Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prosinec 2017 - 2. část

Dvě černé koťata, děti  Lucinky odchycené v  Mesitu, stáří 4 měsíce, oba černí kluci celá máma. Dostali jméno Lucián a Lomikar.

 

 

 

 

14.12.2017

 

Snažili jsme se vejít do termínu revakcinací, pro hodně koček připadl termín právě na

prosinec. Na klinice u Kaděrů byly tedy přeočkováni Amor,Knoflíček,Amálka,Emily,Saxána, Mar´ta

 

 

 

Hany diabetyčka je nyní na tom zdravotně hodně špatně, ozvala se tlamka, nádor který

zvládala již víc jak 2 roky, cukr na nejnižší hranici, inzulin přestává účinkovat, ktevní testy špatné. Nebude dlouho trvat a bude třeba její stav radikálně řešit už kvůli Hany. Zatím ji ale chutná a to je to co ji zatím drží.

 

 

 

 

 

13.12.2017

 

Po prodělané karanténě byly Poldinka s Blaženkou vyšetřeny na klinice a naočkované

1.vakcínou .Dle pana doktora je Poldinka polobritka stáří 3 roky. Dostala jen ivomec na

svrab,odčervení klinicky je v pořádku.Kastrace ji teprou čeká. Blaženka je taky

očkovaná,klinicky v pořádku, plašší ale do ruky se vzít nechá a pohladit.. Dle vet se jedná taky o polobritku, stáří cca 1,5 roku. Kastrace taky v pořadí.

Během ledna a února nás čeká celkem 17 kastrací, věříme Vám milovníkům koček že nás v tom nenecháte sami, Finančně to bude pro útulek hodně náročné.

 

Poldinka

 

 

 

 

Blaženka,

 

 

 

 

Malý Tarzan přišel jako většina malých kotátek se svrabem v uších, trochu kulhal na přední pravou nožku, odlehčuje ji, rentgen nepotvrdil zlomeninu ani vyvrtnutí, zřejmě špatně seskočil ze škrabadla, nebo honička s kočičím kamarádem.Dostal ivomec ainjekci od bolesti. Kocourek je to úžasně hodný, klidný, ujal se ho Pajda a opečovává ho a malý Tarzan ho považuje za svou mámu.

 

Pajda opečovává Tarzana

 

 

 

Do adopce odešel Bobíšek.

 

 

11.12.2017

 

Očkovní po roce byly Matýsek,Adam, Body,Miki,Adélka.

 

10.12.2017

 

Wolfince na klinice udělali při uspání výtěr z nosu, často kýchala, má chronický kašel a nyní dostává dlouhodobě doxyhexal, přes svátky se prostě nebudem nudit. Už proto že nám omarodili Herry a Dášenka. Malé prcky musíme krmit, mixovat masíčko a podávat stříkačkou. Mám o ně strach ,jsou to velcí kamarádi jak onemocní jeden, druhý s ním musí držet basu. Na druhou vakcínu ještě nedošlo,právě možná očkováním se snížila i tak špatná imunita maličkých.

 

 

 

 

Byl čas odebrat Píďovi moč a nechat po ucpaném močovém měchýři udělat rozbor . Jako naschvál kocourek odmítal čurat, seděla jsem u něj a prosila aby nedělal drahoty jinak bude muset jít znovu k panu doktorovi. To zřejmě zabralo, moc se mu na veterinu nechtělo stačilo už jen vzít misečku a strčit ho Pídovi pod prdelku. Udělal radost jak mě tak panu doktorovi a je v pořádku. Další odběr bude před vánoci doufám že se opět nechá ukecat a poslušně provede svoji potřebu. Do adopce odešel Rošták, kocourek který byl přijatý v březnu 2015 se konečně dočkal a bude žít v domku s možností procházek po dvorku ale spinkáním v domku.

 

 

 

5.prosince

Dáreček nás neustále trápí pořád se opakujícími zdravotními problémy. Kolik času

stráveného péčí pouze o něj se nedá ani spočítat, o vakcinaci ni nemluvím. Herpesvirus stále dokola, nyní injekčně dostal depomedrol. Po kontrole za 14 dní mu depomedrol přepíchli znovu, dostal navíc stomorgyl jedenkrát denně a čeká nás další vyšetření a kontrola. Kluk je to ale mazlivý, přítulný.

 

4 .prosince

byl Kojak objednaný na kontrou po operaci , hlavičku má stále nakřivo ale neví o tom ,jeho mozeček mu sděluje že to tak má být dle informace paní doktorky, která sundala límec a s výsledkem operace a jeho stavu byla velmi spokojená .

 

 

 

 

 

 

 

 

3.prosince jsme přijali Ervína zrzaveho kocourka. Stáčí cca 3 měsíce, toulající se po Boršicích se zánětem očička. Nikd ho nechtěl a nikdo se k němu nehlásil, přesto že syn obešel několik rodin i s vývěskama plakátů. Na veterině dostal ronaxan, ofloxacin do očička a pak bude po léčba kontrola

 

 

 

 

2.prosince jsme očkovali po roce:Bětušku,Donu,Čuču,Mášenku,Osvalda,Montyho. U Šmudlinky a Smifíka začínáme opět od první vakcíny, v termínu kdy měli být přeočkování po roce začali kýchat což už je důvod neočkování. I když se nám tyto občasné zdravotní problémy prodraží, veterinář vakcinaci nedoporučí. Naše cesta na veterinu je vždy kvůli našemu maličkému autíčku vdy dost velký problém.

 

 

1.12.2017

 

My jsme víkend strávili opět v chatové oblasti na Smraďavce. volala paní která má na

Smradavce chatu že je tam spousta toulavých koček a bohužel majitel další chaty je

střílí. Je to hnusné dokonce vyděla jak pytel mrtvých koček předává těm co odváží

odpad aby věděli co to v pytli je . Ještě že se nám v létě podařilo odvézt čtyři malá

kotátka, tři už mají domov a zůstala jen Heidi. Jejich máma byla chytrá do sklopce

nevlezla a už ji nikdo nevyděl. Podařilo se nám odchytit dvě černé kočičky ani neměli

strach ze sklopce.Byli jsme na místě o půlnoci a ráno hned o 5 hod. Kolem nás se

pohyboval zrzounek už dospělý, ráda bych kdyby se nám podařilo ho chytit chtěla jsem

je po kastraci vypustit ale v tomto případě by to bylo zbytečné, proto zůstanou do

adopce. O zrzavé kočičky je zájem aspoň by neskončil v pytli. Další kočky jsme nevyděli

ale dál je jezdíme krmit. Pravděpodobně se jedná o mámu a její kotě protože máma ji

neustále hlídá, opatruje, a je v pozoru vždy když se Blaženky jen dotknem. Máma se

jmenuje Poldinka.