Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červen 2017

19. 6. 2017

Útulkový život je jako na houpačce. Dny krásné se střídají se dny plnými smutku, beznaděje. Kocourek Sam nezvádl nemoc srdíčka, ochrnul, s bolestí v srdci jsme souhlasili s návrhem veterináře že odchodem kocourkovi zkrátíme jeho utrpení.Psali jsme  podrobně na fc: https://www.facebook.com/DepozitumFlicek/

Kocourek Děda vrácený z adopce již našel znovu domov, ještě před předáním jsme nechali udělat testy na FeLV a FIP a byl v pořádku.

Do adopce odešla hodná, krásná mourovatá Deniska. Kočičí sluníčko o kterém jsme  ani nevěděli že ji u nás máme. Bezproblémová kočička našla domov v Kroměříži zcela náhodně. Do útulku přišel pán měnit elektroměr. Když ho přišlo přivítat 30 kočiček, zbystřil a jako milovník koček se nám hned ozval, že ještě přijede a některou společnici si přijde vybrat. Skutečně další víkend přijel i s paní a ke svému kocourkovu si vybral krásnou mourovatou  Denisku na obrázku vlevo.: 

deniska3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Ujali jsme se čtyř malinkatých ko´tátek bez maminky. Opuštěná ležela podblíž lesa sama. přijde máma nebo nepřijde? Byl večer a  riziko bylo veliké. Krmili jsme dudlíkem kotěcím mlíčkem od útulkové kmotřičky. Chvíli měla ko´tátka průjem, měli jsem strach z nejhoršího. Dostali panacur, jinak se zdály v pořádku. Krmení ve dne v noci co 3 hodiny .Maličcí prckové se po pár dnech  chytli, začali přibýrat, skotačit ,známka k lepšímu. Nyní už začínají baštit kotěcí masíčko a apetit mají veliký.  přibylo k ním další černé kotě, kocourek nalezený policií na náměstí pod autem v Uh.hradišti.   Jako správný policejní kluk dostal jméno Kojak. Kvítko z čertovy zahrádky našel doma kotěcí kamarády se kterými  se zvesela pustil do kotěcích hrátek. Naštěstí se nám podařilo dobudovat nové kočičí pokojíky a malí jsou jejich první obyvatelé.

Očkovali jsme po roce : Nikitu, Vilíka, Gulivera, Čertici,Sisinku,Roš´táka,Jozífka, Pepana, Zlatušku, Zuzanku, Káju, KLáru,Wolfi, Leničku..

Před nemocnicí v Uh.Hradišti bylo nalezeno malé kotě které bylo předáno na služebnu policie, pak se dostalo k nám. Jako správný malý policejní kluk dostal jméno Simír, zanícené očička, jinak je v pořádku.

Vykastrovaná byla Hvězdička, maminka původně čtyř ko´tátek, jedno zemřelo pár dnů po porodu. Tři ko´tátka prospívají, rostou jako z vody, fotečky na fc. . Hvězdička je stále agresivní, není možné se ji dotknout, pohladit,  při kontaktu stále prská, pořádný škrábenc na ruce od ní už mám ,proto jsme při převozu na kliniku museli použít fixační klec, věc pro nás nezbytná právě pro takové kočičí případy. Další kastrovanou kočičkou je černá Štěpánka, kluci Bobíšek, Štěpán.

 

21.6.2017-008.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalším nalezeným kotětem je Zoe, momentálně v léčbě pro slabší průjem.

21.6.2017-023.jpg