Jdi na obsah Jdi na menu
 


Duben 2017

10. 4. 2017

Omlouvám se za pozdní zprávy, je mi moc líto že nemám na psaní víc času. Jsme na vše jen dva, po práci jezdíme s našimi svěřenci na veterinu,  budujeme pro naše kočičí kamarády nové prostory. Večer krmení a jediné co se dá v péči  ošidit a na co není čas jsou informace o dění v útulku. Poslední den v dubnu jsme měli den otevřených dveří.  Kočičky přišla pomazlit téměř stovka návštěvníků, to bylo super, den unavující ale krásný. Děkujem moc všem, kočičky dostaly nejen něco do bříška, ušité podložky do karanténních klecí které jsme už nutně potřebovaly, ale taky dvě úžasné škrabadla, jedno je již postavené, druhé čeká na dostavbu pokoje. Mockrát děkujem.

wp_20170430_10_48_52_pro.jpg 

 

 

 

 

 

wp_20170430_11_43_52_pro.jpg

 

 

 

 

wp_20170430_11_44_00_pro.jpg

 

 

 

 

 

 

wp_20170525_11_55_32_pro.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

wp_20170525_11_55_37_pro.jpg

 

 

 

 

 

Odchytili jsme v chatové oblasti Smraďavka další 3 toulající se kočky, vráceny zpět byly dvě. Pro svoji povahu nebyly vhodné k umístění do útulku. Zůstal jeden kocourek  hodný a mazlivý. Údajně se v místě nevyskytoval dlouho,buď se ztratil nebo byl vyhozený. Dostal jméno Leopold a je již očkovaný 2.vakcínou. 

 

wp_20170525_09_32_31_pro.jpg

 

 

 

 

 

 

Po roce jsme přeočkovali Sašenku, Valentýnku, Moura, Smolinku

Naše  loňská ko´tátka kde to dovolil věk jsou některá již kastrovaná:. Nastěnka, Vanilka, Deniska,Čita,Elvíra,Xena,Osvald,Sany, Dona, Jackie, Śarlota.

Testy FeLV,FIV: Šarlota,Nela,Monty,Micka,Líza,Bětka,Hany,Miki, Muf,Kia, Pavlínka,Šarlota, Nela,Dáreček, Žaneta,Káťa,Škubánek, Kája, Klára, Lenka a Zdenička, Albi  všechny naštěstí negativní.

Očkovaný byl Muf. Byl v naprostém pořádku ale pak nám začal dělat starosti.Náhle začal zvracet, odmítl baštit. Hned jsme ho převezli na kliniku, kde jsme nechali dělat veškerá vyšetření.Odebrali mu krev, dělali  testy na játra,. ledviny, testy na FElv a FIV ty jsou negativní. Další vyšetření byl rentgen žaludku, sono bříška. Vzhledem k vyššímu věku veterinář připustil poškození ledvin což prý bývá v tomto věku častým problémem u kocourů. Napojili ho na kapačky , zavodnili, krmili. Zjistilo se že má zesílenou stěnu žaludku , zvětšenou  sliznici a zánět žaludku . Veterinář připustil leukemii kostní dřeně ale po všech vyšetřeních a výsledcích byl závěr na žaludek a sliznici. Tekutinu v bříšku naštěstí neměl. Po pár dnech nám ho pustili domů a dostal léky proti zvracení, dále ještě 2x denně dostává léky. Po pár dnech  už daří dobře, v pořádku baští, spinká s námi v posteli a když dojdem z práce , chodí na chvíli ven .Vždycky si stoupne ke dveřím ložnice a čeká až mu otevřem dveře. Je moc hodný, mazlivý s ostatníma nemá problém. Je  mlsný, má rád gurmetky, kapsičky iams.

duben-2017-415.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

V dubnu  byly naočkované Kája, Klára, Lenka a Zdenička. Albínka má ucpané slzní kanálky, z očiček měla častý výtok, pravidelné čištění nepomáhalo. Byla tedy přispaná a  pan doktor ji udělal proplach slzných kanálků. Přitom ji odebral krev na testy zjištění FIV a FeLV a biochemii. Vše dopadlo dobře, snad ji očička nebudou tak často zlobit. Albínka je velmi milá, klidná kočička s malýma ouškama. Ráda se mazlí ale přijde vždy jen tenkrát když si v klidu sednete, jinak raději spinká v pelíšku a ani o ní nevíme.

Čertík kocourek s FeLV  má zánět v tlamičce. Veterinář mu odebral krev na biochemii. FIP se neprokázala ani podezření na poškození ledvin. Hlavně pro něho a Tlapičku doděláváme domek kde budou mít i vlastní výběh na vyhřívání se na sluníčku ale vzhledem k počasí a jeho nemoci by nebylo vhodné je přemístění kde zatím není topení. Moc si přejem aby se oba dva pokoje dočkaly. Zdraví jim už nevrátíme ale přejem si aby neléčitelně nemocné kočičky prožily zbytek  svého kočičího života v co nejpříjemnějších podmínkách a ne v kleci karantény.

Přijali jsme  černého několikaměsíčního  kocourka na sídlišti v Uh.Hhradišti. Zatím je v karanténě a sledujem jeho zdravotní stav. Dostal jméno Nelson.

 

wp_20170525_09_44_37_pro.jpg