Jdi na obsah Jdi na menu
 


Březen 2017

3. 4. 2017

Šarlotka nás neustále trápí svojí sníženou imunitou ,má chronický zánět očí,  poškozenou sliznici v nosíku kvůli viroze,dostala  antibiotika,  kapečky a očička prokápávéme dezinfekčním roztokem ředěným trochou betadyny. Pokud ji nepomůže již dlouhodobá léčba, veternář ji slíbil nosní sondu

 

Dáreček dostal své jméno právem. Toulavý černý kocour po Nedakonicích na kterého nás upozornili sousedi. Hubený, hladový, s rýmou která mu tekla z očí i nosu. Byly mu zjištěné polypy v uchu, svrab, zlomené zuby, dva mu  byly vytrhány. Uši vyplachujem otodymem 2x denně a půl hodiny po vypláchnutí kapeme aurizon. Pokud léčba nepomůže pan doktor navrhl oblace uší

 

img_4397.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Deniska prodělala zánět spojivek, brala kapečky  do očí, protože je to ale holka šikovná , stačilo pár dnů prokapat a je  v pořádku .

 

Kvůli vyšetření pravého očička jsme objednali na kliniku Damiána. Přišel k nám s již postiženým očičkem které jsme proléčili a chtěli jsme vědět zda došlo ke zlepšení. Celková prohlídka dopadla dobře, problém je v rohovce. Jsou v ní  drobné léze, dostali jsme cyklosporinové kapky do postiženého oka a navrch ofloxacyn. S léčbou byl pan doktor spokojený, zákal rohovky ustoupil, kapečky pomohly ale dál se zatím nedá dělat nic. Kvůli zánětu na dásních přišel kocourek o pár zoubků.

 

foto9.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Neléčené úrazy očí nebo starší neléčené záněty jsou častým problémem toulavých koček. S tímto problémem přišel i Ťulda a Miki. Základní léčba nepomohla, následovalo další vyšetření.Ťulda má po úraze již přirostlou čočku k rohovce. Do operace se nechtějí pouštět,výsledek by mohl být pro kocourka nejistý.MIki je pravděpodobně po úraze, trochu hůř vydí na pravé očičko a vadí mu prudké světlo, nestahuje se zornice. Miki má čočku přirostlou k zornici, taky u něj veterinář nedoporučil operaci a dle něj se do ní žádný veterinář nepustí. Oba dva jsou hodní přítulní kocourci, zaslouží si domov i se svojí vadou.

 

 Bětuška, maminka  Flíčka přišla kvůli zánětu o zoubky, baští již bez problému a chybějící ji nevadí. 

Naše diabetička Hany při vyšetření cukru hodnota ukázala vysokou 22,7. Dál pokračujem v pravidelném podávání inzulinu a doufáme že  Hany bude dál zvládat.  Na krmení objednáváme jen diabetické granulky a vaničky, ale upřímně řečeno po několika letech léčení diabetu a podávání stravy ji tato už nechutná. 

Přijali jsme černého kocourka Mufa který k nám přijel až z Bratislavy. Z rodinných důvodů si ho rodina již dále nemohla ponechat a do slovenského útulku ho nechtěli dát. Muf je kastrovaný,očkovaný, moc hodný, klidný. Kocourkovi je již 10 let, takže stěhování a změna pro něho byla stresující. Byl  jediné zvířátko v rodině, bála jsem se ho po karanténě přeřadit mezi ostatní smečku kočičích kamarádů tak nám přibyl další obyvatel naší ložnice. Pár dnů byl jen ve škrabadle, odmítal jíst, měl zvýšenou teplotu. Hned jsme ho vzali na podrobné vyšetření, nechali udělat testy na FeLV a FIV ,biochemii, má trochu zarudlé dásně. Vyšetření neukázalo nic znepokojujícího, Muf je ve stresu změnou prostředí ale  večer se vždy vyplíží  ze svého úkrytu a přijde se pomazlit, je to zlatíčko.  

img_4317.jpg

 

 

 

 

 

 

 

PO roce byly přeočkované Kia, Pavlínka.

Žanetce vyčistil pan doktor zubní kámen, vytrhnul ji 1 zub.

Na upozornění pohybu toulavých koček  odchytáváme a kastrujeme Bohužel  se nám stala nepředvídatelná věc. O pomoc s kastrací nás požádala rodina kde žila kočička a kocourek. Domluvili jsme se že je necháme po kastraci pár dnů u nás a pak je přivezeme zpět. Když jsme je přivezli , rodina je odmítla převzít že je již nechtějí . Nesmí do domu ani na dvorek, máme je údajně nechat na ulici před jejich domem, což jsme odmítli už z toho důvodu že je v těsné blízkosti hlavní silnice s velkým provozem.. Nečekali jsme to a byli z toho špatní, hlavně kvůli kočičkám. Obě jsou přítulné, mazlivé, na sobě doslova visí. Neustále se vzájemně čistí, olizují hlavičky, objímají se a při  spaní se k sobě tulí.   Přivezli jsme je zpět k nám a zatím čekají v karanténě. Jsou naočkovaní 1.vakcínou, testy mají neg, jsou mazlivé , můžou do adopce jen spolu je to nerozlučná dvojka.  Dostali jméno Káťa a Škubánek .

 

img_4427.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Do adopce odešla Štěpánka, malé černé kotě. Jsme domluveni že až přijde její čas přijedem si pro ni a necháme ji vykastrovat. Žije v Kunovicích, v domku kde je jediné zvířátko a pelíšek má v pokojíku malé slečny. Domov jsme navštívili, kotě osobně přivezli a přesvědčili se tak že bude v dobrých rukou.

 

foto2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Navštívila nás mladá paní která si  přišla vybrat hned dvě kočičky.  Povídali jsme si a zjistili že u nich doma se budou mít kočičky dobře. Domluvili jsme se že  kočičky osobně přivezeme. Paní si vybrala  Majdalenku která se hned sama přitulila, mazlila a vrněla a tím si mladou paní získala. Majda u nás patřila mezi nejumazlenější kočičky a já ji přála skvělý domov, což se myslím i splnilo. Další vybranou kočičkou byla Diana. Ta ležela v pelíšku na škrabadle a smutně se dívala, jako by říkala vem si i mně.  Paní na ni zavolala a Dianka se začala otírat o její nohy a nechala se vzít do náruče. Neprotestovala, tak odešla s Majdou. Obě dvě žijí v Těmicích v domku v rodině kde jsou kde jsou tři děti z toho jedno miminko. Na kočičky čekal již doma pelíšek, misky i záchodek. Zatím budou doma a až si zvyknou můžou na dvorek spolu s dětmi. Na obrázku je jen Majda, Diana zalezla v pokojíku pod postel a odmítla se nechat vyfotit, ale věříme že si zvykne, má u sebe Majdalenku se kterou u nnás bydlela ve stejném pokoji. Nadále budem s rodinou v kontaktu.

 

foto5.jpg