Jdi na obsah Jdi na menu
 


Listopad 2020

22. 12. 2020

10.11.2020

U Adinky došlo ke zhoršení jejího zdravotního stavu. Sono ukázalo zesílené střevní kličky,zvětšenou slezinu, mízní uzliny. Měla krev ve stolici, selhaly ledviny i játra. Testy již hodně špatné,krvinky nízké. Do rána napojená na infuze Adinka zemřela na vnitřní krvácení. Byla milované zlatíčko ale nic nepomohlo. Revakcinací prošly Smifík,Líza,Máša, Šmudla,Zuzanka,Smolinka,Broďa,Bětuška,Pajda. Odchytli jsme na žádost v opuštěné chatové oblasti 6 maličkých plachých ko´tátek.

 

img_20201011_174943.jpg

 


 

 


 


 

 

 

20.11.2020

Domov našla Chlupinka, do bytečku ve St.Městě ke kočičím kamarádům. Hodná rodina chtěla pomoci hendikepované kočičce a Chlupinka svou mazlivostí a přítulností si je získala. Na benzince v Uh.Brodě byla nalezená černá kočička která na místě byla již vyděná delší dobu. Zavolala nám paní která zde parkovala .Dostala jméno Rita , po srážce autem kulhala na zadní nožku . Majitel ji na místě nechtěl, vyhrožoval otrávením a my přesto že máme plný stav nemohli jsme zde kočičku nechat.  Dle rentgenu má vykloubenou nožku a kloub se musí odoperovat, jinak to napravit nejde. O nožičku nepřijde a na operaci je již objednaná. Je moc přítulná,někdo se ji tímto způsobem zbavil, je vděčná a mazlivá, není to venkovní kočenka. Lea je želvovinová kočenka která si prošla kalicivirozou a panleukopeníí zároveń. Nemoc se vrazila do nožiček , tlapky měla bolavé, nateklé. Nechtěla baštit,vydržela víc jak 14 dní sama bez jídla a nastoupilo naše dlouhodobé pravidelné krmení. Po roce byly očkované Pamela,Unesco,Štaflík,Špagetka . Na 2.přeočkování byli Jozefína,Vojtěška,Mufík,Mafie,Kofi,Sven,Akim,Ozák. 1.vakcínu Prurevach RCPCH dostal Berny který měl očkování vzhledem ke kočičí rýmě již prošlé, pak Emil a Stela.

Rita

rita--4-.jpg

 


 

 

 

 

 

 

 

30.11.2020

Miluška je bohužel poslední kotě Jozefínky. Kočička přišla se šesti malými prcky a jedním starším kocourkem údajně z prvního vrhu . Žili v opuštěné chatové oblasti. Celá rodinka bohužel dostala panleukopenii pět maličkých to nezvládlo, zůstala pouze malá Miluška se svojí mámou a se svým bráškou Mufíkem. Doufejmě že již všechno zlé mají za sebou. Dáme ji ještě čas za zotavení a bude očkovaná. Domov pro ni budem hledat v bytečku nebo v domečku v bezpečí zaslouží si hodné páníčky.

Mufík

mufik--2-.jpg