Jdi na obsah Jdi na menu
 


Srpen 2018

23. 8. 2018

31.8.2018

Volala nám paní že v Buchlovicích na autobusové zastávce se již delší dobu zdržuje černá kočička. Chodila ji krmit ale na místě hrozila přejetí autem, místo na náměstí dost nebezpečné. Kočička prošla karanténou,  mazílek , dostala jméno Dobruška.  

 

dobruska.jpg

 

 

 

 

 

 

Mourovatému Mar´tovi byly vyčištěné zoubky a Smolinka byla na trhání zoubků, tlamka ji bolela, dobrala antibiotika a zdá se bez problému.

Krásný zrzavý kocourek Fox asi rok starý byl nalezený na sídlišti kde se toulal delší dobu. Je to krásný dlouhosrstý kocourek proto jsme souhlasili s jeho přijetím. Je naočkovaný první vakcínou, vykastrovaný a udělali  jsme dobře, po druhé vakcíně odejde do nového domova. Mladá paní se na něj přijela podívat a protože se Foxík začal s novou paničkou hned mazlit a tulit, bylo rozhodnuto.

fox--8-.jpg

 

 

 

 

 

 

20.8.2018

 

Nejen červenec ale i srpen patřil v útulku mezi nejnáročnější  měsíce . Všechna přijatá koťata byla nemocná, zahnisaná očička, průjmy. Ko´tata si nemoci předávala z jednoho na druhé a podávání léků a prokapávání očí několikrát denně nebrala konce. Vedro které nedělalo dobře ani nemocným prckům. Nechci zakřiknout ale malí prckové jsou z nejhoršího venku a my si pomalu vydechli.

20180812_102443.jpg

 

 

 

 

 

 

Dostali jsme zprávu že z adopce po několika měsících utekla oknem Lízinka. Krásná dlouhosrstá ,modrošedá  kočička, což byla pro mě dost rána. Pomáhali jsme s hledáním, ale sídliště Východ v UH je velké a v tom vedru přes den nebyla k vydění, hledali jsme i v noci ale bezvýsledně.

 

lizinka--7-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 Eliška přišla s již  prostřílenou packou která se začala časem zhoršovat. Nožka byla bolestivá, Eliška ji začala čím dál víc odlehčovat. Rentgen ukázal rozdrcený kloub, bylo rozhodnuto že ji bude nožička uříznutá. Všechno proběhlo v pořádku, Eliška již byla na vytáhnutí stehů a běhání na třech nožkách ji problém nedělá. Hlavně že ji nožička již nebolí .

operace-eliska.jpg

 

 

 

 

 

 

Do adopce odešla Bělinka a s ní  všechna její bílá kotátka. Kočičku jsme stihli vykastrovat a všechny naočkovat první vakcínou.  

20180805_121212.jpg

 

 

 

 

 

 

Čertík ,kocourek FeLV pozitivní zemřel. Se svojí nemocí bojoval téměř 2 roky. Večer při krmení si do masíčka jen čichl a uložil se na škrabadlo kde jsem ho ráno našla. Dle veteriny umřel ve spánku, svoji nemoc zvládal statečně.

 

Lada nás potrápila.Začala málo baštit, teploměr ukázal vysokou hodnotu. Vyšetření na klinice ukázalo herpesvirovou infekci . Testy dopadly naštěstí dobře, FeLV, FIV negativní. Nechali jsme udělat i sono bříška pro vyloučení tekutiny. Všechna vyšetření dopadla dobře a Lada dostala jen antibiotika a pro jistotu jsme měřili množství vypité vody.

 

 

 

20180823_165302.jpg