Jdi na obsah Jdi na menu
 


12.5.2016

12. 5. 2016

Velký černobílý kocourek Beno je po kastraci, momentálně je v léčbě s kočičí rýmou, dnes byl na kontrole, ale ješte není úplně v pořádku, vakcinace se tedy odkládá na příští týden.

Kocourek Sam odchycený v Uh.Brodě je taky po kastraci, ale stejně jako Beno v léčbě. Málo jedl a pil, bylo třeba ho zavodnit, krmit stříkačkou. Na veterině jsme nechali dělat testy na FIV a FELv, vyšly naštěstí negativní. Na sonu bylo zjištěno že má ucpané střevo,dostal projímadlo, laktózu na rozhýbání střev, antibiotika a jako by toho nebylo málo byla mu zjištěná vážná srdeční vada. Bude doživotně brát lék worfalin. , podáváme vždy večer . Nyní už baští, ale je stále dost unavený, hodně odpočívá a spí. Snažíme se ho vykrmit, ale potravu přijímá střídavě oblačno. Někdy s velkou chutí a z toho nemá zájem ani o paštiku  kattowit low protein kterou ředíme vodou.

 

12.5.2016-065.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wolfinka2 byla kastrovaná a již jedenkrát očkovaná zároveň s Dinem.

Máme v péči černobílého nalezence který dostal jméno Píďa. Přišel k nám hodně nemocný, kulhal na nožku, kýchal, prskal až se mu dělaly bubliny u nosu. Měl horečku 40,2,svrab v uších, klasika. Ihned na kliniku, dostal antibiotika dle vet pořádný herpesvirus, kašel, zánět dýchacích cest. Jinak dobře živený ,doufáme že tak bude mít sílu bojovat s nemocí. První dny jsme krmili stříkačkou, pro samou rýmu nezvládal dýchat a přitom přijímat potravu.

 

12.5.2016-005.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Velká změna ve zdravotním stavu nastala u Emy. Bílá kočička začala mít velké teploty, odmítala potravu a rychle začala hubnout. Pan doktor odebral krev a u Emičky byla zjištěná suchá forma FIP, začaly selhávat vnitřní orgány.Po několika dnech na klinice napojená na infuzích které nepřinášely zlepšení byla navrhnutá euthanazie aby se Emička nadále netrápila. Začala zvracet krev , stav neléčitelný.  Odešla tedy do kočičího nebíčka , kde není bolest. Byla v nejlepších rukách veterinárních lékařů a přesto tak bezmocní proti nemoci pro kterou ještě nebyl vynalezený lék.

Děkujem mockrát za darované věci do bazárku i do karanténních klecí paní Lence:

 

125.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Za krásné darované věci do aukce mockrát děkujem i paní Pašťálkové .

 

Aukci uděláme hned jak nám to marodi dovolí a po ukončení májového kočičího přání.  Mockrát děkujem. Penízky z budoucí aukce půjdou na úhradu veterinární péče .

 

12.5.2016-053.jpg