Jdi na obsah Jdi na menu
 


27.2.2015

27. 2. 2015

Koťátka, která se léčila na kočičí rýmu, kdy koťata kýchají, mají zaslzené očička jsou již po léčbě. Koťata která  měla silnější imunitu a virová nemoc se na ně nepřenesla byla hned oddělena od ostatních. Podáváním antibiotik, kapáním do očiček jsme nemoc zvládli. Nyní podáváme jen pastu na imunitu a koťata jsou již všechna pohromadě. Některá jsou na sebe dost zvyklá, žijí spolu několik měsíců,  takže shledání  bylo dost velké a bouřlivé. Samou radostí se všechny vrhly na  menší škrabadélko, které pod jejich náporem nevydrželo. Naštěstí již ve svém pokojíku mají krásné velké škrabadlo Garfield, které pro jejich radost zaslala paní Lenka a kterého si dostatečně užívají.

Tento týden byly vakcinovány další kočičky, vždy při platbě za očkování uvádíme jejich jména. Měl být očkovaný i Jozífek, tomu se ale vrátil infekční zánět kůže. Zánět kůže měl při příjmu, byl politý benzínem. Musel hodně trpět, kůži měl téměř olísanou do krve. Podařilo se nám jeho postižení zklidnit, aspoň natolik, že ho bolavá zádíčka nebolela a místa začala pomalu zarůstat, bral dlouhodobě antibiotika.  Jak se dostal mezi ostatní kočky, začal mít stejný problém, možná i psychika, ostatní kočky mu vadí, je spíš samotářský, ostatní nevyhledává. Vůbec si nesedl z Mourem, oba jsou to dost velké kočičí osobnosti ani jeden se nechtěl smířit s přítomností druhého. Takže nyní jsou kluci kočičí každý zvlášť.

Další z důvodů co nejrychleji dodělat další venkovní pokojíky. Máme již nakoupeny střešní latě, dřevěné stojky, vyhlédnuté plastové okna ve stavbazaru. Pomalu, jak finance dovolí nakupujeme i když prvořadé je platba za veterinární péči a krmení. Nejsme na tom finančně nejlíp, nákupy granulí a konzerv stejně tak i peletky které se nám osvědčily jako dobrá podestýlka nakupujeme stále ze svých financí. Pokud ale uvidíte na našem transparentním účtu platbu v UNI Hoby St.město je to právě nákup těchto peletek. Použitá podestýlka je lehká, není tak cítit jak levná podestýlka z obchoďáků, je stále cítit dřevem  a ve sběrném dvoře nám je berou raději.

Přišel čas dospělosti a vykastrovaní  byli Magdička, Amor, Alan, na sobotu je již s panem doktorem domluvena kastrace Adama, Kuby a přijdou na řadu další.

Sejdinka,naše krásná černá kočička u které byla zjištěna Fip byla po dohodě s veterinářem v pondělí uspána. Téměř každá kočička nemoc nosí v sobě, někdy viry v tělíčku zmutují a začnou napadávat další orgány a dochází k selhání organismu. Na tuto smrtelnou nemoc nebyla ještě vynalezená žádná vakcína, žádné očkování ani lék. Sejdinka nebyla schopná již sama sníst nic a bříško se ji nalévalo žlutou tekutinou – příznak této nemoci. Držela jsem ji v náručí, když lékař podával uklidňující injekci. Nikdy na ni nezapomenu, je již v kočičím nebi a má konečně svět bez bolesti a já další smutek za drobečkem, kterému jsme dali svoji lásku, domov a péči. I to bohužel patří k naší práci.

sejdinka.jpg

Protože Monty, velký zrzavý kocourek trpí  zánětem dásní , byl prohlédnut na klinice a ke zlepšení jeho stavu veterináři doporučili vytrhat zbytek zubů, které má a které mu způsobují bolesti.  V pondělí jsme ho tedy hladového odvezli na kliniku  a pod narkózou provedly lékaři  operaci. Než se mu  tlamička úplně zahojí, dostává antibiotika a léky na bolest. Stravu mu musíme mixovat, zatím ještě moc nepapká ale je velký a silný, věřím,  že to zvládne.  Hlavně aby už neměl bolesti dásní a zubů.

