prvotních bolestech se již rozjedl. Montyho podporuje virtuálně p. Jana, která mu celou operaci uhradila a ještě nakoupila stravu. Od své adoptivní mámy dostal tekutou stravu, kočičí pudinky, které mu moc chutnají. Kapsičky k/d, které mu pomáhají v rekonvalescenci dostal také, ale ty zatím pořád mixujeme.

Kocourek Rambo, velký bílý statný kocour nám začal dělat starosti. Začala olysávat kůže na zádech a kolem  nožek. Ouška  už olysané měl, změnilo se taky jeho chování.  Rambo je bílý kocour se světlou kůží a má nedostatek pigmentu a proto  je náchylný na sluneční svit. Dříve velký tulivý mazel,který zpočátku těžce nesl přechod k nám od paničky se kterou žil víc  jak 10 let – stresem prodělal herpesvirus ,najednou přestal být mazlivý a nejen to, na každé pohlazení reagoval útokem . To už dobře nebylo,proto hned v pondělí jsme jeli na kliniku. Paní doktorka Kaděrová  vzala stěry z kůže, z oušek, za to ji Rambo uštědřil škrábanec , a prvotní sdělení bylo pro nás šokem. Rakovina kůže na ouškách, u zádíček ještě není potvrzené. Stěry byly zaslány na konzultaci specialistovi na veterinární kliniku do Brna, ten potvrdil  rakovinu oušek.  Provedly histologii a zítra ho vezeme zpět na kliniku. Zádíčka se zatím zkusí poléčit kortikoidy a po zhruba týdenní léčbě, pokud dojde ke zlepšení stavu kůže, bude dostávat antibiotika. V opačném případě mu  paní doktorka odebere vzorek kůže a tento bude zaslaný na podrobný rozbor do Laboklinu. Na výsledky budeme s hrůzou čekat víc jak týden. Pokud by se podezření diagnózy nepotvrdilo, byl by to ten lepší případ.  Rambo  by sice přišel o ouška, ale s tím se dá žít. Zůstal by u nás natrvalo, zařazen mezi stálé kočičky s hendikepem. Držte prosím všichni pěsti. Sedím teď u Rramba nejvíc, hladím ho a  vzdychám, vím, že mu tím nepomůžu, ale uklidňuji tím aspoň sebe a slzy mě tečou. Nerada bych kocourka svými výlevy zatěžovala, proto jen hladíme, ne po zádíčkách ale po hlavičce a čumáčku pohled do jeho smutných očí mě vždy odzbrojí.

Koťátka Ferda a Žanetka jsou opět v léčbě s rýmou, tentokrát jim na veterině vzali stěry z uslzených očiček. Ty půjdou opět na podrobný rozbor do Německa. Selhala veškerá léčba, několikatýdenní podávání antibiotik a kapek do očí. Už teď se děsím účtu za veterinární léčbu, testy a vyšetření, který nabývá pro nás hrozivých rozměrů,  částka dosahující   30 tisíc dluhu mě nedává  v noci spát a bere sílu pro další a další nikdy nekončící péči o opuštěné kočičky.   To je částka z ledna a února, nyní je již březen a léčení pokračuje dál. Kéž by do útulku chodily jen zdravé a krásné kočičky, opak je pravdou.

Další telefonát  o opuštěných kočkách, které žijí v průmyslovém objektu. Je jich tam co se nám podařilo zjistit asi 8 i s odrůstajícími koťaty. Blíží se jaro začnou se množit a my jim nemůžeme pomoci, kastrace a ostatní náklady spojené s provozem hradíme ze svých peněz, něco pomůžou dárci to ale nestačí a my dál nemůžeme pokračovat, dokud nebudeme schopni zajistit nově příchozím toulavkám léčbu, kastraci a krmení.  Zatím se nám podařilo zjistit, že jsou krmeny a nemají viditelný zdravotní problém. Musíme odmítat, dokud neodejdou do nových domovů nějaké kočičky z našeho útulku ,nemůžeme  přijímat další.

 Včera byla vykastrovaná kočička Betynka, týden předtím Wolfinka a Mamuška, Magdička už šla na vytáhnutí stehů.  Pro Garfielda máme vážného zájemce, paní která se do Garfielda zamilovala, kastruje svoji kočičku a po domluvě se ozve a kocourka dovezeme do nového domova, abychom poznali, kde bude žít a jaké bude mít kamarády.

