Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prosinec 2020

22. 12. 2020

10.12.2020

Žofré je objednaný na zoubky některé má bolavé, nezdálo se nám jeho baštění. Oslovila nás adopční kavárna Pelíšek v Brně a zda nechcem umístit kočičky .Již dříve nám majitelé pomohli s umístěním několika a i nyní jsme převezli Pamelu,Sany a Mufíka s tím že jim budou hledat nové domovy. Mufíka jsme ještě zvládli vykastrovat. Všechny jsme nechali aktuálně vyšetřit a natestovat a doufám že se brzy podaří najít kočičkám domov. Rita se vrátila z operace nožky. Byl ji operován kyčelní kloub,měla ho zlomený, nožku nebylo třeba celou operovat a vše sroste. Na 2. vakcíně byly Zuzanka,Smolinka, Pajda a po roce Šejdy, Hvězdička obě dvě stálí plašánci. Do nového domova odešly hned tři kočičky najednou. Setkají se zde s dalšími 5 od nás které byly adoptované před několika lety, naposledy byla Alexandra. Milující páníčci dali domov Betynce která našla domov po 6 letech v útulku a dvěma trojnožkám Ozákovi a Ilonce která našla již druhý domov. Moc děkujeme. Kastrovaný byl Lolek a po  dalším očkování je Berny, Emil,Stela. Testovaná po dlouhé léčbě byla Marečka a je bohužel Felv pozitivní.  

 

Rita po operaci:

img_20201203_141759.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
20.12.2020
Přijali jsme malého kocourka který se zdržoval  u základní školy ve vedlejší vesnici. Volala nám paní že se její děti ujaly malého prcka a byly svědky špatného zacházení s kocourkem zdejšími dětmi. Kulhal na nožičku , je zraněný  . Druhý den jsem odjeli na veterinu ,dle rtg má zlomenou pánev, je třeba operace kyčelní hlavice na kterou už je objednaný . Důvod je úraz pravděpodobně to zavinily děti které kocourka vyhazovaly do výšky jako balon. Kocourek dostal jméno Roky a je moc přítulný ,důvěřivý a mazlivý. Domov našel Sven, do adopce jsme ho sami odvezli. Za kamaráda má dva hodné pejsky a kočičku. Na vytáhnutí stehůpo operaci byla Rita  a kastrovaná byla Tifany
 
 
 
img_20201213_125249.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
22.12.2020
 
Na operaci kyčle byl již Roky , po dvou dnech byl vrácen z hospitalizace. Nožka je v pořádku, musí ji pomalu zatěžovat , rychleji mu zaroste nožka svalovinou která nahradí /laicky řečeno/ kyčelní kloub.
 
roky-po-operaci.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ještě jsme zvládli před štědrým dnem očkovat po roce Melmena,Ljošu,Barušku,Prety,Macíka a prvním očkováním si prošla Miluška. Kastrovaní byli Emil a dva venkovní kocourci. Přepravek máme vždy plné auto, ale do ledna snad pokoj.
 
img_20201222_164100.jpg