Jdi na obsah Jdi na menu
 


Květen 2018

9. 5. 2018

 

15.5.2018

 

Zrzounek Hery měl zánět dásní, byly mu zároveň udělána testy na Felv,Fiv jsou negativní, Na proléčení dostal stomorgyl pokud to pomůže může zpět mezi ostatní po kontrole na vet se uvydí jak dál. Z malého kotětě vyrostl krásný kočičí kluk, je sice pořád trochu plašší potřebuje ještě čas a věřím že z něj bude mazílek.

 

hery.jpg

 

 

 

 

 

Tři krásná malá koťata nalezená za hřbitovem v Nedakonicích pohozená v příkopu. Měla štěstí všimla si jich paní která zde projížděla na kolečkových bruslích, pomáhali jsem je odchytávat. Naštěstí baští sami, jsou asi 7 týdenní jeden kluk a dvě holčičky. V tom vedru bez vody a jídla poblíž frekventované silnice by dlouho neměli šanci. Veterinární kontrolou už prošly jsou v pořádku , čekají na očkování. Dostali jméno Ruda, Monička a Věruška.

ruda-monika-verca.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontrola všech a nález kýly u Adélky a Hvězdičky. Bulky měly malé, zjištěno včas. Po operaci dostaly vstřebávací stehy a po povinné karanténě už jsou obě mezi ostatními.

adelka-kyla.jpg

 

 

 

 

 

hvezdicka-kyla.jpg

 

 

 

 

 

 

Barušce natekla  bradička. Již před 3 lety ji bylo děláno histologické vyšetření dutiny ústní měla léze na jazýčku a nádor v tlamce. Nyní se jedná o stejný problém. Jezdíme na píchání  steroidů. Baruška je umazlené zlatíčko a věřím že to opět zvládne.

barca.jpg

 

 

 

 

 

 

Do adopce odešel Čumáček, mazlivý mourovatý kocourek. Když si manželé přišli vybrat  mourovatou kočičku, Čumáček sám vlezl do přepravky a odmítal se pohnout, sám si vybral a to je to nejlepší.  Je to mazílek a takového právě chtěli .Žije v UH v bytečku jako jedináček a už nás majitelé 3 x telefonicky informovali jak se mu daří. Až nám vyjde cesta půjdem ho navštívit a pošlem fotečky.

cumacek-pred-adopci--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

Lomikar, černé kotě Lucinky začal dopadat na zadní nožky. Ocásek nezvedl, mysleli jsme na úraz snad pád ze škrabadla.?  Na klinice udělali sono, rentgen zda nemá porušenou páteř, tělíčko je v pořádku , vyšetření ukázala na neurologický problém. Sám nevyměšuje je  třeba promačkávat močový měchýř, dostal léky  ale pohyb zadních končetin se zhoršuje. Veterinář píchl kortikoidy a  B12.

lomikar--4-.jpg

 

 

 

 

 

 

Přivezli nám další černé nalezené kotě asi 3 týdenní. Kočika byla nalezena v Uh část Sady naříkající pod mostem.  Nálezci ji převezli na vet kde dostala stomorgyl a na zanícená očička kapečky. Kočička dostala jméno Miňa-  Miňonka. Sama ještě nebaští, pije mlíčko z dudlíku každé 3 hod a moc ji chutná.

mina--23-.jpg

 

 

 

 

 

mina--4-.jpg

 

 

 

 

 

 

O víkendu  odešla do adopce Jiřinka, po kastraci byla na kontrole, adopce byla doporučena.Očkování si majitel zajistí již sám.Jiřinka tak nestihne převzít dárek KP ale dostala dárek nejlepší, moc hodná a  krásná kočička si to zaslouží. Žije v bytečku v Napajedlích  Na první zprávu ještě čekáme.

 

 

10.5.2018

Přivezli nám malou  3-týdenní holčičku která dostala jméno Jenifer. V krátkém kotěcím životě měla smůlu i štěstí zároveň. Byla  nalezena pracovníkem firmy OTR na třídící lince na odpadky. Byla v krabici vhozená do popelnice. Dovezl ji pracovník této linky. Malá sama nebaští je třeba krmit mlíčkem každé 2 hodiny ve dne v noci k tomu masírovat bříško aby se vyprázdnila což obstarává  náš syn. Je to naše úžasná dočaska. Maličká je krásná, držte ji palce aby vše zvládla.

 

http://www.blesk.cz/clanek/regiony-brno-brno-zpravy/541325/kotatko-nasli-v-krabici-na-tridici-lince-tyran-ho-predhodil-drticce-odpadu.html

jenifer--3-.jpg

 

 

 

 

 

 

jenifer--8-.jpg

 

 

 

 

 

 

Děkujem mockrát za zaslání kvalitního krmení pro naše kočičáky od paní Lenky. A že jim konzervy feringa chutnaly, posílájí  fotečky :  

dvůr

dvur--3-.jpg

 

 

 

 

 

junioři 1 pokoj

 

juniori--3-.jpg

 

 

 

 

 

 

junioři 2 pokoj

 

juniori--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

dospěláci 1 pokoj:

dospelaci--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

dospěláci 2 pokoj:

dospelaci--3-.jpg

 

 

 

 

 

1,pokoj domek:

1-pokoj-domek.jpg

 

 

 

 

 

2.pokoj domek:

2-pokoj-domek.jpg

 

 

 

 

 

 

FeLV:

felv.jpg

 

 

 

 

 

1 pokoj bunka:

1-pokoj-dunka.jpg

 

 

 

 

 

 

2 pokoj bunka:

 

2-pokoj-bunka.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

provozní pokoj:

provozni--4-.jpg

 

 

 

 

 

provozni--2-.jpg