Jdi na obsah Jdi na menu
 


30.5.2016

30. 5. 2016

Konečně je večerní klid, všechny kočičky jsou po večeří  ve svých pelíšcích, záchodky vyčištěné a marodi dostali své léky. U kočičky Tapičky byl zjištěný nález na močovém měchýři, testy prokázaly zvýšený jaterní enzym, bílkovinu. Kontrolujem kolik vypije a dostává pouze dietní potravu. Sam  dostal svůj pravidelný lék  na nemocné srdíčko, Hany inzulin . Malá Janička má zánět v tlamičce, je to lońské kotě , dostala léky a pokud se nepřeléčí, vet ji udělá testy. Zánět v tlamičce může být jedním z příznaků závažnějšího onemocnění. Nebudem ale předbíhat, v týdnu berem Janičku  na veterinární kontrolu.

Mourovatobílá   Lotynka byla nalezená jak se marně snaží dostat z řeky Moravy z jeho slepého ramene poblíž Nové Vsi. Vytáhl ji z vody pán na procházce. Měla horečku, brzy vše zvládla a  po dobrání antibiotik byla vykastrovaná. Při víkendové návštěvě se tak zalíbila že byla adoptovaná do bytečku na Jižních  Svazích ve Zlíně. Očkování jsme nestihli, jen odčervit, odblešit a kastrovat. Vakcinaci dle uvážení si provedou majitelé sami ale vzhledem k tomu že bude jediným zvířátkem v rodině, to ani nebude nutné. Byla trochu plachá, ale hladit se nechala, a byla moc hodná , přejeme ji hodně štěstí a lásky a budem čekat na zprávu jak se ji daří.

012.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Hugo, Pída, Beno a Sam mají za sebou 1,vakcínu, Dino a Wolfi 2 již druhou a další přeočkování je čeká za rok.  

 Přijali jsme malé černé kotě,staré asi 3 týdny. Malého nalezence  našel řidič nákladního auta poblíž silnice u bývalého  cukrovaru ve Starém Městě. Byl svědkem jak mámu srazilo auto a kotě zůstalo opuštěné u cesty. Zavolal nám, my prohledali okolí zda nejsou poblíž další opuštěná koťata, ale bez výsledně. Začalo tedy období kočičí mateřské dovolené, kdy jsme krmili dudlíkem každé dvě hodiny i v noci a přitom masírovali bříško. Fredy jak ho pojmenoval nálezce sám nepil ani nečůral. Je nádherný s krásně modrýma očičkama, pravděpodobně kočičí kluk. Moc mu chutná mlíčko pro kotěcí mimina.

 

007.jpg

 

 

 

 

 

 

 

107.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

026.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Počasí nám přeje tak jsme začali s rekonstrukcí zakoupené stavební buńky.  Zateplujem podlahu, strop, všechny stěny, kde budou po rekonstrukci dva pokojíky. V jednom bude bydlet Hugo, týraný kocourek který se bojí lidí a nesnáší společnost ostatních koček. Pro svoji povahu nebude zatím nabízený  k adopci. Druhý pokoj bude pro kočičky FELV pozitivní. Naštěstí  jsme s příznakem této vážné nemoci kočičku nepřijali, ale  musíme do budoucna počítat se vším a být připraveni. Oba pokojíky budou mít i samostatné venkovní výběhy aby si v létě užili sluníčka. Rekonstrukce je hodně finančně náročná proto jsme moc vděční Vám všem kteří přispíváte kočičkám na krmení a na veterinární péči. Na co jsou penízky používány vydíte na transparentním účtu. Mockrát děkujem že nám pomáhátě pomáhat, sami bychom to nezvládli.

 

042.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

100.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

016.jpg