Jdi na obsah Jdi na menu
 


Listopad 2018

21. 11. 2018
 
 
Při krmení v kočičím pokoji jsem i všimla že má krvavé ouško Růženka z Perly.  Pro svoji plachost jsou v pokoji s vlastním výběhem jen tři kočičáci, Hugo, Babuša a Růženka z  Perly. Všichni tři jsou spolu v pohodě, Hugo má takový svůj vlastní harém ,dobře spolu vychází .Růženku  jsme odchytli a  zavezli  na kliniku kde zjistili že má   útvar v oušku. Po prodělaném vyšetření museli provést  ablaci zvukovodu . Když nám ji dali domů  přes drén v oušku jsme několikrát denně museli vyplachovat betadynou, dostala antibiotika a po 14 dnech ji vytáhli stehy. Během svého nedobrovolného pobytu v karanténě si na nás víc zvykla, nechala se hladit a je přístupnější. Je uz zpět mezi svými kamarády, Hugo ji olízal hlavičku jako by říkal kdes byla tak dlouho, Babuška si ji moc nevšímala to ostatně dělá i nám. Hugo je u nás již 3 roky, jako týraný kocourek byl zlý, napadal nás a nesnášel ostatní. Proto nám nezbylo než zateplit a upravit starou stavební buňku která měla původně sloužit jako skladiště všeho možného.  Rok trvalo než začal věřit lidem, než jsme si ho dovolili vzít na ruce a mazlit.  
 
ruzenka-z-perly-ablace-zvukovodu.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mockrát děkujem za dary které dostaly právě tyto kočičky do svého pokoje. Dva domečky a úžasné škrabadlo válec. Nejraději v něm odpočívá právě Růženka která si ho moc a moc zaslouží.
 
hugo--2-.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aby kluci kočičím holkám nezáviděli, byli kastrovaní a všechny nám pan veterinář  udělal během dvou dnů, což je pro  nás super . Karantenní boxy byly plné. Byli to  Macík , Kain,Áron,Žak,Cukřík,Unesco., Kokeš,Šermen, Žeryk.   
Kocourek Voldemor se již delší dobu toulal v nedaleké vesnici ,byl moc hezký tak jsme doufali že najde brzy domov. Při prvním telefonátu kde hledali domů odrostlejšího kocourka jsem jim nabídla Voldemora a hned se zalíbil. Počkali si jen na veterinární vyšetření a kastraci a za 10 dnů si pro něj přijeli. Měl štěstí a už  máme i pozdrav z nového domova. Moc děkujem  za chlupáčka. 
 
voldemor--3-.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
Smolinka ač dříve velký jedlík přestala baštit. Změřili jsme teplotu a byla nízká. To je znepokojující, nahlásili jsme ji na vet a převezli ji. Šla na kapačky kvůli zavodnění. Již dříve byla léčená na zánět v tlamce, antibiotika ji problému nezbavila, jak se dala trochu dohromady, nezbylo než objednat operaci zoubků.
 
 
smolinka-pred-operaci-zoubku.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hoky je kocourek kterého nám přinesli  od nás jak se potuluje po vesnici. Byl nemocný, zahleněný. Nechali jsme udělat testy na FeLV,FIV,  negativní, a biochemku. Pan doktor zjistil ošklivou kalicivirozu, zánět v tlamce, snížené červené krvinky .Dostal antibiotika, kapky do očí, vitamíny .   
 
hoky--2-.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
Na veterinu jsme museli převézt i malou Aničku,  v povinné karanténě měla průjem, odčervená byla ale to je vždy problém u tak malého kotětě. Testy FeLV, FIV byly negativní, trochu jsme si oddechli .. Byla  dehydrovaná , nízkou teplotu a nízké jaterní testy.Zůstala na kapačkách a na další vyšetření. Naštěstí  postrach všech kteří se starají o ko´tata ,nemoc panleukopenie to nebyla.Čeká ji vakcína a po čase kastrace.
 
Na očkování a na testech byla i malá Andromeda , krásná tříbarevka   našla domov u hluchého  kocourka. 
 

Náš FeLV pokojík má i vlastní výběhovou voliéru a kočičkám se dobře daří, proto jsme se rozhodli vzít pozitivní kočičku až z Košic.  Přišla se jménem Ket, měla antibiotika a v léčbě  stále pokračujem . Má kalicivirozu, špatný jazýček, je třeba ji stále krmit, dodávat tekutinu. Je to mourovaté zlatíčko, vděčná a umazlená, je jí cca 8 let. Má velmi špatné zoubky, uvydíme jak zvládne dále bojovat.  

 

ket--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

Zrzavobílá kočička cca 2,5 měsíce byla nalezená na nedaleké cyklostezce. Dostala jméno Matylda. Nechali jsem udělat testy a naočkovat 1.vakcínou a protože byla moc krásná, našla brzy domov v bytečku. Přejem hodně lásky a bezpečí.

 

matylda--6-.jpg

 

 

 

 

 

Kocourek Osvald černý mazílek začal být apatický, odmítal baštit, Nechali jsme udělat sono, veterinář zjistil špatné žlučovody, játra, byl hodně bledý a teplota se silně snižovala. Na hospitalizaci zůstal několik dní, nebylo to nic platné, při špatném stavu jsme dali na radu veterináře a zkrátili jeho utrpení . Bylo to naše černé štěstí a myslíme na jeho kočičí nebe.   

osvald--4-.jpg

 

 

 

 

 

 

Tříbarevná kočička která to neměla v životě jednoduché, napsala nám paní a její příběh mě dostal ,tak jsme  se rozhodli dát starší kočičce  klid a bezpečí. Dostala jméno Sibyla, měla při příjmu bolavé,zahnisané ouško. Při vyšetření byla zrovna vykastrovaná, natestovaná je již v pořádku a čeká na vakcínu.

 

sibyla--2-.jpg