Jdi na obsah Jdi na menu
 


Srpen 2017

21. 8. 2017

31.8.2017

Byla nalezena asi 3 měsíční mourovatobílá kočička která dostala jméno Liduška. Seděla poblíž  hlavní silnice v Boršicích. Nálezci obcházeli okolní domy zda se někomu neztratila, ale nikdo se k ní nehlásil. Kotě si nemohli  ponechat a dle sousedů se prý jedná o vyhozené kotě. Liduška měla slepenou srst od krve. Ránu jsem vyčistila a pod zaschlým strupem vystříkla krev i s hnisem. Našli jsme v kůži dvě diabolky, z kotěte si někdo udělal terč. Jedna je těsně vedle pravého oka, druhá pod přední levou nožkou. Ko´tátko mělo teplotku 40,4 odmítalo baštit. Veterinář ji dal injekci melomenu proti teplotě, zánětu dostala meloxoral jednou denně.

 

5.9.2017-346.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Starší paní z Kunovic dostala mrtvici a byla převzena na jednotku intenzivní péče do UH.. Dle sousedů nemá děti ani žádné příbuzné. Dvě kočičky byly pro ni vším. Původně jsme moc váhali s převzetím, máme stále plno, malých prcků přibývá rychleji ale když začátkem září odešlo několik ko´tátek, nakonec jsme svolili. Jedná se o 3 letou krásně zbarvenou modrošedou kočičku Lízinku a 7 letou Mindu. Obě kočičky jsou kastrované a údajně očkované, ale průkaz nám nebyl předán. Kočičky jsou moc hodné, přítulné ale hodně teskní. Lízinka odmítá potravu,krčí se ve škrabadle, pohladit se nechá a je za ně vděčná, ale zprvu syčí . Minda si zvyká rychleji bez problémů.

 

5.9.2017-119.jpg

 

 

 

 

 

 

 

5.9.2017-130.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Posledním malých nechtěňátkem je asi 7 týdenní kočička která dostala jméno Dášenka. Svrab v uších hned na první pohled. Třela si ouška pacinkou, smutné očička. Nádherné malé kotě které se akorát vejde do dlaně.  

5.9.2017-373.jpg

 

 

 

 

 

 

5.9.2017-367.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20.8.

Po roce jsme revakcinovali Lojzičku, Áju, Kulíška, Míšu, Huga,Pídu, Jáju, Uhlíka, Mamušku, Źanetku. Dále to byl Śtísko, Ivošek, Pája, Flíček. Ćím déle žijí kočičky v útulku tím se jejich péče prodražuje.  Na 1.vakcíně byl Simír policejní kluk, Ajša, kotě Hvězdičky. Ze všech kotátek byly poslední protože se u nich neustále točil zánět spojivek, kýchání, kočičí rýma.

Kastrovaný byl kocourek Nelzon.

Bezva zpráva, do adopce odešla Mery. Nestihli jsme ji naočkovat pouze vykastrovat, majitelka  si očkování zařídí sama. Bude žít v domě spolu s kočičkou a pejskem. Až bude v pořádku a zvykne si , může na dvorek.Trochu jsme měli strach jak se všichni snesou ale již máme zprávu i fotečky. Je to úžasné, jsme moc rádi že nemusí život prožít v útulku. Mery je moc hodná, klidná a mazlivá ,moc si zaslouží  domov plný lásky a bezpečí.

 

20170816_183618.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.8.

Bohužel nám byla po téměř půl roce vrácená  Jackie. Volala nám matka dcery která si kočičku adoptovala že se dcera o  ni přestala starat. Několik dní nečistila záchodek, nedávala čistou vodu, pro své zájmy ji nezbyl na   každodenní péči o kočičku čas. Každá adopce je běh na dlouhou trat, je třeba si uvědomit že se jedná o dlouhé roky kdy je třeba se  zvířátku věnovat, není to plyšová hračka která na nás čeká na posteli. Jsme moc rádi a děkujem za zprávu o Jackie, přesto že žila až v Brně, nemohli jsme se dočkat až si ji po práci vyzvednem. Kočička je zatím dost plachá, straní se ostatních kamarádů se kterými vyrůstala, nechápe proč je zpět v útulku. Jen doufáme že se stres nepodepíše na  jejím zdraví.

jackie--9-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Při krmení jsem zjistila že krvácí z tlamky Ťulda. Hodně mě to vyděsilo, krvácení vypadalo opravdu hrozivě. Když jsme ho převezli na kliniku, trochu nás uklidnilo vyšetření které ukázalo na prasklý váček na dásních. Musela ho bolet tlamka, i když již dříve mu bylo pár zoubků vytrháno, zánět zubů postupoval dál. Zrovna objednali ´Tuldu na operaci, kterou má za sebou , stále je v karanténě a ukončujem podávání antibiotik. Testy ukázaly vysoký  globulin , důvodem dle vet je právě prodělaný zánět. 

 

--tulda--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Na sídlišti v UH krmila delší dobu hodná paní krásnou bílo šedou kočičku , která dostala jméno Mery.  Psali jsem již na fc. Jednou se ji podařilo dostat na chodbu panelového domu a odmítla ji opustit. Protože se zdála být jako kulička, přijali jsme ji k nám. Byla veterinárně ošetřena a hned vykastrovaná, byla již  březí.

20170810_171116--1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Volali nám studenti z Plzně kteří byli na Letní filmové škole v UH že se k nim ve Smetanových sadech přidalo malé černé kotě. Předali malého prcka na zdejší policii i se zakoupeným krmením. Pro kotě jsme přijeli a hned převezli na vyšetření. Díky moc že  nezůstali lhostejní a nenechali maličkou na pospas osudu. Zjistilo se že se jedná o holčičku a má vysokou teplotu. Odběr krve a velmi smutná diagnoza. Kočička která dostala jméno Rózinka je FeLV pozitivní. Máme u nás pouze tři s touto nemocí. Ćertíka, Tlapičku a přijatou kočičku od soukromých majitelů  Gábinku. Rozinka dostala léky , je umístěná v karanténě a pokud maličká nemoc zvládne bude přeřazena mezi ostatní se stejnou diagnozou.

 

rozinka--8-.jpg