Jdi na obsah Jdi na menu
 


červen 2018

9. 7. 2018

 

 

30.6.2018

V UH na ul. Revoluční  bylo nalezeno asi 4 měsíční kotě které nálezce nahlásil na policii, je to kluk a dostal jméno Cukřík. Je to bojovník nejstarší ze všech které nyní máme , chce si hrát ale jeho divoké hrátky se ostatním malým prckům moc nelíbí. Je naočkovaný 1.vakcínou a a odčervený

cukrik--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

Domov našel černý kocourek Ruda, žije až v Brně v bezpečí bytu. Majitelé mají dokonce zasí´tovaný balkon a všechna okna, proto za kocourka velké díky.

20180630_134547.jpg

 

 

 

 

 

Bílé kotě nalezené ve St.Městě - je to kočička Sněženka. Jednu Sněženku už znám, sama si vybrala svou paní a je velmi spokojená.

snezenka--6-.jpg

 

 

 

 

 

 

Adoptovaná byla Dona a je v domě kde po dlouhé době našla naši bývalou Štěpánku, holky se znají a je jim určitě líp. Můžou i ven ale stálý pelíšek je v teple domova.

3 koťata nalezená v Boršicích na poli, našel je pejsek při venčení. Jeden černý chlapeček již domov má, všechny kolem 3 měsíců. Další černý kocourek se jmenuje Kain, mourovatý je Abel. Momentálně v karanténě ve stavu nemocných.

 

 

abel--5-.jpg

 

 

 

 

 

kain.jpg

 

 

 

 

 

 

Volali nám že našli večer na procházce  v poli za Veselím kocourka. Je to  asi 2- měsíční mourovatý kluk  jmenuje se Kokeš. Je přítulný rád si hraje s ostatními, dovádí, dobře baští. Prodělal zánět očí ale prokapáním se zlepšil a čeká ho očkování.

kokes.jpg

 

 

 

 

 

 

Petra byla nalezena na sídlišti Východ v UH, kastrovaná na město UH a měla být vypuštěná, ale protože se jedná o velkého mazlíka a moc hodná a klidná kočička, byla ponechána u nás a nabízíme do adopce. Brzy  jde na poslední očkování , je odčervená.  Je úžasná vděčná a milučká  moc krásná . Ven se ji  nechce, nejraději nám spí v ložnici . Myslím že ji  bude dobře s kočičím kamarádem v bytě .

petra.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Byla nám nahlášena kočička kterou nálezce našel v UH pod schody  hotelu jak právě rodila.  Když jsme přijeli na místo nálezu byla již v krabici a s ní  její čtyři právě narozená kotátka.  Nebála se  nás, nechala se klidně vložit do přepravky , začala naříkat jako by si myslela že bude jediná která  s námi odjede domů.Když jsme k ní přiložili její maličké jako by si je počítala. Zklidnila se a přivinula je všechny k sobě .Je to pečlivá máma, dva malí prckové jsou mourovatí jedno černé a jedno bílé.   Kočičí máma je sama ještě kotátko, vypadá na podzimní kočičku a dostala jméno Lada.

20180611_121010.jpg

 

 

 

 

 

 

Z družstva v Polešovicích nám zavolali zda bychom nevzali dvě malá koťata ve stáří asi 2 měsíce. Jedno kotě již bylo nalezené mrtvé, ušlapané kravičkou. Jsou to dvě holky Babetka a Dorinka.

 

20180611_121353.jpg

 

 

 

 

 

Dovezli jsme zpět z adopce Ťuldu, byl spokojený ale jeho paníčka bohužel vážně onemocněla a již se domů nedostala. Začíná si zvykat jeho život je jak na houpačce. První po několika letech byl majiteli vyhozený z domu, u nás si sice zvykl  celkem rychle,  plné bříško a teplý pelíšek mu vynahradil útrapy venku vydily mu jen jen spousta koček. Když měl štěstí na adopci kde žil jako vymazlovaný jedináček musí zpět, příbuzní ho odmítli a tak nám zavolali.

Malému pichlavému ježečkovi byly amputované prstíčky na přední pacince. Venku by se mu těžce žilo tak se stal součástí našeho dvorku a s kočkami vychází dobře.

20180608_120057.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Z chatové oblasti  Smraďavka byl dovezený mourovatý Jeník. Jsou mu asi 2 měsíce a našli ho u své chaty nálezci z jiného okresu kteří přijeli na víkend i s velkým pejskem. Tomu se malý vetřelec nelíbil, když mu šel po krku, ještě večer nám Jendu přivezli.

jenda--6-.jpg

 

 

 

 

 

 

Klidný nebyl celý týden. Kamarádka nám zavolala že u zahradní  restaurace se ve městě UH toulá zraněná černá kočka. Kočky nemocné a zraněné neodmítáme přesto že již máme nadstav .Vyhladovělá a zraněná se nechala snadno odchytit. Skutečně kocourek měl nepěkné zranění na ocásku i na bocích. Na veterině byl ošetřený a zároveň vykastrovaný.  Je nyní v karanténě, bere antibiotika a ošetřujeme rány. Poly  je hodný, přítulný, možná se jen někomu ztratil a zraněný neměl sílu v tom vedru jít dál. Jmenuje se  Poly.

20180614_200712.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

20180614_200659.jpg