Jdi na obsah Jdi na menu
 


Duben 2018

26. 4. 2018

30.4.2018

Adoptované společně byly Káta a Škubánek. Přijali jsme je společně  v březnu 2017, a společně taky zůstanou. Byli na sebe fixovaní a jsem moc  ráda že si oba vzala rodina která si od nás již adoptovala Dinouška a Vaculku. Lepší domov si nemohli přát.

 

Želvinka Kikina, nemazlivka, která je stále plachá, byla na operaci kýly. Při podávání Bravecta, kdy jsme provedli  podrobnější kontrolu všech, byla nalezena bulka na bříšku, ještě půjde na tahání stehů a může zpět mezi kočičí kamarády.

kikina-kyla.jpg

 

 

 

 

 

 

Fionce bylo třeba vytrhat pár zoubků na doléčení antibiotika a je již v pořádku.

fiona-operace-zubu.jpg

 

 

 

 

 

 

Po roce byly načkované Nela, Sašenka,Smolinka, Mour,Lenička, Žofré.

Do adopce odešly ještě Jůlinka, malý Bertík odešel k Lidušce které bylo smutno po kamarádech , a Fousek.

Do kočičí  umísťovací kavárny v Kroměříži jsme odvezli Leopolda, Mindu a Nastěnku. Děkujeme mockrát Katce majitelce kavárny, snad budou mít chlupáčci větší šanci najít domov.

https://cs-cz.facebook.com/toulavyraj

20180327_123431.jpg

 

 

 

 

 

 

Přijali jsme kočičku která dostala jméno Jiřinka. Nálezci kteří ji venku krmili nám ji přivezli již březí, druhý den jsme ji převezli na veterinu, kastrace ještě byla možná. Je moc krásná a hodná, s ostatními je v pohodě.

jirinka-po-kastraci.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Tonda dostal 2 vakcínu ale protože je z těch co nemusí větší společnost koček, je v pokoji s výběhem který obývá Malvína a Blatnička a je tam moc spokojený. Do adopce bude vhodnější nanejvýš s jedním kočičím kamarádem. jinak je klidný a hodný, čistotný. 

 

Adoptovaný byl o víkendu Tulda, zatím si zvyká, nedůvěřivě se schovává v bytečku, doufáme že časem se vše spraví a bude spokojený. 

tulda-doma--5-.jpg

 

 

 

 

 

 

Oldřišce během pár dní začala vylýsávat srst. Dermatologické vyšetření  neukázalo na problém kůže, na klinice přešli tedy k dalšímu vyšetření. Udělali kočičce sono a rentgen hrudíku. Bohužel ukázalo se že Oldřiška, které bylo zhruba 10 let a celý svůj život prožila jako opuštěná a toulavá kočička měla lymfom na průdušnici, který se ukázal být zhoubný a v porovnání s vyšetření z března došlo k rychlému zvětšení nádoru, k tomu selhání ledvin, zesílené střevní kličky.  Špatná prognóza, naděje na úspěšnou operaci téměř žádná. Byla doporučena eutanazie a já ji přitom držela za packu.  Tak je mě to líto, bylo to sluníčko.

 

oldriska-narkoza.jpg

 

 

 

 

 

 

Vypustili jsme poslední ze 6 ježků kterých jsme se ujali v listopadu loňského roku. Vážili tenkrát od 210 dkg - 420 dkg. Původně jich bylo 7 ale jeden malý pichlavý ježeček byl uspán kvůli zápalu plic. Všichni pichláčci byli před vypuštěním ještě prohlídnuti na veterině abychom se ujistili že jsou v pořádku, a mohli si tak brzy najít k sobě ženichy nebo nevěsty. Práce je s ježky obrovská ale podařilo se nám je vypiplat do pořádné váhy.

20180419_130743.jpg

 

 

 

 

20180419_130852.jpg

 

 

 

 

 

 

Na kastraci byla naše epileptička  Dorotka.Při zákroku měla záchvat, vše ustála, po kontrole ji čeká znovu očkování. První záchvat   dostala týden po očkování od té doby  bere léky 2x denně a záchvat se již neobjevil.

20180506_091143.jpg

 

 

 

 

 

 

Leonkovi selhalo srdíčko bylo to tak rychlé, že jsme ho již nestihli přivézt živého ani na kliniku. Když jsem jim ráno dala masinko na misky Leonek vylezl ze skřínky v lince a okamžitě lehl na zem a začal naříkat, dusit se. Seděli jsme v obýváku a pili čaj takže jsme to věděli hned. Hned jsem vyrazili na kliniku, ale pár minut před příjezdem zemřel v přepravce, bylo to hrozné držela jsem ho na klíně. Posmrtně jsme nechali udělat rentgen a pitvu protože nám nebylo jasné co se stalo. Dle výsledků pitvy dostal infarkt.

Joko, malá kočička s FeLV, nezvládla svoji nemoc, několik dní byla na klinice napojena na infuze, bohužel tělíčko bylo křehké, imunita slabá, nakonec po domluvě s veterináři kdy nebyla naděje na zlepšení a prodlužování by bylo jen trápení, byla uspána.

 

Na Saníka se usmálo štěstí. Jako FeLV pozitivního si ho vzala do bytu ke své stejně nemocné kočičce paní, která se o Saníkovi dověděla od své kamarádky, které jsme pomáhali s kastrací venkovních kočiček. Odvezli jsme ho a přesvědčili se že bude v dobrých rukou, jeho tělíčko bylo pevnější, silnější než u malé Joko, je větší šance že svoji nemoc líp zvládne. Saník byl ještě vyšetřený před odchodem na klinice. Sice trochu vyděšený ale chce to čas.

adopce-sanik--4-.jpg

 

 

 

 

 

Tonda byl kastrovaný, brzy ho čeká druhá vakcína.

kastrace-tonda--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

Na 2 vakcíně byla Brenda, Dášenka, Herry, Dáreček na první. 

Ferda byl vytrhat 2 zoubky, které už byly bolestivé, nebyl sám i Čertice měla zarudlé dásně, vše jsme zjistili když jsme  o velikonočním prodlouženém víkendu podávali bravecto celému útulku, přitom děláme celkovou prohlídku tlamiček, očí, oušek, promačkáváme bříška atd. Pár dní před bravectem dostali odčervovací tabletu Cestal, teď už máme na 3 měsíce všechny ošetřené. Postupně budeme objednávat další protiparazitární přípravky, protože nákup najednou pro 120 koček je finančně hodně náročný. Čertici byly vytrhány skoro všechny zoubky, vše zvládla na jedničku a už se prohání ve venkovní voliéře.

 

Kastrovaná byla Lujza, Lucián a Lomikar. Čtyři venkovní kočičky z nedaleké vesnice jsme nechali vykastrovat z toho dvě už byly březí a vráceny zpět paní, která je venku krmí a bude na ně dohlížet.

Domov našla Saxana v bytečku, kde je jako jedináček moc spokojená, velké množství kočiček u nás jí nedělalo dobře a všem nám to dávala najevo. Dále našly domov Lízinka se Zdeničkou, obě společně žijí také v bytě a když jsme je v týdnu přijeli navštívit, dělaly holky jako že nás neznají, malé zrádkyně. Obě byly schované pod postelí a odmítly se nechat pohladit. Lízinku až úplně vzadu není téměř vidět. 

saxana.jpg

 

 

 

 

 

 

lizinka-zdenicka-adopce--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Jinak je krásně a junioři posílají  válení se na sluníčku.

20180412_130845.jpg