Jdi na obsah Jdi na menu
 


Říjen 2020

8. 12. 2020

10.10.2020

Pro nedostatek času který patří kočenkám doplníme i zpětně info co se u nás děje a tímto se moc a moc omlouvám všem . Děkujem za pomoc a podporu, díky za to že nám pomáháte, držíte palce Flíčkovým kočičkám, my můžem pokračovat a pomáhat dále jen díky Vám všem. 

 

Začátek října byl opět ve znamení příjmů. Z firmy Lukrom to byl kocourek Emil s bolavýma packama.

Kocourka jsme odvezli na veterinu kde zjistili, že má těžký zánět všech čtyř tlapek který mu poškozuje polštářky, proto špatně chodí a má bolesti. Měl je hodně nateklé, pan doktor udělal rozbor tkáně zda to není nádorové. Je FeLV,FIV negativní.Dostal antibiotika a mast na otoky, jezdíme s ním každé tři dny na převaz. Emilek je již po dlouhé léčbě v pořádku,očkovaný.

img_20201001_155108.jpg           img_20201003_163952.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalším kocourkem je černý chlapeček Ostrožan z JZD Osztrožsko.Měl zraněnou pravou přední nožku, pravděpodobně prokouslou. Dostal ošetření a antibiotika.

ostrozan.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Přijali jsme kočičku ve velmi špatném stavu. Vyděla ji sedět u hlavní silnice v Nedakonicích všímavá paní . Kdoví jak dlouho tam seděla a nikdo si ji nevšiml, je to ještě kotě. Paní nám zavolala a my ji hned přijali. Kočička je silně podvyživená, neléčený zákal na levém očičku. Na veterině byla na kapačkách, odběr krve, odsátá tekutinu v bříšku. Má obrovskou chuť k jídlu a velkou chuť do života. Nevíme zda kočička bude vše zvládat, jak dlouho ji vydrží síla žít, my moc děkujem hodné paní že ji přivezla, snad pro kočičku ještě není moc pozdě. Dostala jméno Marečka.

 

marecka-prijem.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

U kočičky Adinky byla zjištěná vysoká hodnota štítné žlázy. Přestala být aktivní, málo baštila. Trápily ji průjmy , problémy se srdcem které tuto nemoc často provázejí se nepotrvrdily. Na další testy a vyšetření čekáme.

img_20201024_184714--1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Přijali jsme malé černé kotě sražené autem na silnici. Kocourek dostal jméno podle místa nálezu Hlučan. Má rozšířené zorničky, málo baští. Vyšetřením bylo zjištěno že má prasklý nadočnicový oblouk, dostal léky a kapečky do očiček. Rentgen hrudníku je v pořádku.Je to si 4měsíční kocourek je moc  hodný, klidný a mazlivý . 

hlucan--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

20.10.2020

Kastrovaní byli kocourci Jim, Ostrožan,Hubert,Lord a přijaté 4 kotátka a jejich máma z Bánova. Jsou to dva kocourci a dvě kočičky . Jmenují se Mafie,Kofi,Sven,Akim a máma Stela.U Wolfinky se zhoršilo dýchání, má chronický zánět průdušek. Její stav je jak na houpačce. Při zhoršení dostává léky pak je zas určitou dobu v pořádku. Bílá kočička Micinka má zánět v tlamce bojuje s tím , dáváme léčky bohužel je u ní podezření na FIP. Přijali jsem FeLV pozitivní kočičku původně Rozárku , my už kočičku takového jména měli, říkáme ji tedy Rozi a krásně na své jméno slyší. Je z útulku Mikes HB a je to moc hodná a přítulná kočička. Je ráda venku v kočičím výběhu, ven si projde dvířkama ale z venku dvířkama už nechce, učíme ji procházet zpět domů do pokojíku, ale vždy si raději zamńouká a poprosí o pomoc. Kočička Zrzinka byla vrácena po delší léčbě z veteriny ale její stav nevypadá moc dobře. Kastrované byly Stela,Jozefína z chatové oblasti a kotě MyLady. Domov našel Hugo, původně týraný kocourek který žil u nás 6 let. Do adopce odešli společně kotátka Vilmy Lord,Hubert a MyLady. Forest kocourek od Selky ,měl část střeva venku, rychlý převoz k panu doktorovi, ten zadeček vrátil a přišil . Po kontrole bylo vše v pořádku. Přijatý FeLV pozitivní kocourek Moris měl zánět oka a dásní, stále střídavě v léčbě. Očkovaní byli po roce Vilék,Sisi,Kokeš,Dobruška,Kulíšek, na druhé vakcíně Ilonka.

 

Lord.MyLady,Hubert


lord-mylady-hubert.jpg


 

 

 

 

 

 

 

31.10.2020

Přijali jsme z lesní školky z Mor.Písku mourovatou kočičku která měla doslova vyvrácenou pravou zadní nožku, hodně bolestivou na kterou nedošlápla. Dostala jméno Chlupinka. RTG ukázal těžkou zlomeninu nožičky proto dohodě s vet byla nožička amputovaná. Dostala antibiotika, byla hodně začervená a zablešená a kastrovaná.

Chlupinka

chlupinka5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Domov našel Jim a Ilonka. Do nového domova odešel Jozífek který žil u nás od roku 2014. Přesto že byl velmi přítulný a mazlivý, nikdo o něj neprojevil zájem, až se nakonec dočkal a má moc hodné páníčky a kočičí kamarádku. První vakcínu dostali Akim,Sven,Jozefína,Ostrožan,Ozák,Kofi a Mafie. Hned po Jozífkovi našel domov i Ostrožan. K eutanazii vzhledem k velmi špatném stavu Zrzinky jsme dali po dlouhé léčbě svolení. Malé kotě mělo vlhkou Fip,neprůchodné střevo, velmi nízkou teplotu , byla velmi slabá, operaci by nepřežila, nebylo možné ji donutit. Smutný konec měsíce a uspaný byl i Hlučan, po srážce s autem měl poškozený mozek, přestával vydět, neudržel rovnováhu, přepadával a pohled byl na kocourka hodně stresující, bylo to pro něj osvobození.

img_20201002_151854.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Byly očkované Pamela,Unesco,Štaflík,Špagetka . Na 2.přeočkování byli Jozefína,Vojtěška,Mufík,Mafie,Kofi,Sven,Akim,Ozák. 1.vakcínu Prurevach RCPCH dostal Berny který měl očkování vzhledem ke kočičí rýmě již prošlé, pak Emil a Stela.

Vojtěška

vojteska-nova-pekna.jpg