Jdi na obsah Jdi na menu
 


24.7.2015

24. 7. 2015

Morgan žije a jeho stav se přes původní velmi špatné prognózy o něco zlepšil. Prodělal 

neefuzivní – suchou formu FIP, z toho postižená je motorika, která se již po prodělané léčbě upravila. Nádor na obou ledvinách má, při převzetí kocourka z kliniky nám veterinář doporučil, pokud bude odmítat potravu ho raději přivézt k uspání. Morganka jsme si převzali a takto se domluvili, že přijedeme hned, jak se nám jeho stav nebude zdát dobrý. Z karantény jsme kočičího  maroda přeřadili do naší ložnice, aby poslední chvilky nebyl sám a my mu tak mohli dát lásku a mazlení. Spává mě za hlavou na polštáři, držíme se za packy, než usnu. Morganek  začal baštit, začal mít zájem o okolí.  Prochází se po pokoji, když přijdeme z práce čeká u dveří jak pejsek na pohlazení. Na toaletku chodí, občas se ale počurá, ale dá se to zvládnout. Léky již nemá, dodáváme vitamíny, přípravky – pastu po rekonvalescenci. Jako jediný dospělák dostává nejlepší papání,  kattovit kapsičky, gurmetky – paštiku, nebo gimbet pudink. Není to nejlevnější strava, ale hlavně, že mu chutná a doufám že aspoň trochu přibere. Je úžasně vděčný a mazlivý a já doufám, že s námi ještě nějakou dobu vydrží. 

 

p1350723.jpg

 

 

 

Bořek, mourovaté kotě se zahnisanýma očičkama, které jsme přijímali v minulém týdnu, se při vyšetření na veterině ukázalo, že se jedná  o kočičku. Přesto že si nejsme jisti pohlavím kotěte, je lépe hned při prvním vyšetření  uvést jméno, v opačném případě bude v lékařských záznamech uveden jako kotě a při takovém počtu koťat, které máme nyní u nás v útulku a při vystavení faktury koncem měsíce bychom sami nevěděli, o které kotě se zrovna jedná. Tolik na vysvětlenou. Z Bořka je tedy Boženka a tak už bude všude vedena. Při vyšetření veterinář zjistil, že na pravém oku  rohovky je zákal, vidí napůl, ale pravé očičko je lepší. Při příjmu zahnisaná očička vypadala velmi špatně,  kočička dostala antibiotika, kapečky do očiček a stále je v karanténě. Dobře papká a přibírá na váze. Očička jsou nyní již v mnohem lepším stavu. Dále zjistil, že je plná všenek, parazitů a ihned ji ošetřil. Boženka je mazlivá, moc milá, tulivá, jen při podávání léků  se snaží  předvést jako zlá šelma, pak začne na stole předvádět kotouly, olízne  ruku  a je po šelmičce. Bude to úžasná,  krásná mourovatá kočička. Pro její hendikep bude ovšem vhodná jen do bytečku.

 

p1350750.jpg

Kastrovaný byl Kim, Piškot, Ferda, Sašenka, Štísko, Marek. Až přijde čas, bude na řadě Oskárek.

Poprvé byli vakcinovaní Ivošek, Lojzička, Kikina.

Na kontrolu po prodělané  léčbě  pojedeme s Hany a  s Edou. Lojzičce zákal na levém očičku už zůstane, další kapky již není třeba podávat. Byla k nám dovezena po zánětu, který měla dlouhodobě neléčený. Kočička se zatím stará o svá tři koťata, čistí je, občas nechá přilehnout k cecíku, ale zřejmě se jedná jen o pomazlení koťátek s mámou. Její koťátka, jako i ostatní prckové z družstva jsou zatím bez  známek nemoci a doufáme, že to tak zůstane. Pokud budou ještě týden, až dva v pořádku můžou na první vakcinaci.

 

 

 

p1350670.jpg

 V neděli k nám byla přivezena tři černobílá koťata od pražského spolku  ,,Psí život ,,, který pomáhá pejskům a kočičkám ze sociálně vyloučených lokalit nejen u nás ale i na Slovensku.

Koťátka byla odebrána skupině bezdomovců,  kde žije a neustále se množí několik koček. Jsou to asi tříměsíční koťátka, která přežila, bohužel některé to štěstí neměly. Při příjmu se projevil herpesvirus,  zřejmě převozem, stresem, nyní jsou v léčbě. Koťátka jsou plachá, na ruky se ale nechají vzít a ošetřit.

První den odmítaly  potravu, vodu jsme  v těch horkách raději ještě podávaly stříkačkou. Jejich  stav je zatím dobrý, vzhledem k prostředí z jakého pochází máme doporučenou karanténu 14 dní až tři týdny, záleží na dalších projevech.

 

 

p1350742.jpg

 

A dobrá zpráva.

Dnes v noci  Verunka konečně porodila tři nádherná koťátka. Verunka je tříbarevná, rezavo-černo-bílá a její mrňata si to mezi sebou rozdělila. Jedno je rezavobílé, druhé celé černé a třetí černobílé.

Nyní je sama v pokojíku a  užívá si první  a taky poslední porod. Nyní Verču a její maličké nebudeme stresovat focením, ale až to půjde, určitě je představíme.

 

Minulý týden jsme měli milou návštěvu. Navštívil nás pan Hála s přítelkyní a pro naše kočičky přivezli plno dobrého masíčka. Děkujeme.

 

p1350758.jpg