Jdi na obsah Jdi na menu
 


29.5.2015

29. 5. 2015

Jistě čekáte na zprávy o koťátkách z družstva. Nálezci, kteří nám koťátka přinesli zajistili i odchyt i jejich maminy. Půjčili jsme jim sklopec a zanedlouho se chytila. Prý je již tři dny  hledala po družstvu a naříkala. Nechali ji  vyhládnout a hlad ji donutil vlézt do připraveného sklopce. Naštěstí byla klidná. Při převozu k nám, hned na chodbě slyšela pištění koťátek a ve sklopci již znervózněla. Bylo to nádherné shledání šťastné rodinky. Koťátka hned mámu poznala, nedala  ji odpočinout a  cpala se k cecíku. Kikinka jak se kočička jmenuje jako správná máma kojila i když sama měla hlad. Je to nádherná želvovinová kočka, hodná, klidná. A když vkládám  misečku s masíčkem zasyčí, ale neublíží.  Dovezli nám další  malé černé chlupaté stvořeníčko stejně staré jako  čtyři koťata taky má stejný zánět v očičkách. Koťátko bylo přiřazeno k rodince a náhradní máma, které původně měla koťat pět ale  jedno  ji ušlapala v družstvu  kravička ho přijala za vlastní a nakojila. Jeho mámu ještě s dalším zdravým koťátkem zatím ponechali v místním družstvu odděleně,  kde se o ně starají. Jsme domluveni, pokud by nastal jakýkoliv problém, že nám oba dva přivezou. Krmí granulkami, které jsme jim předali a  budeme dodávat další.

p1350053.jpg

p1350046.jpg

Starší kočičky, které jsou v družstvu budeme postupně kastrovat a vracet zpět.  Věřím pokud jsou tam hodní lidé, kteří se o ně postarají mají aspoň nějaké zázemí. Většina z nich je velmi plachá. Jinak po zdravotní stránce se koťátka hodně zlepšila. Berou Ronaxan a kapky do očí. Byli již na první kontrole na veterině a dnes jdeme na druhou. Antibiotika zabrala a kapáním do očiček  zánět pomalu ustupuje. U světle hnědého kotěte, které na tom bylo nejhůř,  jsme zjistili, že má nádherné modré očička. U černého koťátka nejsme stále jistí s následky zánětu. Jedno očičko je na tom pořád špatně i podle lékaře není jisté, jestli  na něj někdy uvidí, zda nebude slepé. Bříška jim zatím  rostou, přibývají na váze, průjmy nemají, jsou odčervená a to je hlavní.

 

Ivošek stále bere léky,  jen večer dostává  Oxydoxyhexal.  Do očiček kapeme ,došla zásilka pasty Enisyl – f podpůrný prostředek na léčbu kočičího herpesviru, dáváme ho i Hany a s úspěchem. Kocourek stále frká, teče mu z nosíku, z očiček, snad mu to taky pomůže . Při mazlení jsme našli na boku v kůži diabolku,  někdo si zřejmě Ivoška na jeho toulkách po Salaši vzal na mušku. Nahmatali jsme přesný tvar, podle veterináře zatím nic nehrozí. V pátek nám řekne víc.

p1350049.jpg

 

Došly testy Barušce, podle odebraného vzorku  biopsie  nemá rakovinu na sliznici, i když jako možnost to padlo. Zatím  dobíráme Amoksiklav. Dobrých zpráv máme víc. U Sašenky se FIP taky nepotvrdila. Zatím je v karanténě, oddělená od ostatních koťat. Zatím dobře papká, pije a je čilá. Uvidíme co bude dál. Amorek si odpočinul od ostatních,  pořád míň papká než jindy, zatím ani podle vyšetření nebylo nic zjištěno, je to hravý divoch.

p1340792.jpg

p1300469.jpg

Veterináře znepokojuje nehojící se rána od pokousání psa na krčku Štíska. Údajně prý bílé krvinky málo ničí bakterie. Zduřila se mu na krku rána, která se již zacelovala. Velká bublina, kterou vet rozřízl a vymačkal stále se tvořící hnis. Dostal další antibiotika + Xiclav 2x denně a betadynku na proplachování a  dezinfekci.

