Jdi na obsah Jdi na menu
 


Únor 2017

21. 2. 2017

Snad líp nemohl začátek roku ani začít. Našel se domov pro Molly, kočičku která přišla do útulku na Silvestra v roce 2014. KOčička přišla ve špatném stavu. Byla nalezena jak se potuluje pokousaná psem, hladová, zmrzlá. Našla domov v domečku, kde je jediné milované zvířátko s pečlivou a hodnou rodinou. Děkujem moc .

Odešla do nového domova Pepina, která ztratila páníčka a brzy našla stejný domov pouze v bytečku.

V novém domově je spokojená i malá zrzavá Čikitka Je kamarádkou malému postiženému pejskovi, nejraději spinká v obývacím pokoji na gauči poblíž krásného krbečku. Ven může taky nový páníček zvířátkům vybudoval venkovní, sice malý ale přece jen bezpečný výběh. Když jsme ji navštívili ani si nás nevšimla, zrádkyně malá.

 

 

img_3028.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mazlík, mourovatý kocourek žije s dětmi, zprávu jsme již dostali a Mazlík má vše co potřebuje.

Snad nejvěší radost přinesla adopce Bena. Taky již dlouhodobější obyvatel útulku, máme z něj radost z toho důvodu že se jedná o staršího kocourka o kterém jsme si mysleli že už u nás dožije. Nikdy k nikomu při návštěvě nepřišel, až se objevil mladý pracující student ke kterému se začal tulit, nechal se hladit a tím vyhrál. Již je v novém domově až v Brně.

 

 

042.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na kočičáky taky čekalo roční přeočkování a tím jsme u Alana, Pata,Marti, Fiony, Pajdy, upadli v nelibost. Na revakcinaci byli Alex, Kikina, Kuba, Luciferka.

Na parkovišti u zdejší nemocnice byla nalezená černá kočička kterou nálezci nahlásili na městskou policii a ti nás požádali o přijetí. Kočička je velmi mazlivá, moc hodná. POkoušeli jsme se zjistit zda ji někdo nehledá, vypadalo to jako by na parkovišti na někoho čekala, zřejmě vyhozená kočička, možná nevhodný vánoční dárek. Nastěnka má za sebou očkovámí, čeká ji kastrace.

 

 

img_3987.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LOjzičce které pan doktor pro bolestivost a hnisání vyjmul očičko se ulevilo a kočička přesto že má hendikep je opět veselá a hravá jako kotě. Do adopce může jen do bytu nebo do bezpečného výběhu. Nemá ale ráda koťata, když se přijde malá Dona přitulit, dostane většinou packou a malé mourovaté kotě se pomalu odplíží se sklopenýma ouškama. I když LOjzičce domlouváme, nedá si říct.

 

Od juniorů jsme k nám přeřadili Leonka. Kocourek bez většího kontaktu s lidmi na které byl zyvklý se začal uzavírat do sebe , před kočkama se schovával do škrabadla. Udělali jsme dobře, kocourek oživl, jeho pohled krásných velkých očí výrazu pantera začaly být veselejší .Nyní si hoví rád v obýváku a když přijdem z práce seskočí a jde nás přivítat. Testy na FeLV a FIV byly negativní. Zasloužil by si milující páníčky a pohodlí bytečku. Náš malý byt se tak pomalu  plní kočkama a ubývá koček v kočičích pokojích. Pokud to tak bude pokračovat skončíme v kočičích pokojích my a útulkové kočky se stanou obyvately našich pokojů .

Postupně testujem kočičáky na virovou leukemii a FIV .

Kačenka , krásná kočička a sestřička Flíčka která je stálou obyvatelkou útulku již od roku 2013 začala málo jíst, zhubla nám. Vyšetření ukázalo na zánět močového měchýře, dostala antibiotika a přeřadili jsem ji po dobu léčby do pokoje koťat do velké výstavní klece vzhledem k tomu že se nejedná o infekci která by koťátkům ublížila a Kačenka přitom nemusela být v karanténě. Testy FeLV, FIv byly negativní.

 

 Čertík je starší kocourek který začal víc polehávat, odpočívat. Při krmení byl vždy mezi prvníma u misky a nyní se nezvedl aby se podíval co bude dobrého k večeři. Divné u Čertíka. Přeřadili jsme ho do uzavřené karantény a nechali podrobně  vyšetřit přesto že jinak na něm nebylo vydět nic neobvyklého..  Nechali jsme mu odebrat krev na testy a veterinář nám sdělil špatnou zprávu že je FeLV pozitivní. Došla na řadu Tlapička která k nám přišla společně s  kocourkem ze stejného místa zahrádkářské kolonie. U ní jediné byly testy taky pozitivní. Dle veterináře s nemocí oba dva přišli a nemoc se pravděpodobně vyskytla u všech koček které v zahrádkářské kolonii žily . Kočičky jsou nyní v dobrém stavu a dle lékařů můžou žít roky v pohodě, není důvod je uspávat. Můžou i do adopce ale jen do bytu společně , jsou na sebe zvyklí , vyrůstali spolu a nesmí se dostat do kontaktu s jinou kočkou. Pokojík pro takto postižené kočičky ještě nemáme, vybudovali jsme během loňského roku pokoj pro kočky s FIP a pokojík zlobivých kocourů se samostatným výběhem ..Začínáme tedy znovu šetřit a jak při práci přestanou mrznout ruce, začnem budovat další pokoj právě pro takto postižené kočky. Zaslouží si žít plně dokud to půjde. Dostávají nejkvalitnější krmení, granulky, mají vitamíny. Chceme aby se náš útulek stal zároveň domovem pro starší, nemocné a hendikepované kočky které většinu část svého života  prožily životem tuláků.

 

 

img_4244.jpg

 

 

Přivezli nám toulající se kočičku v chatové oblasti pod Buchlovem. Byl ji odebrán stěr z ucha, měla svrab. Dostala injekci ivomecu, za týden jsme  byli na přeočkování. Odmítala baštit, teplota byla na hranicic 37.7 . Testy ukázaly zvýšené množství bílých krvinek.  Protože měla zvětšené bříško a veterinář se bál tekutiny v dutině břišní, udělal sono bříška. Zjistil zánět ,cystu na vaječníkách. Při uspání   ji byla cysta vyoperována a Mikeška zároveň kastrovaná. FeLV, FIV negativní. Kočička je v pokojíku s kotaty´, trochu je vůči nim plachá, naštěstí si z  malých prcků  bere příklad  a její apetit se zvyšuje.

 

img_4029.jpg

 

 

Kastrovaná byla Vanilka a pomohli jsme s kastrací Fredyho z kterého se stal malý černý ´dáblík.

Týnuška  a Princezna   byly se zánětem tlamičky na trhání zoubků, Týna měla parodontózu která ji způsobovala potíže při krmení. U Čertice která začala mít stejný problém byla tlamička přeléčena antibiotiky. Všechny tři prošly zároveň testama které byly v pořádku.

Damiánek je černý kocourek který již přišel s neléčeným zánětem pravého očička . Zdálo se nám že se očičko zhoršilo, kocourek byl znovu důkladně   vyšetřený a dostali jsme gentamycinové kapky na přeléčení zánětu. Doufáme že se podaří mu očko přeléčit. Testy na leukemii a FIV negativní stejně tak i Elza kterou jsme na kliniku přivezli s kýcháním. Pár dní dostává antibiotika , čeká ji  kontrola pře dobráním sirupku.

 

 

 

Naše velké poděkování patří všem, kteří nám pomáhají .