Jdi na obsah Jdi na menu
 


16.8.2016

16. 8. 2016

Vypadá to že se u nás v útulku nic neděje. Ležela jsem nějakou dobu ve špitále s páteří, ještě je třeba hodně odpočívat, netahat těžké věci ,věřím že bude vše dobré a budu moci se již naplno věnovat všem kočičákům.

Hugo již bydlí ve svém novém pokojíku ke kterému náleží i venkovní výběh. Kocour který nesnáší větší počet koček a chová se k nim nepěkně nebydlí ale sám. Agresivně vůči ostatním se začal projevovat i Pepan.. Společné bydlení sice začalo syčením a zvednutou packou ale to bylo vše o  rvačku nestojí ani jeden z nich.  Do adopce můžou pouze jako jediné zvířátko v rodině a tam kde mají možnost bezpečného výběhu. Jinak dokáží dát svoji vděčnost najevo.

img_2328.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Do adopce odešla Cecilka, Magdička, Bobeš. Na fotečky čekáme. Pro Cézara si přišel majitel kocourka který nás navštívil s tím že hledá kocourka. Kocourek si opřel hlavičku o páníčkovo rameno a byl spokojený. Jsme v kontaktu, sledujem zdravotní stav Cézara.

Amálka kočička která u nás žije od kotátka , naše zlatíčko ,  začala mít   problémy s onemocněním horních cest dýchacích, kýchala, měla rýmu. Testy bohužel nedopadly .  Dle lékaře  se jedná o suchou formu FIP. Stejným problémem začal trpět i Knoflíček, její velký kamarád. Odebraná krev prokázala to samé. Oba kočičí kamarádi nyní bydlí společně v dalším nově vybudovaném pokojíku s výběhem a užívají si sluníčka. Jejich zdravotní stav je zatím dobrý uvydíme   jak dál po domluvě s  veterinářem který je má v péči. Do pokojíků nám schází topení, moc prosím kdyby někdo vyřazoval olejový radiátor, nebo el.přímotop, moc by  nám to pomohlo. Stavební bunku jsme zateplili, upravili aby se v ní chlupáčkům líbilo , ještě necháme udělat rozvody elektřiny vše z našich výplat , na topení nám už nezbývá. Ochlazení může přijít brzy a kočičáci budou potřebovat pomalu přitápět.

Přijaté kotátko Tom, Vanilka mourovatí krásní, oba mají za sebou  první očkování a budou nabídnuti do adopce.

img_2259.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Kočička  Vanilka, která neustále vrní a vrní

img_2195.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Nově přijatá kotátka Berny a Jackie, sourozenci, zatím neočkovaní , malincí dáblíci,po karanténě přijatí mezi stálé kočičí  kamarády abychom měli víc času na jejich vymazlení. . Měli nemocná očka, zvýšenou teplotu, průjem, nyní jsou už v pořádku a jsou  to umazlená zlatíčka.

Jackie

img_2204.jpg

 

 

 

 

 

 

B

 

Berny

img_2263.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Kastrovaná byla Elza a Jůlinka. Z umístění se vrátila Pavlínka. Byla přijata jako kamarádka k domácímu kocourkovi. Dle majitelů je to samorost který další kočičku v domě nepřijal. Hany je stále sledovaná a jezdíme pravidelně na měření hodnoty cukru. Smolince jsme nechali dělat testy na FeLV a FIV, jsou negativní. Žanetka má zánět tlamičky, dostala stomorgyl, pokud nepomůže léčba, veterinář navrhl udělat krevní testy.