Jdi na obsah Jdi na menu
 


Listopad 2017

14. 11. 2017

30.11.2017

Čas běží jak voda a já dlužím informace z útulku.  Saxána o které jsme  již psali prošla úspěšně první vakcínou a v provozním čeká na další. Je mazlivá, ostatní kočky ji nevadí. Ne že by se moc kamarádila ale nevšímá si ostatních a kočky ji  taky ne. Žofré je umístěný s FIp ale je mu dobře, je čilý, mlsný.Kojakovi byly vytáhnuté stehy po operaci ,  paní doktorka mu sundala límec a naočkovala první vakcínou PUREVAX RCPCH.

 

Malinkatý mourovatý kocourek nalezenec opět  v jednom družstvu. Maminka u něho nebyla. Byl sám a před zimou jsme ho uschovali u nás doma. Je mu asi 2,5 měsíce. I když za to malý nemůže dostal jméno Tarzan je hodný, jen si nesedl s Čumáčkem. To je další mouráček starší , asi 4 měsíční kocourek který se nechá odhánět od jídla  právě o hodně menším Tarzanem.  

Tarzan

 

 

 

Čumáček

cumacek--6-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Dostali jsme výsledky testů odebraných Čertíkovi z jazýčku. Na jazyku má léze, jeho stav FeLV kocourka se zhoršil.  Z Brněnské  kliniky  zpráva není dobrá. Má zhoubný karcinom na jazýčku , nedá se v tomto stavu nic dělat, uříznutí nepřichází v úvahu jen mu dát to nejlepší co můžem ale nikdo neví  jak dlouho. Záleží zda Ćertíkovi bude i nadále chutnat masíčko.

Revakcinací prošly Bětuška, Šmudla,Dona, Smifík, Čuču,Mášenka, Osvald,Monty.

 

 

10.11.2017

Navštívila nás v útulku paní veterinářka, prohlídla si útulek i naše chlupáče a při prohlídce pokoje FIP kočiček doporučila přetestování vzhledem k velmi dobrému stavu všech. Amorek, Amálka, Knoflíček, Emily, Mar´ta,Malvína, Betynka jsou v pořádku ale u Áji byla zjištěná FeLV. Ájuška byla tedy přeřazená do pokoje k ostatním stejně pozitivním.

 

aja-felv.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Toulavou opuštěnou kočičku u které nebyl zjištěný majitel jsme přijali pro její krásnou zrzavou barvu v naději že snad brzy najde domov. Takových zrzinek není moc tak po nahlášení na město ji nálezkyně  převezla ihned ke kastraci a ještě tentýž den byla umístěna u nás v karanténním boxu. Kočička dostala jméno Saxána.

 

saxana--4-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Do nového domova odešla mazlivá přítulná Lola která se hned při prvním kontaktu ke své nové paní přitulila jako by měla strach že si to rozmyslí.

 

lola--10-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

5.11.2017

Nově přijatý kocourek Žofré měl po očkování problémy. Nechali jsme odebrat  krev na testy, ukázaly suchou formu FIP. Dostal ronaxan, po dobrání navrhl pan doktor odebrat  krev znovu a nechat přetestovat.

 

zofre.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gábinka, kočička s FeLV  měla zvětšené uzliny, teplota byla dobrá , v tlamce má zánět,  veterinář  zatím nechce tento problém řešit právě vzhledem k její pozitivitě. Gábinka v pohodě baští kapsičky, její stav stále sledujem.

 

gabinka.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čertíkovi léze na jazýčku po prodělané léčbě  jsou v lepším stavu, vzal se mu test  na biopsii následně  zaslaný na veterinu do Brna , čekáme na výsledek.

 

Kojak je po operaci. Operace nebyla jednoduchá a bude i nákladná. Je to ještě kotě a zaslouží si prožít plnohodnotný kočičí život v rodině kde ho budou mít rádi. Pan doktor  mu navrtal  kost středního ucha, vytáhl hnis a odebraný vzorek odeslali na další vyšetření. Hlavičku má pořád trochu nakřivo ale bude trvat delší dobu než se zcela upraví, hlavně že je v pořádku

kojak-po-operaci--6-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Zásilka krmiva od firmy Purina, obrovská pomoc  a sponzorsky zdarma  přivezla společnost  Raben:


Posíláme Vám mokré krmivo pro kočky. Jedná se o Felix kapsičky a Gourmet. Je toho celá paleta, včera jsme to pro Vás s kolegy nabalili - viz foto v příloze :-)
Zavážet bude Raben, prosím o potvrzení adresy ..

Raben zaváží pro charitativní účely na vlastní náklady,


S pozdravem,
Lenka Vašutová 

 

KOčičákům moc a moc chutnalo:

 

 

vvecere-od-puriny.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

darovane-krmeni.jpg