Jdi na obsah Jdi na menu
 


5.5.2015

5. 5. 2015

Právě probíhá jarní kolo Stromu splněných kočičích přání. Jsme rádi, že i pro naše kočičky se našli už nějací dárci. Ještě zbývá 12 kočiček, které čekají na dárek. Věříme, že i ony dostanou od Vás dárek.

Určitě Vás všechny zajímá, jak se daří Štískovi. Je to malý černý kočičí ďáblík. Protože je zatím po léčbě v pořádku, ale není ještě očkovaný je pořád umístěný v naší ložnici. Ještě počkáme pár dnů a pak půjde na kontrolu na veterinu. Po vyšetření a souhlasu doktora bude vakcinovaný. Dobře prospívá, baští nejlepší konzervičky koupené z Vašich příspěvků a přibývá. Přes noc ho dáváme do karanténní klece, aby si odpočinul, prospal. Ráno když odcházíme do práce, dostane papání a toaletku na zem a je volně puštěný v pokoji. No kdyby se jen protahoval a odpočíval v posteli bylo by to fajn. Jenže pobíhá, prolézá pod polštářy, peřinou, rozhází své papání, shodí, co není pevně připevněné. Jako po boji, odnesla to i knížka na mém stolku. Jsem moc ráda, že se dostal z nejhoršího a že žije. Říkám to Štískovi každý den, když ho beru na ruky, že jsem moc ráda, že je u nás živý a zdravý a že jsem se o něj moc bála.

Máme nemocné kočičí kluky Kimečka a Piškotka. Již delší dobu jsme léčili zánět očí. Při prvotní léčbě antibiotiky, která nikam nevedla jsme nechali udělat testy výtěru spojivek a výsledek byl mycoplazma felis. Je to bakteriální infekce,  léčba na dlouhou dobu. Léčíme Ronaxanem a Kanamycin kapky. Samozřejmě moc důležité je podávání přípravků na imunitu jako součást léčby. Výborným prostředkem je prý kolostrum. Máme nyní zásobu konzerviček  do neděle, takže další výdaj bude na nákup tohoto přípravku, který není zrovna levný ostatně jako všechny tyto podobné přípravky.

Anežka a Rošták jsou již po první vakcíně, druhá bude následovat v týdnu od 5.května. Pak je na řadě kastrace obou. Mamuška mourovatá kočička měla úraz očička, možná se přenesla infekce, možná se už zánět tvořil, je na tom stejně jako Kim a Piškotek. Je mě ji moc líto, je to kočička moc klidná, ani o ní nevím, ale je pořád dost plachá. My k tomu sblížení navíc nepomáháme, kapeme do očiček, lék rozpouštíme ve vodě a podáváme stříkačkou. Je potom nedůvěřivá, a když se zdá, že už už by se přišla pomazlit, začneme ji trápit léčbou. Stýská se ji po pobytu venku, těším se, že až bude zdravá bude možná Mamušku dát do pokoje s výběhem. Má u nás taky své děti mourovaté Jáju a Páju, s těma naštěstí nikdy žádné zdravotní problémy nebyly, ale jsou trochu po mámě taky pořád plaché. Sami se pomazlit nepřijdou, ale jinak se vzít na ruky nechají. Rambo byl včera na klinice vytáhnout stehy. Paní veterinářka ho prohlídla, vše je krásně zahojené, ale při vytahování stehů protestoval, tak dostal injekci a na chvíli si zdřímnul. Vše trvalo jen chvilku a pak dostal další injekci, aby se rychle probudil. Abychom nejeli víckrát, vzali jsme i Jozífka, který měl termín na podání 2 vakcíny a má tak pokoj na celý rok. Je umístěná mezi velkýma kočičákama se zahradním výběhem.

Baruška byla další v přepravce. Brala antibiotika na oteklou bradičku. Ta se během léčby částečně vyléčila, ale natekla dásnička na pravé straně. Při vyšetření veterinař zjistil zvětšení mízních uzlin ve větší míře, jak při prvním vyšetření, nicméně nevidí zatím problém případného zhoubného nádoru, doufám, že má pravdu. Dostali jsme další přísun antibiotik a na kontrolu jdeme koncem příštího týdne. Problém s jídlem nemá, naštěstí je před námi prodloužený víkend a můžeme ji víc kontrolovat.

Máme první letošní koťátka, dle nálezců byla vyhozená v popelnici v Ostrožské Nové Vsi, kde naříkala. Jsou o třítýdenní až měsíční koťátka. Mourovatého zřejmě kluka a tříbarevnou holčičku. Máme uvedený stopstav, ale copak bylo možné je nepřijmout zvlášť když o ně nálezci nejevili žádný zájem?

Holčička váží 710 g a chlapeček 750g. Při vyšetření veterinář nezjistil žádný zdravotní problém, jen jsou silně zablešená . Do tlamiček jsem odčervovací pastu dostala bez problému. Samozřejmě jsou umístěná v karanténní kleci. Když jsme doma běhají volně po pokoji.

V minulém týdnu nám byly doručeny skvělé dary, které nám pomáhají nejen v péči o kočičky, ale taky jste nám kočičky nakrmili. Ani nevím jak poděkovat za zaslané výběhy paní Lence Sýkorové. Kočičky, které nemůžou být volně ve výběhu se tak dostanou na čerstvý vzducg a jsou stále pod kontrolou a v bezpečí. Moc za dárek děkujeme. Dostali kvalitní papání ve formě konzerviček Gourmet a velké balení konzerv Animonda pro dospěláky a animonda kitten pro koťata. Je to krmivo, které nekupujeme pro dospěláky spíše levnější, aby bylo papání taky na druhý den a na ten další taky. Proto si daru velmi ceníme. Moc velké díky a po kočičím mňauky.