Jdi na obsah Jdi na menu
 


4.5.2016

4. 5. 2016

V novém domově jsou umístěni Oskárek a Verunka a to hodně daleko. Oskar žije v domku v Ŕíčanech u Prahy a Verča v bytečku na jednom sídlišti přímo v Praze. Abychom se přesvědčili že budou oba v dobrých rodinách, převezli jsme je a osobně navštívili jejich nový domov. Není to jednoduché zvláště když oba u nás žili dost dlouho.

Oskárek není jediné zvířátko v rodině. V domku žijí ještě tři kočičky a pejsek. Všichni se dobře snáší a kočičky byly vymazlené. Nová panička kočky miluje a Oskar malý zrádce se hned začal tulit a mazlit, padly si a o  to nám šlo. Jeho živost  nám dost chybí ale přejeme mu aby byl spokojený ve své rodině.

26.4.2016-020.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Verunka byla vždy moc hodná a klidná kočička a moc krásná. Byla k nám dovezena přesně před rokem jako toulající se sídlištní kočička a byla již březí. Jsme moc rádi že žije zrovna v bytečku se zasítovaným balkonem, což svědčí o zodpovědnosti majitelky. Jako Oskar není jedinou kočičkou, v bytě ji ne zrovna přátelsky přivítala domácí kočička, ale postupným seznamováním si obě kočičí holky zvyknou. Přijeli jsme po práci dost pozdě, ale přesto na Verunku čekal čtyřletý chlapeček, který se už nemohl dočkat. Přejeme všem hodně lásky a bezpečný domov a budem se těšit na pozdravy.

26.4.2016-027.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Po těžké nemoci musel být uspaný Piškotek. Jak jsme již dříve psali, byl u kocourka nalezený zhoubný nádor na játrech který již metastázoval. Jeho stav se prudce zhoršil, ještě v sobotu na dvoře proháněl kočky a v neděli ráno se již na nožičky nemohl postavit, najednou neměl sílu ani na dobrou kapsičku.Dál se snažit udržovat jeho stav nemělo smysl. Na klinice jsme se drželi za packy a usmívali se na sebe a oba jsme věděli že je to tak dobře, vím že to cítil i Piškotek. Nebyl jediný, spolu s ním odešel do kočičího nebe i náš kocourek Bob, který se dožil požehnaného věku 19 let. Kocourek trpěl zánětem dásní , jeho čelist byla ve špatném stavu, přesto že celkem hodně baštil začal hubnout a další léčba neměla smysl. Byl již téměř slepý, ale svůj život prožil obklopený láskou a tak když veterinář navrhl že euthanazie je pro něj nyní to nejlepší, souhlasili jsme.

Jak se ukázalo v minulém týdnu sluníčko, začali jsme vysazovat do kočičích výběhů alespoň maličko travičky na kočičí okusování. Kočky byly nadšené, v zahrádkách místo travičky jen dlažba to se jim moc nelíbilo. Ještě jsme nestihli vše dodělat a velké plastové bedny byly hned obsazené. A na zimu můžou sloužit jako kočičí záchodky.

 

Výběh u kotat:

 

030.jpg

 

 

 

 

 

 

 

041.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Zahrádka u juniorů:

 

035.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výběh u dospěláků:

 

 

057.jpg