Jdi na obsah Jdi na menu
 


Březen

26. 4. 2018

Březen 2018

 

Píďa byl opětovně na vyšetření vzorku moči, znovu sono byl prokázaný písek v močovém měchýři,diazepam na 3 dny a dietu urinary. Náš kocourek který váží 6 kg je zatím v pohodě a stále sledovaný jak často čurá.

pida--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

Kastrovaní byli Bertík a Čumáček, kluci to zvládli  v pohodě.

kastrace-bertik-cumacek--4-.jpg

 

 

 

 

 

 

Oldřiška byla konečně naočkovaná , její stav a neustále se opakující zdravotní problémy způsobené sníženou imunitou toulající se venkovní kočičky to dříve nedovoloval. Má již před 10 let užívá si konečně teplíčka a plného bříška, snad co nejdéle.

oldriska--4-.jpg

 

 

 

 

 

 

Na kontrole byla Blatnička je ji víc jak 11 let. .prožila životem venkovní kočičky i když její zdravotní stav je jak na houpačce, stále ji chutná a baští jako by to mělo být naposledy. pro Odebraná krev na biochemii byla hodně tmavá, nedobrá zpráva, zhoršují se ledviny,játra Zatím dobře baští, dobře vyměšuje  užívá si pohodlíčka a plného bříška.  Pokud bude ve stavu v jakém je není třeba radikální řešení čas ukáže co bude dál. Dostala ještě antibiotika které bere jedenkrát denně. 

 

vysetreni-blatnicka--5-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Adoptovaná byla Vánočka a zrzavá Vlastička. Vánočka šla k již dříve adoptované Cecilce, doufám že ji bude pozdravovat od kamarádů z útulku. Vlastička je  v Bzenci.  Lucinka je po kastraci.

vanocka-adopce--2-.jpg

 

 

 

 

 

adopce-vlasticka.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Dárečkovi jsme nechali opět vyšetřit tlamku, měl bolesti a odmítal baštit. Veterinář odebral vzorek který poslal na histologii.  Výsledek bude asi za týden.Dostal injekci nesteroidů a budem jezdit na přeočkování. Léky není možné mu dát do tlamky , brání se a my ho nechcem stresovat.

V březnu byla vykastrovaná Dášenka a Rozinka, z kluků Ziki a Fousek.

Dášenka po kastraci

dasenka-po-kastraci--3-.jpg

 

 

 

 

 

Rozinka po kastraci

rozinka-po-kastraci.jpg

 

 

 

 

 

 

S Tondou jsme byli na kontrolní biochemii. Je negativní má zánět v tělíčku a bolavé zoubky, byly mu vytrhány.

 

tonda--4-.jpg

 

 

 

 

 

 

Hany se sníženou imunitou dostala na rýmu ronaxan,  cukr má zvýšený.

Dostali jsme darem kombinovanou germicidní lampu na dezinfekci prostředí a věcí..Obrovský dar za který mockrát děkujem, bude nastálo umístěná v novém domečku.

 

Přijali jsme 2 kotátka  FeLV pozitivní pomoc útulku. V  pokojíku stejně nemocných bylo ještě  místečko, kočičky tak mají možnost s ostatními i venkovní voliéry. Jmenují se kočička Yoko a kocourek  Sany. V  evidenci  již máme kočičku stejného jména, kocourkovi jsme tedy jméno malinko pozměnili na Saníka.

sany-a-yoko.jpg

 

 

 

 

 

 

Knoflíček nás potrápil opět kočičí rýmou, dostal nesteroidy injekčne, výplach do očí. Je v karanténě a vůbec se mu t o nelíbí.

 

Na kastraci byli Zofré, Štaflík, Giom.

Do nového domova odjely hned dvě kočičky najednou. Lízinka a Zdenička. V bytě jsou ještě dva pejsi a když jsme je navštívili dokonce se před námi schovali, domov mají úžaasný .

liuinka-zdenicka-adopce.jpg

 

 

 

 

 

U Evičky byla v září 2017 před očkováním zjištěná vážná nemoc srdíčka na které od té doby brala pravidelně léky. V sobotu  odpoledne po úklidu depozita kdy jsme si dali čaj a odpočívali,  Evička začala dýchat s otevřenou tlamkou, poloha na bříšku kdy se snažila nabrat dech nás vyděsila. Okamžitý telefonát na  a výjezd na kliniku. Protože měl doktor podezření na plicní edém, tak jí udělal rentgen. Evička měla  krevní sraženinu na cévce do plic, a ty se začaly zavodňovat. Dal jí injekci na rozšíření cév a na odvodnění. Protože se ale pořád dusila pan doktor ji dal  dýchat kyslík a začal si chystat kanylu a kyslíkový box. Bohužel než to nachystal, začala kolabovat. Měla rozšířené zorničky a začala celkově blednout a dusit se. Než aby se trápila po dohodě ji provedl euthanazii. I kdyby se do  boxu dostala nebylo by to moc platné jen chvilkové prodloužení života . Podle veterináře  neměla moc velkou šanci, na rentgenu už měla plíce hodně  bledé , nebyla schopná se udržet ani na nožkách. Bude nám moc chybět , byl to člen rodiny dlouhých 8 let. Děkujeme mockrát za její virtuální adopci .

 

evicka--8-.jpg