Jdi na obsah Jdi na menu
 


28.2.2016

28. 2. 2016

Hany, kočička s cukrovkou odmítala jíst. Na klinice ji vet udělal sono a zjistil zvětšená játra na kterých jsou znatelné černé flíčky, zatím nevíme o co se jedná. Pokud nedojde ke zlepšení půjde na biopsii. Hany pícháme 2x denně inzulin a dostává speciální stravu, zatím nejde nic jiného dělat, jen doufat že se její stav zlepší. Hodně se zlepšil stav Pepana. Hnisající drápové lůžko na zadní nožičce  se pravidelným čištěním a podáváním antibiotik již zcela uzdravilo. Nožičku jsme celou máčeli  v roztoku chloridu sodného s betadinou , moc se to Pepanovi nezamlouvalo, ale vydržel, nakonec došel k rozumu a snad poznal že ho to již tak nebolí a procedura probíhala v klidu. Vřed na očičku se zmenšil, vydění je lepší, ještě máme ale pokračovat dál v kapání tobradexu. Po dobrání léků je již očkovaný vakcínou purevax s chlamydiemi. Máme z něho radost, přibral, začal být mazlivý a taky hodně netrpělivý. V karanténě se mu už nelíbilo, seděl smutně na okně a mňoukáním se dožadoval pobytu venku. O víkendu jsme ho tedy zkusili přendat do pokojíků mezi dospěláky kde je  velký zabezpečený výběh. Byl nadšený ze sluníčka, prohlížel si velký ořech který je nad výběhem a v létě kočičákům poskytuje blahodárný stín.

 

28.2.2016-019.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28.2.2016-013.jpg

 

Přeočkovaná byla i Diana a již přeřazena do pokoje mezi kotátka. V příštím týdnu ji čeká kastrace.

 

  008.jpg

 

Máme v péči dvě kočičky toulavky, které jsme převzali na kastraci a obě měli štěstí. Nálezci se rozhodli si kočičky ponechat a převzít hned po kastraci. Ovšem u malé mourinky veterinář zjistil natrhlou slezinu, krvácela do dutiny břišní, bez pomoci by vykrvácela. Slezina ji byla odoperovaná, dle lékaře ji slezina  nebude chybět, její práci převezmou jiné orgány.Vykastrovaná byla ale dostala antibiotika na doléčení. Kočička zatím nechce moc jíst, přikrmujem stříkačkou, stříkačkou dostává i vodu s  glukozou, samozřejmě vitamíny. Až bude v pořádku hned ji předáme nálezcům.

 

28.2.16-003.jpg

 

 

 

 

 

 

 

28.2.16-009.jpg

 

Na další kočičku nálezce taky čeká, je vykastrovaná , ale veterinář zjistil zánět očí, dostala antibiotika a kapečky do očí. Až bude  v pořádku půjde domů. Je nádherně tříbarevná.

28.2.16-002.jpg