Jdi na obsah Jdi na menu
 


27.1.2015

27. 1. 2015

Závěrem minulého týdne jsme byli informováni, že ve Starém Městě se pohybují kočky. Má se jednat zřejmě o sedm velmi plachých koček, které jsme slíbili odchytnout a nechat vykastrovat. Prozatím se nám podařila chytit jedna kočička. Postupně budeme pokračovat. Vykastrované kočky budou vráceny zpět na místo odchytu.

Kočičky Rambo, Knoflíček, Hanička, Ondra a Míša dostaly Herpes virus. Kočičí rýmu léčíme antibiotiky a prostředky na imunitu.  Kočičky Vilík, Kim a Luciferka mají zánět očí. Užívají Uniclophen a Ofloxain. Přidáváme i Calo - Pet na podporu imunity. Očička vytíráme.  Doufáme, že se co nejdříve uzdraví. Smokinek je už z kliniky doma. Lékaři nás informovali, že i když bere nadále léky jeho stav je velmi vážný. Tam prý spolupracoval a byl velmi hodný.

Rána, kterou jsme nečekali přišla od zdravé kočičky. Bleška, mladý kocourek, který k nám byl přivezen z Kyjova začal špatně dýchat. Okamžitě jsme jeli na veterinu, kde zjistili, že má vodu na plicích. Podle lékařů, zřejmě při hraní mu druhá kočička sekla drápek do tělíčka a zranila ho. Pokusili se vodu odsát, ale kocourek to nezvládl a umřel. Je nám to velice líto a je to pro nás hodně smutné.

p1310424.jpg

Pajda, který dostal alergickou reakci na bleší kousnutí už je v pořádku a kožíšek pomalu zarůstá. Očkování minulý týden proběhlo u 17 kočiček. První vakcínou prošli: Zuzka, Uhlík, Garfield, Vilík, Sisi, Piškot a Mamuška. Druhou vakcínou prošli: Magda se čtyřmi koťaty, Pepina, Mour, Jája, Pája a Oskárek. Očkování vyšly na 2 138 Kč a 2 590 Kč.

Ne příliš pozitivní nám přišla odpověď z Obecního úřadu v Polešovicích. Ten jsme oslovili s nabídkou spolupráce, že jim budeme odebírat a odchytávat toulavé kočky. O spolupráci zájem nemají a finanční příspěvek nedají.

Rádi bychom poděkovali paní Sýkorové, která nám minulý týden poslala dva balíky. V obou bylo velmi kvalitní a dietní krmivo. Moc děkujeme za všechny konzervy a granule. Také děkujeme za hračky, které ihned zaujaly :-). Paní Hótové děkujeme za zdravotnický materiál, který nám poslala. Jedná se o injekční stříkačky, obvazy, tampóny a čtverce. Každý den tyto věci používáme na ošetření našich kočiček. Paní Vaculíkové děkujeme za silikonovou podestýlku. Kočičky byly zvědavé, co že to mají nového a neustále chodily do záchodku nahlížet. Konzervy, granule, škrabadlo a lopatku se smetáčkem nám poslala paní Škrabalová. Moc děkujeme.

p1330386.jpg

21.1.2015-076.jpg

21.1.2015-096.jpg

p1330380.jpg

V sobotu k nám dojely pomoc s úklidem paní Falešníková a Vaculíková. Jsme rádi, že nám pomáháte. Děkujeme.

V našem útulku bychom potřebovali nový vysavač. Ten původní už dosloužil a útulek nemá prostředky na nový. Tímto bychom rádi oslovili případného sponzora nebo dárce, který by nám ho věnoval. Vysavač je nezbytným pomocníkem při každém úklidu.