Jdi na obsah Jdi na menu
 


16.6.2015

16. 6. 2015

Morganka již máme doma. Byl propuštěný z kliniky poté, co se veterinářům  podařilo ho infuzemi  rozkrmit.  Trošku přibral a jeho stav byl  dobrý.  Další testy skutečně potvrdily parazita v červených krvinkách, kostní dřeň červené krvinky tvoří, což je dobrá zpráva.  Užívá Doxyhexal 2x denně a Famosan.  Baští, moc děkujeme za úžasnou zásilku konzerv Animonda pro dospěláky a  konzerviček Animonda Carni Kitten, které nyní dostává Morgan spolu s koťaty a moc jim všem chutná.

p1350238.jpg

Konec týdne jsme  většinou po práci trávili na veterinární klinice. Byli jsme tam s  Hany,  jak jsme již psali má zhoubný nádor na sliznici. Při kontrole, které se vždy urputně brání jsme zjistili že má  zanícené dásničky, bylo rozhodnuto vytrhat zbytek zubů. Jsme již objednaní na pondělí 22.6. 2015

 

Kontrola u Ivoška dopadla dobře, při příjmu podvyživený a nemocný kocour již váží 5,40 kg . Stále přijímá potravu jako by měl strach, že už příště nebude, proto  dostane  dobrou vaničku od své adoptivní mámy vždy,  když se dívá smutně  do prázdné misky.

Veterinář zjistil že má zlomený špičák, odebral mu vzorek na cytologii a dostal 2. vakcínu Ivomec na svrab. Dále doma čistíme ouška Clorexydermem. Dále bere Doxyhexal 1 x denně  před dobráním jdeme na další kontrolu. 

Další kontrola koťátek z družstva. Hnědé a černé které se léčí na zánět očí  mají zákal rohovky, oba dva vidí mlhavě na jedno očičko. Nyní jsou již ve stáří 7 týdnů. U hnědého kotěte veterinář zjistil, že je to kocourek a má pupeční kýlu. Černé kotě  je kočička ještě týden budou obě dvě koťata  brát Ronaxan a pak je vysadíme. Co nejdříve určíme pohlaví i zbytku koťátek.

p1350305.jpg