O víkendu jsme měli několik návštěv, které přivezly tolik potřebné krmivo, konzervičky, granulky.

Pomoc doslova v poslední chvíli. Přijela p. Sehnalová, Konečná,Korvasová, Vykopalová s kamrádkou, p. Pavlatka. Moc a moc děkujeme za velkou pomoc, granulky  dostaly dospělé kočky i granule určené speciálně pro koťátka.  Velmi děkujeme.

Již minulý týden jsme dostali velkou zásilku 16 velkých záchodků Super Quein a dvou přepravek. Dar přišel společně s dezinfekční rohoží od neznámého dárce. Moc děkujeme. Také jsme dostali finanční příspěvek od paní Ujčíkové ,který byl použit na koupi germicidní lampy. Ta bude umístěna a nepřetržitě puštěna v karanténní místnosti.

 Záchodky jsme měly malé a nestačily, tolik potřebná věc pro našich 76 kočičáků, nám teď usnadní práci, záchodky jsou kryté, hodně velké a nebude již tolik vyhrabaného stelivo mimo záchodek. S novými přepravkami jsme ještě tentýž den jeli na veterinu , kde si dokonce i lékaři, kteří se starají o naše kočky hned všimli, že jsme dovezli marody v pěkných a nových přepravkách. Naše původní již držely pohromadě díky omotaným drátům. 

Nyní je již po léčbě Jozífek v pořádku. V pátek je na řadě  na 1.vakcínu spolu se Sašenkou, která jde již na přeočkování , měl jít i Rambo, ale přeočkování  nyní musí počkat.

Hany momentálně je bez léčby, daří se jí dobře.

 Jinak  prospívají ostatní koťata, Wolfinka, Garfield, Mamuška  opustili kotěcí zelený pokoj a jsou umístění v pokoji Magdy, který zatím obývala jen ona se svými koťaty.

V zahradních pokojích se již tísní 21 dospěláků. Není možné přidávat další. Problém je kam s Mourem a Jozífkem, protože Ti dva se totálně nesnáší, 2 x pokus o jejich sblížení selhal. Dopadlo to nepěkným napadáním jednoho s druhým. Mour má vůbec problém i s dalšími dospěláky, i když to nekončí rvačkou, dochází k výhružnému vrčení, viditelnému nepřátelství. Mour je jinak velice mazlivý, vděčný, musí být ovšem umístěný jako jediný nejlépe v bytečku, po venku moc netouží. Mezi koťata je taky nechceme dávat, oba jsou již starší kocouří pánové a koťata by je mohla obtěžovat svou nevázanou povahou a hrou.

V zahradním pokoji jsou vůbec moc hodné kočičky, bydlí tam Tlapička,která se nechá hladit každou návštěvou a všem se líbí díky svým bílým tlapičkám, které ji svítí jako bílé ponožky. Její brácha Čertík, dříve velký nepřátelský a bázlivý kocourek je nyní  vymazlený a nabízí svoji hlavičku na pohlazení vždy, když kolem něho projdete.  Ještě přicupitá, aby na něj taky došlo.

Amálku moc hodná mladá kočička, která k nám přišla společně se svýma třemi brášky.  Uvažuji ji přemístit k Magdě ona je moc hravá, Magdička má větší množství krásných velkých škrabadel ,určitě by se ji líbilo přeskakování z jednoho na druhý a uvítala by bydlení menších kočiček. Zkusíme a uvidíme.

Bela je živé stříbro, miluje venkovní výběh, zato Žofinka se zdržuje v pokoji na vyvýšením místě a pozoruje s přehledem  a klidem svým vlastním ostatní.  Dědoušek je moc hodný a klidný, nevyvolává konflikty a s každou kočkou je kamarád. Kubíčkovi schází větší výběh, miluje travičku, kterou rád okusuje, jako většina koček. Zvětšíme výběh do zahrady a další část nebude dlážděná, ale posetá travičkou i s malým jezírkem.  Co bychom pro ně neudělali, aby se jim u nás líbilo co nejvíc.   O dalších kočičkách napíšu příště.

 Zatím co my jsme sobotní nádherný den věnovali úklidu kočičích pokojíků, kočky si  užívaly sluníčka a jen nás zvědavě pozorovaly. Děkuji moc naši  dobrovolnici  Jarce,  za její velkou pomoc s úklidem kočičích pokojíků, díky ní vše zvládneme během soboty .