monty__22.6.2014.jpg

Do svého domova  se vrátila Pepinka. Kočička k nám byla převezena na žádost majitele, který je postižený a nebyl schopný se o kočičku postarat. Kočička během pobytu u nás byla naočkovaná. Vykastrovaná byla již před sedmi lety. Majitel volal do útulku téměř každý den. Pepinka  mu scházela, cítil se osamělý bylo smutno, což je pochopitelné. Kočička byla pro něj jediný živý tvor, který mu dělal společnost během dne. Dohodl se s příbuznými, pomoc přislíbila i nová pečovatelka, tak na jeho žádost  jsme mu kočičku přivezli domů a nabídli pomoc pokud bude třeba vyšetření na veterině, dovoz granulí atd. Pepinka svého páníčka poznala,  uvelebila se u něj na posteli jako by ji nikdy neopustila, velkou radost měl i páníček, kterému se mu vrátila radost a chuť do života. Málo platné kočička je tvor, který nemá velké nároky, nepotřebuje venčit,vystačí si sama a přitom dokáže rozdávat radost  nejen nemocným a postiženým.

p1320392.jpg

Jistě si vzpomínáte na Alinku, kočičku s amputovaným ocáskem. Nová panička, která Ali adoptovala na dnu otevřených dveří nás požádala o pomoc s kastrací  a dovozem na veterinu. Byli jsme rádi, jak Alinka vyrostla, je z ní krásná velká kočička, má se moc dobře. Byli jsme u ní doma, je opečovávaná a velice spokojená. Je to to nejkrásnější, čeho se můžeme dočkat a navíc velká radost, že jsme k jejímu štěstí vlastně pomohli a dobře ji umístnili už kvůli jejímu hendikepu. Čekáme na fotečky, které rádi zveřejníme.

Hany i Smoki nemají nyní žádné problémy, stále dostávají léky, Smoki užívá na srdíčko Furon, jedenkrát za 3 dny 1/4 aspyrinu na ředění krve. Hany  po dlouhé době o sebe začíná pečovat, pravidelně si čistí kožíšek, možná si taky říká raději se budu mýt sama, než by mě panička zase máčela v umyvadle, to se ji moc nelíbilo, snažila se protestovat. To Smokinek možná právě díky tomu že je hluchý a neslyší téct vodu se koupe celkem rád – má alergii na bleší kousnutí, takže občasné koupání v léčivém šamponu, který nám darovali na klinice mu pokožku zklidní, ten samý šampon používáme při ošetření nemocné kůže Jozífka.Hanička, která má jako jedna z mála privilegium chodit po celém domě si oblíbila nové místo. Je to sušička na prádlo. Velmi se jí líbí to teplo, které z ní ještě po dosušení prádla sálá.

26.2.2015-039.jpg

 

Dostali jsem telefonát zájemce o adopci zrzavého kocourka, doufáme že se nám zájemce ozve a další kočička najde svůj domov. Další zájemce nám napsal na email, tady je zájem pouze o kocourka na barvě nezáleží. Byli bychom rádi, kdyby se podařilo umístnit a udělat prostor pro další koťátka. S příchodem jara přibude koťátek, v opačném případě je nebudeme mít kam umístit, protože máme kapacitu plnou.

Velké díky patří paní Sýkorové, která nám poslala dvě nová úžasná škrabadla. Jsou velká silná a doufám že kočičáci nebudou mít šanci je zlomit jak se stalo v případě malého škrabadélka. Máme s tímto typem moc dobré zkušenosti, škrabadlo Garfield unese nápor 10 dospělých koček.  Zatím se ukrývají v krabici, ale v sobotu po velkém úklidu ho postavíme a umístíme v pokoji Magdičky a druhé bude čekat na dostavbu jednoho ze dvou  nových pokojů. Za všechny kočičky posíláme poděkování, na všechny se dostalo a všechny je moc milují.

26.2.2015-084.jpg

Také velký dar jsme dostlali od paní Ujčíkové. Zakoupila nám nepřímou germicidní lampu. Lampu bude umístěna v karanténě, kde nyní budeme moci  likvidovat viry i za provozu. Její kamarádka která nás již navštívila  nám darovala konzervy, deky a ručníky.Mockrát děkujeme.

26.2.2015-030.jpg

26.2.2015-098.jpg

Děkujeme paní Vaculíkové, která nám poslala konzervy Felix. V současné chvíli máme akutní nedostatek mokrého krmiva, takže je to velká pomoc. Felixy kočičky milují my sami občas nakoupíme konzervy i v DM. I tyto konzervy si kočičky oblíbily. (to jen kdo sledujete náš transparentní účet, aby jste si nemysleli, že si nakupujeme kosmetiku)

26.2.2015-076.jpg

Paní Svobodová z Podaných tlapek nám darovala Britky granule. Všem dárcům moc, moc děkujeme. Je to pro nás velká pomoc. Také děkujeme i finančním dárcům. Penízky, které nám posíláte, jsou použity především na veterinární ošetření. DĚKUJEME.

26.2.2015-032.jpg

Více fotografií v přiložené fotogalerii