Jdi na obsah Jdi na menu
 


30.11.2016

8. 12. 2016

30.11.2016

Fotečky doplníme co nejdříve , jen nás zlobí náš malý foťáček.

Dostali jsme do adopce malinkatého nalezeného ježka, který váží 250 g, má vlastní bydlení, rejdí po svém obydlí a baští kočičí granulky, piškoty a masíčko

Malá Dona se bohužel stále potácí mezi nemocemi. Je naočkovaná první vakcínou, ta  nepodržela náchylnost k herpesvirové infekci která ji opět začala trápit. Veterinář odebral krev na hematologii, jedny antibiotika nezabraly, tak dostala ronaxan. Zatím můžem jen podávat vitamíny, přípravky na imunitu, dokrmovat a doufat že to maličká zvládne.

 

Mourovatý kocourek přijatý od jiného spolku, bez možností úkrytu před zimou, stáří asi 5 měsíců.  Je to Mazlík, podle  kočičího kalendáře dnem přijetí . PO vyšetření ho čeká očkování.

Viki jsme běhel listopadu naočkovali a vykastrovali. Při přijetí jsem měli strach že kalicivirozu nezvládne, nebaštila, celkově byla špatná. Konečně jsme společně vše zvládli a Viki pobýhá s koťaty jako malý čertík.

 

Z umístění se nám vrátila černá kočička Pepina. Byla adoptovaná v roce 2014 kde dělala společnost v bezbariérovém bytě postiženému pánovi. Občas jsme je navštěvovali a přinesli  kočičce něco na přilepšenou.  Pečovatelka z charity která se o něho starala nám zavolala že majitel kočičky zemřel a Pepina musela z domu. Dověděli jsme se že kočička prvních 14 dní nebaštila, zvracela a neustále  hledala svého páníčka kterému dělala společnost a který byl na ni hodně psychicky závislý. Měli jsem o ni strach, stres vyvolaný odchodem  blízkého člověka by nemusela zvládnout. Předali jsem ji mezi koťata a Pepina začíná být aktivnější a začíná se pomalu rozjídat.  Ještě ji čeká přeočkování.

 

Bobina s postiženýma ouškama prošla testama  na FELv a FIV, které jsou negativní.

Britský kocour Ťulda, stáří 9 let.  Dostali jsme psaní: Dobrý den, mám velký problém. Máme dva kocoury 1,5 roku a 9 let. Jelikož jsou oba nekastrovaní ( matka si nedá říct, nechápe závažnost přemnožení koček apod.) mladý napadá starého. Starý kocour odešel a vrátil se asi po 3-4 měsících. Starý kocour je slepý na jedno oko a nechci , aby žil někde na ulici. Matka je hloupá a starého kocoura už nechce ( nechytá myši) Můžete mi pomoc, poradit co mám dělat? Dala mu sice nažrat ale hned ho vyhodila zase na dvůr. Kocourek odešel a vrátil se domů po neuvěřitelných 7 měsících. Myslela jsem že už ani nežije.

Přijeli jsem si pro něho, je bázlivý, plachý, jen se krčí  a je nemocný.

 

5.11.2016

Během listopadu pokračujem v léčbě dalších přijatých kočiček. Nástup zimy s sebou přináší  kočičí rýmy , záněty očiček. Bylo tak i u malých mourovatobílých koťátek nalezených  v poli mezi Mařaticemi a Sady.Jedno kotě  pokousalo nálezkyni  do ukazováku levé ruky, ruka otekla a tak kotě putovalo na vyšetření na vzteklinu.Ta se u nás naštěstí již nevyskytuje, ale  potvrzení bylo třeba.

 

img_3000.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Revakcinací prošla Jackie,  Brenda je již po kastraci kterou zvládla na výbornou.

 

Dostali jsme upozornění že se na autobusovém nádraží  v UH.Hradišti pohybuje zrzavý dospělý kocour. Prosí o jídlo u obchodů, kde ho krmí ale vzhledem k provozu který zde je není možné ho na místě nechat, navíc obtěžoval kolemjdoucí. Jako správný kocour dostal jméno Mikeš. Kocourka jsem odchytli, zavezli na vyšetření. Ukázalo se že má rýmu, svrab v uších, tlamičku polezlou. Dostal injekci ivomecu, antibiotika a putoval do karanténního boxu.

 

img_3155.jpg