Jdi na obsah Jdi na menu
 


Říjen 2017

13. 10. 2017

 

31.10.2017

Kojak jde 1.11. na operaci polypu v oušku. Zánět středního ucha způsobený polypem,trpí náklonem hlavičky na levou stranu ,má motolice, špatnou koordinaci pohybu . Přepadává, neudrží se pořádně na nožkách, dovedu si představit jak musí trpět když se mu motá hlavička a je mu špatně. Operace je dost vážná a hodně nákladná , byli jsme na to upozorněni ale je to mladý kocourek nalezeneček, dostal šanci žít tak mu ji musíme dát. Proto jsme ho dnes ráno před odchodem do práce ještě museli  převézt na veterinární kliniku na  sledování a předoperační vyšetření.

 

kojak.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

kojak--10-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

kojak--8-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čertík s FeLV přišel o všechny zoubky, už by ho tlamka neměla trápit.Ještě je v karanténě, jeho zdravotní stav je jak na kolotoči. Jsou dny kdy odmítá baštit, z toho baští jako by se nemohl dojíst. Děkujem moc za splnění podzimního kočičího přání, dostal  gurmetky   a  konzervy pro rekonvalescenty.

1,vakcínu dostala Slávinka a Žofré. U kocourka očkování přineslo zdravotní problémy. Vyšetření před vakcinací bylo v pořádku, po očkování má problémy. Má teplotu, je smutný odmítá jíst. Do karantény mezi ostatní marody jsme ho raději nedali, na řadu přišla karantenní klec a koupelna. Snad se jeho stav upraví, jsme ale připravení ho převézt na kliniku kdy bude třeba.

 

zofre.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Do adopce odešla Liduška, Snupy, Péťa. Zamluvená je Lola a Káta.

Snupy:

odchazi-snupy--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Péťa:

odchazi-peta.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Loučí se Liduška.

 

odchazi-liduska.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

K panu doktorovi jsme odvezli kocourka Píďu. Zdálo se že začal málo čurat,polehával, neměl chuť k jídlu. Vyšetření ukázal na ucpaný močový měchýř. vet ho vycévkoval, propláchl , přišil katetr a měřil kolik kocourek  vyčůral. POkud by pomoc nepřišla včas  mohl zemřít. PO pár dnech nám ho vrátili zpět, Pída již močí jak má ale je třeba ho nadále sledovat a kontolovat. Dlouhodobě bude na dietních konzervách a granulích urinary, naštěstí mu chutnají. Léky stále podáváme jednou denně.

 

pida.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pida--5-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

16.10.2017

 

Podzim přichází, začíná topná sezona, našim útulkovým kočičákům musíme přitápět. Kočky milují teplo, o i u nás doma jsou radiátory  plně obsazené kočičími obyvateli. V zateplené stavební buňce kde bydlí Hugoušek, Růženka z Perly, Týnuška a v prvním pokoji jsou nyní ko´tata která čekají na další očkování jsme na doporučení  zakoupili olejový radiátor místo el.přímotopu. Jenom díky  Vám kteří jste přispěli chlupáčkům na náš transparentní účet. Moc děkujem.

Růženka z Perly:

ruzenka-z-perly--5-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Malý nalezený ježeček pichláček vážil 210 dkg, byl hodně zablešený s rýmou které mu dělaly bublinky u jeho krásného čumáčku. Na veterině dostal malý na odčervení panacur, celkem v pohodě se nám daří mu malinkou stříkačkou stříknout do tlamky. Není  bojácný ,zřejmě kvůli nemoci se neschovává do klubíčka jako správný zdravý ježek. Protože si netroufáme ježky ani odblešovat, udělal to za nás pan doktor který ještě předepsal antibiotika. Není to jednoduché postarat se v zajetí o ježky , snad se nám to ale podaří. Ježci dávají ke kočkám  hodně práce, je třeba jejich klec čistit denně a  ježčí papáníčko už je na cestě. 

 

malinkaty-jezek.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

V další vlně očkování  prošly 1.vakcinací  Black, Mahulenka a Dášenka. 2.očkování mají za sebou Lízinka, Liduška, Nelzon, Hvězdička, Šrek,Giom,Fousek,Štaflík, Špagetka. Měla být očkovaná i Minda ale trochu kýchala očkování se musí posunout. Mindě  jsme nechali udělat testy na FeLV, FIV   jsou v pořádku.   

 

 

 

Čertíkův stav se zhoršil. Kocourek s FeLV začal hodně slinit, byl bez teplotky, ale léze na jazyku se veterináři nelíbily. V karanténě odělený od ostatních bere léky…A Je objednaný na další vyšetření a hlavně zda léčba zabrala.

 

Začal nám dělat starosti kocourek Kojak. Začal hlavičku obracet na  jednu stranu, měl poškozenou motoriku. Na klinice si ho nechali, provedli vyšetření a Kojak zůstal   2 dny pod dozorem veterináře. Zjistilo se že má zánět středního ucha. Veterinář  propláchl ouško, dostal antibiotika.

 

kojak--4-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Byla k nám dovezena krásná tříbarevná kočička stáří cca asi 2 měsíce . V rodině byla navíc, majitel ji chtěl utratit příšerným způsobem. dověděl se o tom hodný pán kterému nebyl její osud lhostejný, zavolal nám a kotě přivezl. Nalezla u nás kamaráda Herryho se kterým si padli do oka, oba zhruba stejně staří se k osobě tulí v pelíšku. jsem ráda že je u nás, měla štěstí. KOlik takových malých prcků to štěstí neměly. Majitelé nekastrují své kočky, je jim líto dát částku a zajistit tak po celý život svému zvířátku  klidný a spokojený život. Je to nezodpovědné jednání.  O utrácení nechtěńátek ani nemluvím a díky tomu jsou útulky přeplněné .

slavinka--9-.jpg