Jdi na obsah Jdi na menu
 


Leden 2021

19. 2. 2021

10.1.2021

Začal další rok a my začali kastrací u kočičky Marečky která  po dlouhé  léčbě konečně přibrala a protože začalo mrouskací období byl čas. 

 

 
img_20201231_104724.jpg

 MAREČKA

 

 

 

 

 

 

V jednom z kočičích pokojíků FelV pozitivních se  v pelíšku objevila načůraná krev . Jsou v pokojíčkách umístěny po šesti tak se celkem rychle vyřazovací metodou zjistilo že krev v moči má Luciferka.Na sonu v pořádku a rozbor moči ukázal zánět. Dostala antibiotika a přemístila se do karantenního boxu který má strašně nerada. Vzorek byl poslaný na kultivaci, bakterine tam nebyly takže byl potvrzený zánět . Léky ji musely být přidány, první moc nezabraly takže si Luciferka prošla delší léčbou a po konečném vyšetření se mohla vrátit zpět mezi stejně pozitivní kamarády. 

luciferka--3-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kubíček naše zlatíčko v útulku již od roku 2014 kdy přišel jako malé kotě najednou začal zvracet a hubnout. Za celé roky neměl žádné zdravotní potíže ale nyní si vybral  zánět střev . Dle rtg se jedná o těžký zánět, dostal léky na uklidnění, antibiotika a dietu která mu nechutná. Několik dní zůstal ne klinice , rozbaštil se a po zlepšení stavu se vrátil domů. 

 

kuba--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Do adopce odešla Luna a Jim. 

1.vakcínu po operaci kyčle dostala Rita a přeočkování po roce Ruby,Ferda,Eliška,Tulda a druhým očkováním prošla malá Miluška.  Byly vykastrovány odchycené toulavé kočenky  z Polešovic a vráceny zpět kde je o ně postaráno.

 

20.1.2021

Kikina je krásná želvinka a stále plašanka která nestojí o hlazení. Přijali jsme ji k nám v roce 2015 .Při krmení se do masíčka moc nehnala, pan doktor zjistil stomatologický problém ,bolavé zoubky má vytrhány a tlamku proléčenou. Je FeLV pozitivní. 

 

kikina--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Bílá kočička Micinka má útvar v tlamce již dlouhodobější problém občas se zhorší, nechce papkat, jezdíme s ní na steroidy, které pomůžou ale ne vždy na dlouhou dobu. Zdá se že občas toho využívá a prostě nebaští kapsičky které ji zrovna nechutnají, . Při výměně za druhou si řekně tak jo tuhle si dám, je to prostě Micinka picinka a zkouší naši trpělivost. 

Domov našel Kokeš . Žije v bytě v UH.Hradišti a i když nebyl první volba, tou byla Brenda, nakonec si svého páníčka sám našel. Moc mu to přejem info už máme a Kokeš si láskyplný domov pro svoji přítulnou povahu zaslouží.

 

Toničku čekalo po roce očkování a při kontrole byl zjištěný stomatologický problém. Chroptěla přes nosík proto při vyšetření byla udělána endoskopie a odebrán vzorek na histologii. Přišla téměř o všechny ale s tím se již Tonička srovnala a hlavně že je bez bolesti a výsledky jsou v pořádku. 

 

tonicka.jpg

 

 

 

 

 

 

 

1. očkování má za sebou Roky,Žulík,Laskonka, Rita 2,očkování a domov našla Mafie. Z kočičí rodinky zde zůstala máma Stela a Akim.