Jdi na obsah Jdi na menu
 


28.7.2016

28. 7. 2016

Bobina, černá kočička odchycena i se svými ko´tátky u domova s pečovatelskou službou v Uh.Brodě. Nebyla zde vítaná, dokonce obyvateli bylo rozhodnuto že bude utracena. Nelíbilo se jim že se stále zdržují u domu a škemrají o jídlo. Na žádost jedné obyvatelky jsme rodinku převezli k nám.  Máma je hodně plachá, syčí, bojí se pohlazení, je již očkovaná. Malý polobri´táček Honzík a bráška Bobeš jsou již naočkovaní a připravení na domov.

17.7.2016-042.jpg

 

 

 

 

 

 

 

17.7.2016-044.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Očkovali jsme po roce Lojzičku, Míšu, Ivoška, Śtístka, Albínku. 1. vakcínu dostala Majda.

Ze zdejšího družstva jsme přijali kočičku která dostala jméno Malvína. Byla nemocná, zvýšená teplota , pan doktor předepsal doxyhexal. Stáří  odhadl na 6 let. Je to plašánek, ale až si zvykne, bude z ní vděčný mazílek.

8.6.2016-095.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Kocourek Hugo který se pomalu připravuje na stěhování do nového pokojíka který pro něj připravujeme, jako by se stěhovat nechtěl, začal kýchat, prskat,  třepat hlavičkou. Paní doktorka zjistila polypy ve zvukovodu, ouško měl nateklé a hodně svědivé. Byla mu odebrána krev na testy, FeLV a FIV je naštěstí negativní. Dáváme mu antibiotika a mykotické a antibiotické kapky do ouška, což se mu ani trochu nelíbí a dává nám značně najevo že s kapáním nesouhlasí.

Cézarovi nově příchozímu bílému kocourkovi byla odebrána při vyšetření krev na testy,výsledek FELV  a FIV  negativní. Ještě test  na FIP , ten nemáme.

Knoflíček, který je u nás již od ledna 2015 a zatím bez zdravotních problémů prodělal kočičí rýmu a bude třeba mu vytrhat pár zoubků. Zánět v tlamičce ho bolí a z kocourka se stal nevrlý starý pán. Pro jistotu i krev na testy, abychom něco nezanedbali. Výsledek ještě neznáme.

Julinčiny kotátka jsou malí neposedové:

 

17.7.2016-083.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17.7.2016-091.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Již brzy doděláme dva nové kočičí prostory. Budou to nejen dva pokojíky, ke každému z nich menší venkovní zasítovaný  výběh do zahrady ale  navíc i prostor pro uložení tolik potřebných kočičích věcí pro které nezbývalo místo. Vše časově i finančně náročné ale už se těším až bude hotovo.

 

17.7.2016-147.jpg