Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prosinec 2016

10. 1. 2017

Vánoční svátky uběhly jako voda, volný čas jsme využili pro rodinu ,pro odpočinek, který začal být pro nás již víc jak urgentní, únava za předcházející měsíce byla znát .. Naši chlupáčci jako by to vycítili, přestali stonat, dobrali předepsané léky a karanténa se po dlouhé době vyprázdnila. Našim ko´tátkům se daří skvěle. Naočkované byly Elvíra,Ćikitka, Xena,Śarlota,Śtěpán, Sany.

 

img_3011.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

První bych ráda poděkovala všem kteří začátkem prosince navštívili nás útulek na den otevřených dveří. Byl to krásný den a našim kočičkám se dostalo nejen velkého pomazlení ale taky spoustu kočičích dárků pod vánoční stromek.

 

Lojzičce  která se k nám dostala s vystřeleným očičkem se očičko zhoršilo. Začalo hnisat a po vyšetření veterinář navrhl vyjmutí oční bulvy. Připravili jsme ji na operaci a doufali vše to kočička zvládne. Hned ten den jsme si pro ni přijeli a převezli ji domů.

img_3481.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Bobíšek je nově přijaté kotě ,které nám někdo nechal v krabici přede dveřmi .Vraceli jsme se zrovna z práce. Sousedi nám řekli že přijelo auto, vystoupila paní která položila krabici na zem  a auto hned odjelo. Když jsme jí otevřeli, třáslo se kotě  zimou a měl velmi nafouknuté bříško. Na veterině zjistili, že je velmi silně začervený a také že má packy zalepené do asfaltu.  Bobíšek měl štěstí v neštěstí. Kocourek již má za sebou základní očkování a je to vděčné a přítulné kotě.

 

img_3586.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Děkujeme všem kteří nám přispěli finančně a mohli jsme tak očkovat kočičky  po roce. Byla to Terezka, Matýsek,Ferda,Pepina, Anežka,Týna,Miki,Ruby,Bětka,Amor,Adam,Líza,Micka,Doyl,Evička,Máša, Ćuču, Body,Mia, Pankrác,Servác, Damián,Baruška,Filipka,Eliška. Platby za revakcinaci najdete na našem transparentním účtu. Mockrát děkujem, jenom s Vámi můžem pomáhat.

 

Štěpánka je krásné černé kotě, moc přítulné.Dovezl ji  starší manželský pár, který  ji našel na poli. Odmítli si ji ponechat s tím, pokud ji nepřeveznem , raději kotě utopí. Prošla si nemocemi ale léčba zabrala, kotě sice pomalu ale přece jen přibývá na váze.

 

img_3249.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Britský kocour Ťulda prošel testama na FELV a FIV které jsou negativní. Při příjmu byl dehydrovaný, měl zvýšené množství bílých krvinek, snížené množství červených. Učí se věřit lidem, začíná se mazlit a hodně baští, dobrá znám že se jeho stav lepší. Kastrace ho ještě čeká, ale očkovaný již je a v dobrém stavu.

img_3289.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Svoji nemoc bohužel nezvládl Mikešek. Bral antibiotika, byl  v péči lékařů, najednou se jeho stav začal rychle horšit, začal silně zvracet a na kliniku už jsme ho nestihli dovézt včas. Kočičí nebíčko ho přijalo zrovna před vánoci, žil na ulici, je nám  moc líto že mu nebyl dán život  v teple s plným bříškem.

 

img_3287.jpg