Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červenec 2017

21. 8. 2017

Červenec byl ve znamení příjmu kotátek, neustálého ,nikdy nekončícího úklidu a léčby nových kočičích pacientů. Lola, černá  krásná kočičí slečna, nalezená u hl.silnice před domem nálezců, asi 2 měsíční kotě. Měla velmi nízkou teplotu 37, byla ponechána na klinice napojená na kapačky. Nižší teplota neznamená u tak malých kotátek většinou nic dobrého, přesto jsme doufali že si z ulice nepřinesla žádnou zlou nemoc.

 

lola.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Přijali jsme taky malou mourovatou kočičku Sofinku o které jsme již podrobně psali na fc. Kočička se podrobila operaci kyčle kterou zvládá na výbornou.

Kompletní vakcinacíi mají za sebou: Ziki, Péta,Gréta,Heidi,Snupy, Kojak, Zoe, Filip.

Přijali jsme mourinku mazlivku, nalezenou na sídlišti Východ  v UH,která dostala jméno Joda.  Příšerný svrab v uších, jinak vstupní prohlídka u pana doktora dopadla dobře.

joda--9-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krásná tříbarevná kočička Viki  přestala jíst, v karanténě váha ukázala zhubnutí. Navíc  se zdála být smutná, přestala být mazlivá což u Viki už samo bylo podezřelé.  Naše tušení se potvrdilo. Testy prokázaly tekutinu v bříšku , vlhkou formu FIP. Při této diagnoze není naděje na zlepšení, léky nejsou, proto jsme souhlasili s návrhem veterináře na uspání kočičky. V této chvíli jsme ji nechali odejít do kočičího nebe a i když víme že to bylo správné rozhodnutí, přesto vždy hodně těžké.

 

Adoptovaný byl Muf, černý kocourek .  Byl zvyklý žít v bytě a to se taky podařilo  a jako společníka má jednoho  kočičího kamaráda. Na fotečky a zprávu budem čekat, snad si zvykne a přejem hodně štěstí Mufáčku. 

 

img_4303.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Hvězdička ,naše kočičí máma již poznala že nejsou všichni lidé zlí. Ne že by se sama chodila mazlit, ale hladit se již při krmení nechá a užívá si to. Po chvilce se ale zarazí a snad vzpomínka na toulavý život kočky ze sídliště  ji nenechá dál v hlazení  pokračovat. Nevíme čím si prošla ale v útulku se z ní stala máma všech přijatých ko´tátek. S péčí a láskou pečuje o jejich kožíšky i bříška.

 

hvezdicka--8-.jpg