Jdi na obsah Jdi na menu
 


25.3.2015

25. 3. 2015

Vyšetření , které proběhla minulý týden  na klinice jsme se dozvěděli, že stav kůže na zádech u Ramba jsou lepší, ale ouška naopak horší. Rozpadá se mu tkáň a ouška ho bolí. Čistíme Betadynkou a dobírá antibiotika. 1.4. je Rambo objednaný na kliniku a podle stavu mu zřejmě budou ouška amputovaná. Testy z Německa ještě nedošly, čekáme na potvrzení, zda je na zádech také rakovina jako na ouškách. Uvidíme. V každém případě již nikdy nesmí na sluníčko. Trochu nám to dělá starosti  jak to v útulku provedeme, když všechny  kočičky mají dvířka a do oploceného výběhu a ven můžou. Nabízí se jedině přes léto den trávit v naší ložnici a ven ho pustíme za šera a v létě může být venku celou noc. I ve výběhu mají pelíšky, poleženíčko. Na léto paní doktorka doporučila speciální čepici pro takto postižené kočičky na zakrytí hlavičky a oušek. Nevíme, zda se dá u nás někde koupit nebo  někde za hranicemi. Bylo by to určité řešení a Rambovi  by to pomohlo. Zkusíme pro to udělat, co se dá. Kdyby někdo věděl, nebo měl možnost moc se za Ramba přimlouvám, protože byl Rambo na 1.vakcíně a revakcinace kvůli nemoci musela být odložena, paní doktorka rozhodne o dalším očkování.

 Monty  byl také na kontrole, dásnička má ještě trochu krvavé, zánět dásní tam ještě je , ale pomalu se lepší, je možné že mu tento problém zůstane napořád a tlamička se nikdy pořádně nezahojí. Máme Montyho pravidelně vážit, nesmí zhubnout a je třeba kontrolovat kolik vypije vody. Takže občas taky oddělit od ostatní skupinky 26 koček, jinak těžko zjistíme jeho spotřebu jídla a pití. Prednison ještě podáváme.

Jozífek  nebere již žádné antibiotika, jen Immunovet na posílení imunity, a zároveň s Rambem půjde na 1.vakcínu, protože vzhledem k jeho zdravotnímu stavu to zatím nebylo možné. Držte prosím všem palce, aby kluci zvládli své choroby a mohli mezi ostatní kočičáky ven do výběhu.

Mour a Knoflíček byli přeřazeni do zeleného pokoje k odrostlým koťatům, není to moc šťastné řešení, ale zahrada je přeplněná a mezi mladší koťata je nechceme dávat. Měla jsem trochu strach, jak se přijmou. Nakonec mě to překvapilo. Protože koťata jsou v přesile, kolem nově příchozích udělali něco jako kolo, začali je očichávat. Guliver jako největší a nejstarší kocourek a vůdce kotěcí smečky začal pouštět hrůzu, syčel a Mourovi  i Knoflíčkovi nezbylo nic jiného než hledat úkryt ve škrabadle až úplně nahoře. Velcí, téměř pětikiloví kocouři vzali do zaječích. Při včerejším krmení se již odvážili dolů. Ostatní je vzali a dokonce byli připuštěni k misce s masíčkem. Poslední Guliverovo zasyčení mělo znamenat něco jako  stejně jsem tu byl první já se skupinka dala v klidu do jídla.

O víkendu nám přijela na pomoc s úklidem paní Jarka. Moc děkujeme. Vždy jsou pokoje krásně uklizené, ale ti rošťáčci si toho vůbec neváží. V neděli skončila naše druhá aukce. Jak budeme mít všechny informace a věci odeslány, určitě napíšeme celkovou sumu, která se vytěžila. První balíčky odešly již dnes, takže už můžete očekávat pošťáka Moc děkujeme.