Jdi na obsah Jdi na menu
 


27.6.2016

27. 6. 2016

Malá krásná zrzavá kočička v útulku dlouho nepobyla. Přijeli si pro ni mladí manželé kteří si  při návštěvě  Zrzku zamilovali a hned si ji odvezli domů. Bydlí nedaleko jsme ve spojení. Doma mají ještě malého pejska , ten kočičku přijal jako partáka, oba bydlí v domku s přístupem na zahrádku.  

26.6.2016-128.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Malá mourovatá Majda přijatá společně s Elzou, dostala týden po kastraci  vysoké horečky, odmítala potravu. Na klinice byla napojena na kapačky, dostává výživu, čekáme na výsledky testů.  Máme o ni strach, zatímco Elza porodila tři koťátka a všichni se mají k světu, Majda je v péči lékařů. Při dnešní návštěvě nám vet sdělil, že se její stav malinko zlepšil. Začíná se zajímat o okolí, trochu baští ,teplota zůstává.

 

21.6.2016-092.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Janička, Body, Ćertice dostávají antibiotika na zánět dásní. U Bodyho a Ćertice se léčba začíná projevovat, Janička se nám stále nezdá, po dobrání antibiotik ji necháme udělat testy. V poslední době se ji často vrací rýma, zatím je v karanténě. Nikita je v léčbě se zánětem spojivek, rohovku má nepoškozenou , lékař při stěru z očička zjistil že má pod třetím víčkem dlouhodobě  usazený hnis který ji nedovolil úplné vyléčení zánětu. Očička ji vyčistil a dostala antibiotické kapečky.

Ve čtvrtek jsme přijali  další nalezenou kočičku ve vysokém stavu březosti hodně podobnou Jůlince. Byla nalezená za  vesnicí jak leží v příkopu. Kočička bříško jako soudek porodila v sobotu v poledne šest ko´tátek. Byla tak vysílená, unavená že již to poslední malé kotátko nebyla schopná porodit, bylo třeba ji pomoci. Ćernobílá kočička dostala jméno Sofinka. Nyní už jsou v pokoji kočičích mamin umístěny tři venkovní výběhy. V jednom Jůlinka a její tři již měsíční koťata v druhém Elza se třemi mourovatými prcky  kteří již mají tři týdny a v posledním je Sofinka a jejich šest ratolestí.

 

26.6.2016-172.jpg

 

 

 

 

 

 

 

26.6.2016-173.jpg

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Sofinka při přijetí:

 

26.6.2016-123.jpg

 

 

 

 

 

 

 

již to má za sebou a je z ní pečlivá a unavená máma. Ještě druhý den odmítala potravu že jsme měli strach zda bude v pořádku. Pomalu začíná baštit, ale je stále smutná. Díky dárcům kteří zaslali ko´tátkům prémiové konzervy a granulky baští všechny tři opravdu to nejlepší. Mockrát děkujem moc si toho vážíme sami bychom jim nemohli poskytnout takové dobroty, gurmetky , sheby, smilly, royal canin atd. 

 

26.6.2016-166.jpg