Jdi na obsah Jdi na menu
 


Leden 2018 - 1.část

15. 2. 2018

 

10.ledna 2018

Na psaní nám nezbývá moc času, jsme totálně vytížení prací kolem kočiček , ježdění na veterinu a konečně vše po práci. Neustálý kolotoč který kočkama začíná a kočkama končí. Nestěžujem si i když unavení jsme spokojení a pocit když se nemocná kočička uzdraví jen díky naší péči nebo malé kotě vypiplá je úžasný.A nejsme v tom sami, velký kus práce odvede Eliška, Markétka a Sára, Monika, Honza  jediný chlap mezi růžemi ,které svůj čas věnují aukcím, zveřejňováním na fc, focením a hledáním domova. Za to jim patří náš obrovský dík.

 

Lucince vytáhli stehy po operaci, sundali límec, a na třech nožkách běhá jak čertík.Je naočkovaná 1. Vakcínou, kastraci zatím vet nedoporučil nedávno prodělaná náročná operace ji dost zatížila tak doporučil nechtěl znovu uspávat. Jinak klinicky je v pořádku, nejraději má masíčko než granulky a asi nejvíc ji chutnají gurmetky.

Gábince naše FeLV kočičcea byla po dohodě s veterináři po zhoršení jejího  stavu provedena eutanazie .  Dárečkovi byly odebrány stěry z tlamky, má tyčinkové bakterie, zanícené dásně, pan doktor mu injekčně podal enroxyl. 2.očkování prodělala Adélka.

Přijali jsme Deniska krásného zrzavobílého kocourka, od paní která ho krmila na sídlišti, chtěla si ho nechat a vzít mezi své dvě kočičky, nechala dělat testy a potvrdila  se virová leukemie.    Ještě štěstí že ho držela mimo své stálé kočky. Plakala a poprosil o pomoc. Deniska jsme přijali mezi ostatní FeLV  místo Gábinky.  Kocourek je kastrovaný.

Vánočka  byla  přepíchnout ivomec a do adopce odešla Heidi.  Kočička byla naočkovaná a domluvili jsme se že ji v adopci časem vyzvednem a ještě necháme vykastrovat. Druhý den po kastraci jsme Heidi přivezli zpět a ještě zapůjčili na pár dnů   přepravní box kvůli doléčení.   

7.ledna jsem přijali Bertíka krásného mourovatého kocourka stáří asi 4 měsíce. Malého nalezence si rodina nemohla ponechat kvůli pejskovi který kočičky nemusí. Bertík je očkovaný, kastrace na něj ještě čeká je úžasný mazílek, hodný, čistotný. Nejraději má honičky se stejně starým  Ervínem, dokáží prolítávat domem jako střely. Jednu chvílí jsou velcí kamarádi mazlí se čistí kožíšek  jeden druhému a během chvilky se chovají jako největší nepřátelé, perou se, vrčí na sebe ale vždy jen velmi opatrně jsou to krásné kotěcí hrátky.

bertik_-2-.jpg

 

Ťapka byla po prošlé vakcinaci znovu naočkovaná, Pajda, Eliška, princezna, Ferda revakcinace po roce. Ervín má 1.očkování protože měl oční zánět bylo třeba ho proléčit,

Amálka a Amor sourozenci z Jarošova byly jim vytrhané každému dva zoubky, nic vážného, jen nepěkný zubní kámen a bolestivost zoubků.