Jdi na obsah Jdi na menu
 


8/2019

28. 8. 2019

Ti co nás sledují ví, že už i u nás se vyskytla panleukopeniesad

Příjem koťátek ..... "jen" jedno bílé mělo při odebrání krve pozitivní test na panleukopenii a začal kolotoč testů ,,,, vyšetření všech přijatých maličkých. Koťátka s velmi slabou imunitou, s poškozením jater a nízkým počtem krvinek, přestože byli na kapačkách několik dní a dostávali výživu a veškerou péči, nemoc nezvládli crying

Prvním byl Martínek, druhý malý bílý kocourek, černé měsíční koťátko nalezené na poli bylo posledním, kteří nemoci podlehli.
Včas se nám podařilo sehnat dočasnou péči pro mámu Františku a jejích 5 koťátek, další hodná paní si do dočasné péče převzala další 3 ( 6 týdenní) koťátka. Všechny jsou v pořádku, včas půjdou očkovat.

Dalších 6 koťátek zůstává v karanténě,protože mají pozitivní test na panleukopenii , ale zatím nevykazují zhoršení stavu. Dobře baští, hovínko je jak má být, teplota už klesá. Nejsme za vodou, je stále třeba dezinfikovat jak boxy tak i pokoje,sebe.

Je to neskutečný kolotoč a nemá konec. Jsme unavení jak psychicky tak fyzicky, vystresovaní a s obavou chodíme každé ráno do karantény a bojíme se,abychom nenašli mrtvá tělíčka koťátek .

Karanténa nadále trvá a Vy nám držte všechny pěsti abychom tuto zákeřnou nemoc zvládly 

Pokud by jste nám chtěli pomoci, číslo transparentního účtu je: 2200591385/2010 a do poznámky: panlea
Vše moc děkujeme jak za pomoc tak i za podporu ❤️

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář