Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ŕíjen 2016

12. 10. 2016

31.10.2016

Krásná zrzavá kočička dostala jméno Čikitka. Tři dny ji potrápil průjem, vyšetření neukázala nic podezřelého, krmením dietních kapsiček a granulek se průjem upravil. Zatím je maličká a slabá, na očkování je čas, nechceme ji vystavovat dalšímu oslabení organiznu. Dělá nám společnost doma a projevila se jako mlsný mazílek.

img_3028.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osvald v pohodě zvládl prodělanou kalicivirozu a po kontrole byl naočkovaný. Je přeřazený v pokoji mezi koťaty protože je moc hodný, klidný a nejraději by se pořád tulil. Má krásné velké zelené oči kterýma se dovede dívat tak že  nemůžete odejít z pokoje aniž by se mu nedostalo pomazlení.

 

Svoji nemoc nezvládl Bárt. Přestal baštit, klesla mu teplota. Převezli jsme ho na veterinu kde testem bylo zjištěno že má malé množství bílých krvinek, zvracel. Průjem neměl. Lékaři ho napojili na kapačky ale na druhý den v noci zemřel. I když byl u nás jen pár dnů přesto je to moc a moc líto, smutno že nevyužilo svoji šanci k životu další opuštěné, toulavé kotě.

 

 Říjen je obdobím příjmu dalšího opuštěného koťátka.  Je to kočičí tříbarevná slečna která dostala jméno Šarlota podle data přijetí . Kočičku jsme  při příjmu ani nevyděli, byla nalezená v UH.Brodě a předána nálezkyní na zdejší veterinu a odsud ji paní veterinářka převezla na kliniku do Uh.Hradiště. Měla hodně zahnisaná očička a doufali jsme že tam není nic horšího. Zatím je pořád v léčbě. ale očička se již proléčila.

Před léčbou:

img_2928--1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Po přeléčení očiček:

img_3017.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Xena je krásné a hodně živé kotě, která byla nalezená na cvičáku pro pejsky. Původně tam byly  dvě ale druhé kotě hned našlo majitele.

 

Vyváželi jsme do kontejnerů pytle plechovek od kočičích konzerv. Poblíž bylo houští u kterého byly misky s krmením, přiběhla k nám  tříbarevná kočička, přibližně půl roku stará ale  moc maličká. Zjistili jsme že na místě žije od léta ale pomalu se blíží zima, nemohli jsme ji tam nechat už proto že byla nemocná , vypadalo to že má teplotu. Doma jsme  naměřili 40,1 na veterině dostala antibiotika, bylo podezření na panleukopenii což se nakonec nepotvrdilo a nám spadl kámen ze srdce.  Jako u Bárta to byla kaliciviroza nemoc toulavých koček. Nyní je již v pořádku, společně se Šarlotkou ji čeká kontrola a případné očkování. Jmenuje se Viki.

img_3040.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Brenda je černá kočička, již dospělá, nalezená jak leží na pokraji lesa v listí a příchozích si vůbec nevšímala. Byla po porodu, měla ještě cecíky plné mléka ale kotátka nikde poblíž nebyla nalezená. Jsme moc rádi že si ji nálezci všimli a že ji můžem dát teplo, péči a plné bříško. Čeká ji kastrace ale již je naočkovaná. Stále se drží stranou od ostatních ale je hodná.

 

Dona je poslední v řadě mourovatých přijatých koťátek. Kde byla nalezená? Syn pracuje v sousedním družstvu a byl svědkem   jak do areálu vjelo auto, otevřely se dveře, někdo vyhodil kotě a odjel. Bylo to tak rychlé že ani nestačil zareagovat a auto bylo pryč. Zavolal nám a ještě to dopoledne nám kotě přivezl. Dona je v léčbě, má rýmu, prská, kýchá, musíme krmit. Dostala již druhé antibiotika, nyní má ronaxan 1 x denně, snad se nám podaří ji rozkrmit. Veterinář zjistil že má zánět v tělíčku který se odráží na kloubech. Má málo červených krvinek, je anemická.

 

img_3049.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

14.10.2016

Očkovaná byla malá Jackie. Další příjem, kocourek přijatý od městské policie v UH, dle výtěru z ucha má kvasinky a bakterie. Bárt má asi 3 tři měsíce.

 

img_2875.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Domov našel Tom. Bude žít v domku spolu se dvěma kamarády až ve vesnici za Luhačovicema.

 

img_2870.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

12.10.2016

Na operaci břišní kýly byla Wolfinka2 a Adélka. Příští týden půjdem tahat stehy, obě holky jsou v pohodě. Jůlinka má zánět spojivek. Dost ošklivý, dostala gentamycin, unicoplen, snad pravidelné kapání pomůže a nebude muset v karanténě zůstat delší dobu. Emily bylo třeba udělat kompletní testy, biochemii, testy na FELV, FIV jsou negativní, bohužel prokázaly FIP. Suchá forma, holka byla umístěna mezi stejně postižené kočičky. Je to umazlené zlatíčko a mě je to strašně líto.Pokud bychom ji nevzali k nám venku by v zimě umírala sama. Je v teple, dostává kvalitní stravu a s Knoflíčkem jsou velcí kamarádi.  Je to krásný pocit.. Posíláme foto z pokojíku FIP kočiček a z jejich zahradního výběhu. 

 

img_2805.jpg

 

 

 

 

 

 

 

img_2823.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

10.10.2016

Měsíc říjen je snad ten nejhorší měsíc za celý tento rok.  Každá přijatá kočička je nemocná,  Průjmy, horečky, zahnisané oči. Přijedem  z práce a začíná druhá ještě náročnější směna. Dlužíme fotečky, nové zprávy, info o adopcích. Pomalu snad doženem vše, bohužel jsme jen dva a kolotoč kolem  chlupáčků je  na prvním místě.

 

5.10.2016

 

Adoptovaný byl  Fredy. Źije v Boršicích společně se dvěma kočičkami. Vydíme ho často a vyrostl z něj pěkný lumpík. Źije v domku kde může  kočičíma dvířkama  na dvorek který je sice menší ale bezpečně obehnaný vysokou zdí. Ideální pobyt pro malého ´dáblíka

Přijali jsme černou kočičku která byla nalezená v Sušicích v zahradě starších důchodců vedle svého mrtvého kotěte. Vypadalo to že se od něj nechce hnout, přesto že byl již téměř večer přijeli jsme pro ni. Hned druhý den jsme ji převezli na veterinu, kočička měla průjem, nízkou teplotu. Dostala entizol, smectu, kapky do očí. Dostala jméno Emily.

 

 

 1.10.2016

Přibyl nám černý kocourek který dostal jméno Osvald. Přivezla ho  městská policie z Kunovic. Kocourek je starý asi 4 měsíce. Měl vysokou teplotu 40,5, odmítal baštit. Na klinice mu odebrali krev na další rozbor. Jazýček  posetý vřídky které moc bolely,byla zjištěná kaliciviroza. Dostal antibiotika, do stříkačky léky proti bolesti. 

img_2897.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Městská policie z Uh.Hradiště  nám přivezla zrzavou kočičku, ještě kotě. První veterinární prohlídka dopadla dobře, doufejme že bude prospívat i nadále.

 

Do nového domova odejel Honzík. Sotva jsme ho zveřejnili , zamluvila si ho paní která si pro kocourka přijela až z Pardubic. Několik telefonatů a bylo rozhodnuto. Rodina se doma stará o slepého pejska kterému bývá smutno, tak mu hledali kamaráda. Honzík byl ideální pro svoji klidnou , vstřícnou a přítulnou povahu. Źije v domečku se zahrádkou

 

img_2721.jpg