Jdi na obsah Jdi na menu
 


24.6.2015

24. 6. 2015

V pondělí byla Hany na trhání zbytku zoubků. Její zanícené dásničky jsou bolestivé, naštěstí nádor na sliznici je ve stejné velikosti, nezvětšuje se. Při doteku Hany ani nereaguje na bolest. Problém je nyní zanícená dáseň.  Hany, která koncem  roku při zjištění zhoubného nádoru na tom zdravotně nebyla nejlíp, pravidelně dostávala injekčně kortikoidy. Nejedla, nepečovala o sebe, její srst byla splněná, museli jsme ji koupat  v léčivém šamponu. Byla nám i doporučena euthanasie, ale něco mě říkalo, že to ještě pro Hany není ten pravý čas. Když po čase a po léčbě kortikoidy začala Haňulka sama jíst, a olizovat své chlupaté tělíčko, oddychli jsme si.  Můj instinkt byl správný. Nyní je z Hany kulička, která si užívá pohodlíčko a naši lásku. Držte prosím palce, aby byla brzy v pořádku.

Další kontrola a vyšetření u Morgana. Nezdálo se nám nadměrné slinění, jeho tlamička vypadala  jak v pohádce o pejskovi a kočičce, když si vařili dort, do kterého přidali mýdlo.  Veterinář zjistil,  že má  nepěkný zubní kámen. Bolí ho tlamička a to je důvod odmítání potravy.  Při vyšetření  byly zvětšeny mízní uzliny a ručička váhy pořád stojí na váze  2.30 kg.  Na jazýčku  má vřídek, stopa po prodělané kaliciviroze. 

Ivošek pokračuje pořád se stávající léčbou. Ještě má dostat třetí injekci Ivomecu  na ušní svrab a konečně se snad dočkáme výsledů cytologie. V minulosti byl kastrovaný.

Černé malé kotě z družstva nemá poškozenou rohovku, jak jsme si původně mysleli. Má taky vřídek na jazýčku. Prý prodělal kalicivirus a herpesvirus. Nyní je v léčbě pro rýmečku a zánět očiček je dle testů mycoplazma felis. Jedná se o nemoc která má dlouhotrvající léčbu až 5 týdnů. Dostává Doxycykliny u Maxitrol a umělé slzy.

Na vytahování stehů byly kočičky po kastraci Tracy, Bublina, Pája, Pavlínka, Anežka, Jája a odčervili jsme koťata z družstva. 

Sobotní odpoledne bylo ve znamení kontroly a čištění uší  u 26 juniorů v nových pokojích.  Někdo dobrovolně a někdo protestoval, krvácející ruka  od Kačenky toho byla důkazem. Opět jsem upadla v nelibost a večer, když jsem nesla konzervy, abych si je udobřila se pro jistotu  někteří  kočičáci raději schovali ve škrabadlech zaslaných od naší útulkové  kmotřičky.  Dali  tak najevo, že se se mnou odmítají bavit.

Štísko má za sebou první vakcínu a začíná vystrkovat růžky. Kdo z vás čtete jeho příběh od začátku, víte, že na tom při příjmu nebyl dobře. Několik dní nebylo  jisté, zda léčbu vůbec zvládne. Nyní už touží po společnosti stejně starých kamarádů, ale jak se mezi ně dostane, vjede do něho čert a packou se ohání po ostatních. Není zlý,  jen si musí zvyknout na  společnost. Ještě musíme postupovat opatrně a pomalu. 

Paní Jana z Podaných tlapek dovezla zbytek veřejné sbírky krmiva, kde bylo sběrné místo ve Zverimexu Na Splávku. Moc děkujeme všem hodným dárcům i majitelům obchůdku za to, že jim krmení pro útulek zabíralo místo.

vs.jpg

Do svého domečku odjely  zároveň dvě kočičky, což je na tom to nejkrásnější. Dvě kočičky Wolfinka, která byla u nás víc jak rok, konečně našla domov se svojí kamarádkou Tracy. Nebude jim smutno jejich zvykání na nový domov bude pro obě jednodušší a bydlet v bytě v Uherském Hradišti a po čase přestěhují o domečku. Jak  dostaneme fotky, hned Vám ukážeme, jak se oběma daří.

22.6.2015-083.jpg

22.6.2015-087.jpg

Moc děkujeme zaměstnancům Městského úřadu v Uherském Hradišti, kteří pro naše kočičky uspořádali finanční sbírku a poslali i pelíšek.  Moc si vážíme pomoci. Také děkujeme paní Stratilové za kapsičky. Kočičky si pochutnají.

Moc děkujeme paní Sýkorové za pelíšky, které si naše kočičky oblíbily. Také děkujeme dárcům, kteří nám poslali konzervy, mléko pro koťata, granule pro koťata, Calopet pasty, konzervy a granule. U těchto dárků nemáme jména dárců, proto budeme rádi, když se nám ozvete, abychom mohli poděkovat.