Jdi na obsah Jdi na menu
 


Leden 2019

10. 1. 2019

Domov našel ragdolek, žije v bytečku a za kamarády má pejska čivavu a ještě jednoho kočičího krasavce ragdollka. V případě potřeby po těžkých operacích je majitelka stále v kontaktu s veterinární klinikou u Kaděrů kde stále dostává tu nejlepší péči .

V letošním roce bude třeba hlavně u starších kočiček provádět operativní ošetření chrupu s extrakcemi zoubků. Během prosince jsme prováděli kontrolu všech a v novém roce právě tato vyšetření bude pro nás nemalým finančním nákladem. Zároveň s testy na  FeLV a FIV u těch chlupáčků u kterých byly dělány před delší dobou. Operaci zoubků již prodělala Betynka,Berny,Valentýnka a Vanilka společně s testy.

 1.1.2019 jsme dostali pozdější vánoční dárek v odobě velké krabice přede dveřmi a v ní 2 mourovaté již dospělé kočičky. Dobře ,živené a velmi mazlivé a přítulné. Prohlídka na veterině a hned kastrace obě byly v počátku březosti a jedna mourinka měla zánět dělohy.Dostaly jméno Madona a Luna.

 


madona-a-luna--4-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Očkování Flíčkových kočiček je na denním pořídku. Revakcinací po roce prošly Marťa,Servác, Čuču,Filipka,Amálka,Amor,Doyl,Matýsek,Modráček,Čičinka,Princezna,Ruby,Body,Melmen,Baruška,Damián. Dále Mahulena,Nelzon,Laděnka,Černoušek, nově Bludička,Felix,Pajda,Tonička.

Knoflíčkovi jsme nechali udělat testy a zjistilo se  že má vysoké hodnoty ledvin. Biochemka i hematologie neměly dobré výsledky. Další vyšetření ukázalo že má Knoflíček šelest na srdíčku. Byl hospitalizovaný ale bez úspěchu. Dostával dietu pro ledvináře a když odmítal baštit a testy znovu ukázaly nezměřitelné hodnoty ledvin,  vet doporučil uspání a my souhlasili. Knoflíček měl 14 let.

knoflicek--3-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.ledna skončilo vánoční kočičí přání rádi bychom poděkovali všem kteří našim kočičkám přispěli jak na dárek tak do misky. Dárky naši kočičáci dostali v podobě dobré bašty, konzerviček které u  nás neustále miznou velkou rychlostí . Penízky z  misek byly použity na očkování vakcínou Purevax RCPCH celkem 29 kočiček a nákup diet pro marody,granule royal canin, dezinfekce, léky pro ledvináře. Celkem bylo z darů misek uhrazeno 20.785,- Kč.  Během KP zemřel Kurt, a domov našla Ajda,Sibyla, Kain, Anežka, Ragdoll, Petruška.  Mockrát děkujem všem kteří pomohli. Další kočičky naočkované díky Vám dárcům z misek byla Eliška, Luciferka,Kuba,Bela, Žofinka,Madona,Luna, Berny,Lucián,Ferda,Jitřenka.

 

miska-kp.jpg

 

 

 

 

 

misky-kp--4-.jpg

 

 

 

 

 

 

misky-kp--5-.jpg

 

 

 

 

 

misky-kp--3-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Ketynka FeLV pozitvní kočička z Košic po prodělané léčbě kočičí rýmy, teploty a zánětu očí a když přibrala na váze byly ji odstraněny některé zoubky což byl taky jeden z důvodů jejích vleklých problémů a nechutenství. Nyní už  je v pokojíku mezi FeLV pozitivními a je stále při chuti. 

 U Laděnky byla zjištěná malá bulka na bříšku , prodělala operaci kýly a vše zvládla v pohodě. Holčička  je velmi mazlivá, přítulná ,moc si přeji aby našla domov. Je kastrovaná, testovaná.

 

20190214_055133.jpg