p1350031.jpg

Nejmenší koťátka Bertička a Martička již mají svůj vlastní pokojík. Je to jeden z nových dostavěných. Je sice malý, ale  jsou tam v bezpečí  a oddělení od ostatních koťat. V tomto pokojíku budou vždy malé, ale zdravé koťata, která čekají na očkování. Poté budou přesunuty do vedlejšího pokojíku ke starším a očkovaným koťatům. Pokojík má zkosenou střechu, takže se nám nevejde velké škrabadlo, zatím si hrají na malinkém růžovém škrabadélku od  kmotřičky. Určitě by kočule uvítali nějaké menší do 150 cm vysoké.  Jako domeček si v pokojíku   oblíbili zaslaný venkovní výběh, který je původně na zahradu. Všichni včetně Štístka do něho chodí spinkat. Mají takový domek v domku. Až si zvyknou, odděláme ho, aby měli v pokojíku víc místa ke svým hrám. Druhý větší pokojík plánujeme dodělat tento víkend.

27.4.2015-034.jpg

p1350028.jpg

p1350130.jpg

 

Montyho opět zlobí tlamička, bolí ho. Stravu opět mixujeme a budeme asi pořád.

p1350063.jpg

Nejenom v kočičím přání obdarováváte kočičky, ale obdarovali jste i nás zasláním odchytové techniky, kterou potřebujeme doložit k naší žádosti k  Rozhodnutí o povolení k výkonu veterinární asanační činnosti, kterou schvaluje krajská správa. Odchytovou síť i tyč budeme používat  k odchytu plachých koček za účele kastrace a pokud budou zdravé  a v bezpečí  budou vráceny zpět. Moc a moc děkujeme, sami bychom na nákup nikdy neměli.

p1350144.jpg

Moc a moc děkujeme  dárcům za zaslání dvou  menších dezinfekčních rohoží které jsou  umístěny před novými pokojíky Štíska, kde je dezinfekce na prvním místě a druhá před budoucím novým pokojíkem pro koťata. Návštěvy se k nim dostanou pouze přes tyto rohožky, které jsou ve velikosti vstupních dveří. Prosím dárce aby se ozvali,  rádi bychom poděkovali za věci, které nejsou zrovna levné.

Také jsme dostali čtyři nové přepravky na kočky a misky. Moc děkujeme. 

p1350138.jpg

 

O víkendu nás navštívila milá návštěva. Paní Ujčíková s dcerou, které podporují Čertíka a Tlapičku a rodina Sehnalová a Maňásková, kteří podporují Ivoška. Přinesli konzervičky a granulky pomazlili koťata. Děkujeme za pomoc i za návštěvu.

Rovněž dvě slečny se dověděli o nás při návštěvě zverimexe, kde máme umístěnu sběrnou kasičku a přišly se podívat na kočky. Vyptávaly se, jak útulek funguje a nezapomněly ani na krmení. Přispěli i do kasičky. Děkujeme.

Velkou sbírku pro útulek uspořádala paní Marušincová  ve firmě FREMACH MORAVA se sídlem v Kroměříži,  kde pracuje . Vyrobili vlastní kasičku a vybraná částka je ve výši 2199,- Kč, která bude vložena na transparentní účet. Z této částky plánujeme nákup stále potřebných konzerv . Kasičku  a ještě dalšími dobrotami pro kočky, dovezla společně s dětmi se svojí neteří a synovcem, kteří dar kočičkám předali, bylo to úžasné. Zároveň vymysleli i jména pro pět koťátek z družstva.

p1350153.jpg

Dříve nám již spolu s manželem dovezli část stavebního materiálu, který jsme použili na stavbu kočičích pokojíku. Bez Vás všech, kteří nám pomáháte, bychom  nemohli pokračovat v naší činnosti a pomáhat těm, kteří si sami pomoci nedovedou a kteří si zaslouží nejen lásku všech lidí ale i jejich péči. Děkuji i za domov pro Mirečka, který tento týden našel domov v Otrokovicích.