Jdi na obsah Jdi na menu
 


25.4.2016

25. 4. 2016

Moc se omluvám že nepíšu častěji, ale není jednoduché skloubit práci s péčí o kočičky a ta je ze všeho nedůležitější. O to víc si vážím chvilky klidu ,jen tak si konečně  odpočinout a psát o všem co se u nás děje.

Máme nové příjmy ale i nové domovy.

Přijali jsme černobílého kocourka, spíše kocoura, který žil v zahrádkářské kolonii směr Kunovice než se někdo rozhodl, že vlastně překáží. Byl krmený a spokojený ovšem do chvíle, než někdo nalíčil otrávené pasti . Některé zdejší kočičky nepřežily, Bena, jak se kocourek jmenuje s tím jménem k nám  již přišel, dovezla  babička, která zdejší kočičky krmila. Kocourek je zatím v karanténě, ale již tento týden půjde na kastraci. Je to moc hodný a mazlivý pan kocour,jen doufám že se bude snášet s ostatními.

p1040545.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Kočičkou přijatou v depozitu je Wolfinka 2. Volala nám paní že nalezla toulající se kočičku která je velmi podobná Wolfince, kterou jsme nepřestali hledat. Wolfinka 1 byla adoptovaná v lońském roce ale dobrý domov nenašla. Zůstala opuštěná v prázdném domě. Přesto že se jednalo o pozdní večerní hodinu ,přijeli jsme v naději že se jedná o ztracenou kočičku. Je Wolfince hodně podobná, ale nejedná se o Wolfi, e jméno ji už zůstane. Dle veterináře jde o nekastrovanou kočičku, byla proto hned kastrovaná. Nechá se hladit a mazlit ale při kontaktu s jinou kočkou  syčí.   

p1040547.jpg

 

 

 

 

 

 

p1040546.jpg

V UH.Brodě jsme na žádost odchytávali březí kočičku která se nastěhovala  k domu s pečovatelskpu službou. Hodná paní ji krmila ale jak to tak bývá nebyla vítána a dokonce ji zdejší obyvatelé chtěli nechat utratit. Jejich žádosti ovšem nebylo vyhověno, zdravou kočičku a k tomu ještě březí  uspat nejde, to zákon nedovoluje. Několik dní jsme po práci přijížděli a kočičku se snažili odchytit do sklopce. Vyhladovělá kočička důvěřivě vešla ale sklopec selhal, po několika pokusech jsme museli přestat. Kočička mezitím porodila neznámo kde, k domu ale pořád přichází a je krmena. Snažíme se zmapovat její pohyb a s pomocí obyvatel  nás stopa  přivedla ke staršímu domu který je na prodejSnažíme se pokračovat, zjistit majitele  a odchytit kočičku s ko´tátky dřív než se rozběhnou po městě.  Místo ní jsme přivezli kocourka který žil u téhož domu , dle sousedů je to dlouhodobý městský tulák který nebyl zrovna v nejlepším stavu. Svrab kůže, zablešení. Zatím je v léčbě,  čeká ho kastrace. Kocourek dostal jméno Sam a je přítulný, moc a moc vděčný, nejraději by se pořád tulil. Zvyklý na lidi i na kočky. Vykoupali  jsme Sama  v clorexydermu abychom mu trochu ulevili..

p1040369.jpg

 

 

 

 

 

 

p1040371.jpg

 

p1040567.jpg

 

 

 


 

 

 

 

Moc a moc děkujem za velmi vzácný dar. Byl nám doručený balík v kterém jsme našli velkou odchytovou klec pro větší počet koček, u které se zatáhne za provaz a klec sami na dálku uzavřem. U této klece už nemůže dojít k selhání jako se stalo v případě odchytu březí  kočičkyMockrát za něj děkujeme.

 

26.4.2016-016.jpg