Jdi na obsah Jdi na menu
 


4.6.2015

4. 6. 2015

Další kontrola Štístka na veterině. Rána na krčku se konečně hojí, zdá se, že  malý černý prcek  veškerou léčbu zvládl a bude moci jít na očkování. To potvrdí snad již poslední kontrola. 

Byla k nám dovezena další tři malinká třítýdenní mourovatá koťátka z družstva kde se kočky nekontrolovatelně množí. Jsou, začervená a zablešená. Zánět v očích má jen jedno kotě, i když ne  tak hrozný jako prvních pět koťátek. Jsou neklidná a naříkají. Krmíme mlíčkem Royal canin baby cat milk. Děkuji moc za zásobu od naší kmotřičky. Terezka s přítelem, kteří v družstvu  pracují si přijeli pro sklopec a odchytí i jejich mámu. Až koťátka v péči své mámy trochu povyrostou, půjde na kastraci.  Máme tedy v útulku nyní 8 malinkatých koťátek a prosím, kdo by měl zájem, může si již některé zamluvit.

 

 

 

 

Před dvěma měsíci byl adoptovaný Vilík do bytu do Uh.brodu. O víkendu nám byl vrácen, protože   mladá paní otěhotněla a bojí se rizika přenosu toxoplazmózy od kocourka. Ten je kompletně vakcinovaný a nyní již kastrovaný. Pro Vilíka je to ovšem způsobený stres. Když byl přidaný mezi ostatní očkovaná odrostlejší koťata, kde před tím bydlel, začal napadat ostatní, vrčel na ně, choval se nepřátelsky. Bude to chtít čas, než si zase zvykne a přizpůsobí se. 

 

 

 

 

Ivošek byl na kontrole, již přibral, nyní váží 4,70 kg a pomalu se dává dohromady. Protože pořád třepal hlavičkou a čištěním uší  jsem moc nezjistila, byl mu odebrán vzorek na svrab, který potvrdil svrab hluboko v uchu. Dostal injekci Ivomec a za 14 dnů půjdeme na druhou.  Pořád dobírá Doxyhexal.

Čekáme na výsledky histologie u Barušky a tento týden byla mimo Vilíka na kastraci Pavlínka , Anežka, Jája a Uhlík.

Druhý pokojík pro  kočky je hotov a již je obsazený. Pokojík je také menší, ale koťata se rychle zabydlela. Nyní je na řadě rozdělení výběhů, tak aby každý pokoj měl i svůj výběh. Jarek s Fandou to zvládnou přes týden a  o víkendu bude zvětšování venkovního výběhu dvou zahradních pokojíků, kde jsou dospělé kočky.  Oplocení již  máme nakoupené, jen síly ubývají a únava je znát.

Moc děkujeme hodnému panu elektrikáři,  který kočičkám v pokojích zdarma zavedl elektřinu. Řekl s úsměvem, že je to dar pro kočky a my za ně moc a moc děkujeme.