Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červenec 2018

9. 7. 2018

  

 

 

13.7.2018

 

Domov našla kočička Jackie a kocourek Adam. Adámek žil v útulku již téměř 4 roky jeho zvykání bude asi delší, ale v pořádku baští a je čistotný. Za kamaráda má stejně mourovatého kocourka se kterým se spřátelil. což je moc důležité Jsme v kontaktu. S Jackie mají noví páníčci  trochu trápení, zřejmě stresem občas čurá tam kam nemá ale  majitelé jsou  hodní a trpěliví, vědí že je třeba dát kočičce víc času. Ve vlastním pelíšku je již i Lucinka které byla v prosinci amputovaná nožička. Je až v Luhačovicích a pouze v bytečku ,díky moc za její domov

adam-adopce--10-.jpg

 

 

 

 

 

 

Do kočičího nebíčka odešel  kocourek  Giom. Přestal baštit, nechali jsme mu odebrat krev a testy nedopadly dobře. Došlo k  selhávání jater a ledvin , po dohodě v veterinářem jsme zkusili léčbu, antibiotika, krmení a byli dohodnuti pokud dojde ke zhoršení ihned přijedeme. Ráno jsme ho našli již mrtvého ve svém pelíšku,převezli ho na kliniku a při ohledání měl již žluté packy i očička. Je mě to líto už proto že se jednalo o mladého kocourka.

  

Až z Domanína nám byla přivezena bílá kočičí máma se třemi ko´tátky.  Máma byla dovezena v pytli a malí prckové v krabici. V tom vedru byl div že se v pytli neudusila. Nálezci se údajně stěhují do Čech a reakce byla že v opačném případě skončí vyhození na poli.Z údajně hodně zlé kočičí mámy která dostala jméno Běla se vyklubala klidná, hodná kočička ale dle jejího chování  to vypadá že zacházení s ní nebylo nejlepší. Neustále se krčí, bojí se každého pohlazení a dotyku. Je  hodně unavená, utrápená. Dopřáváme jim klid, zatím jsou všechna odčervená .

 

Po roce jsme naočkovali Nikitu, Zuzanku, Káju, Kláru,Kikinu a Gulivera.

V UH před bývalýma kasárna žil nějakou dobu malý kocourek . Krmil ho pán který nám dal vědět a my ho odchytili. Žil v keři jen pár metrů od frekventované  silnice. Cca 3 měsíce a kočičí kluk dostal jméno Palo.

odchyt-pala--5-.jpg

 

 

 

 

 

 

palo--3-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompletně proočkované byly Monička a Verča. Prety 1 vakcínu, Marcipánek 1,vakcínu. 1. očkováním prošel už i Palo,Cukřík, Dorinka, Babetka.

 

Příjem 5 kotat z UH, paneláky ul. Malinovského a Průmyslové, maličcí jsou mourovatobílí.

nova-kotata.jpg

 

 

 

 

 

 

Příjem 4 ko´tat nalezených v Jarošově - Moravníky.Všechna jsou černá . Všechna ko´tata jsou v léčbě ,zahnisaná očička a některé mají průjmy. Děláme co můžem a další ko´tátka už přibýrat nemůžem.

20180706_183854.jpg

 

 

 

 

 

 

Černý  Ivánek a mourovatý Ábel měli již při příjmu hodně špatná  očička.  Dle veterináře má Abel poškozenou rohovku, dostal framykoinovou mast kterou do očička vtíráme, pokud nedojde ke zlepšení, přišijí mu třetí víčko aby se nedostala do oka infekce a dále budem léčit. Ivánek dostal na léčbu stejnou mastičku, na kontrolu jdou kluci v pátek.

 

20180717_120540.jpg

 

 

 

 

 

 

20180717_120547.jpg

 

 

 

 

 

 

Na policii bylo 16.7. přineseno zrzavé kotě které nálezce našel na náměstí v UH poblíž školy. Hodně ušpiněný prcek měl štěstí , protože má na pravém boku vylísaná místa, zatím je v karanténě , dostal odčervovací teplotu a pozorujem jeho stav. Veterinární vyšetření bude následovat. Má asi 3 měíce.

 

20180717_102424.jpg

 

 

 

 

 

 

20180716_163702.jpg