Jdi na obsah Jdi na menu
 


Únor-Březen 2019

21. 3. 2019

 

 

31.3.2019

Domov našla Nelinka, určitě ji nebude smutno, za kamarády má kočičky a již dříve od nás adoptovanou Šarlotku a dokonce i hodného pejska. Víme že je Nela v těch nejlepších rukou.

 

 

nelinka.jpg

 

 

 

 

 

 

Klárinka  mourinka k  nám přišla v roce 2015 jako velmi nemocné měsíční kotě, z místa kde ji nebylo nejlíp. Dlouho jsme ji dostávali z nejhoršího, po čase byla očkovaná a kastrovaná. V březnu se začala choulit v pelíšku a nešla na masíčko které měla moc ráda. Na klinice ji byla odebrána krev a výsledek nebyl dobrý. Selhávání ledvin, vysoká teplota. Přesto že kočička byla na kapačkách několik dní, její stav se nelepšil. Vzali jsme ji domů, krmili, mazlili. Když přestala mít zájem o cokoliv a hodnoty byly pořád špatné rozhodli jsme  se ji dále netrápit. Sebechutnější kapsička, konzervičky gurmet nic ji nechutnalo a odmítala vzít cokoliv do tlamky. Byla zlatíčko a její sestřička Kájinka dále zůstává u nás.

 

klara.jpg

 

 

 

 

 

 

 

15.3.2019

Předjaří věnujem odchytu toulavých kočiček a jejich následné kastrace. Zima velká nebyla tak se dalo předpokládat že březost bude u většiny. Začali jsme na žádost odchytem 10 plašanek v jedné z firem v našem okolí a protože zde byly vítané  vypuštěním zpět do lokality.Další odchyty následovaly,   a bylo vykastrováno zatím  39  chlupáčků z toho 25 koček a 14 kocourů, kluci už mají po kocouřích radovánkách a kdoví kolik by bylo bezprizorních koťátek. Další kastrace budou následovat jen je vše časově náročné . Zajistíme týdenní péči po kastraci a když jsou v místě odchytu lidé kteří krmí a neubližují, jdou zpět na místo.  

Kočičí pokoje jsou plné a v našem obýváku a kuchyni je 44 bývalých toulavek  které jsou již vymazlené a velmi přítulné. Necháváme si zde ty které byly z počátku nedůvěřivé a plaché. Potřebovaly být v denním kontaktu s námi a zvykat si na pračku, televizi a každodenní běžný život, což se daří.  Jedním z nich je kocourek Jozífek který je u nás již téměř 5 let a volí si místo pobytu dle své nálady. Původně přijatý do pokoje dospěláků, pokud se chce dívat na televizi vyběhne k nám sotva otevřu  dveře. Je jedním z těch kteří prošli operací zoubků. Neměl to jednoduché měl alergii po uspání. Zůstal na klinice dýl než se zamýšlelo ale kluk to zvládl a zoubky mu nechybí. 

 

 

U černého kocourka který již přišel se jménem Chlapeček se objevila na pravém boku malá bulka. Vyšetření neukázalo nic čeho by bylo třeba se zatím obávat, budem jen sledovat zda se nezvětšuje. Kocourek má  dle bývalé majitelky 13 let je to mazílek který už u nás zřejmě dožije. Přišel již se starým zraněním rohovky na  očko je  slepý , velký risk pro něj. 

 

 

chlapecek.jpg

 

 

 

 

 

Denisek je FeLV pozitivní moc krásný kocourek. Při kontrole  jsme zjistili zanícené dásničky , veterinář zjistil paradontozu. Baští v pohodě ale tlamka bolí, začíná brát antibiotika a je objednaný na zoubky. Je silný určitě to zvládne.

 

img_20190402_175825.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Je super že již některé kočičky našly svůj domov. Po adopci Polyho odešel i Štísko.odešel právě po 4 letech života u nás. Byl to mazílek, lenoch který měl nejraději pelíšek a tulení. Žije v bytečku v UH a dle první zprávy dva dny odmítal baštit , stýskalo se mu ale pak si přišel na jídlo a strčil i čumáček do ruky na pohlazení. Na fotečky čekáme. 

 

stisko-adopce2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Domov našla Laděnka , je v novém domově pár dnů snad si zvykla,v každém případě není daleko, je  možné ji navštívit. Krásná šilhavá mourinka byla testovaná, kastrovaná a očkovaná. Nechala zde svoji mámu Ladu ta je spokojená a stále mazlivější.

 

ladenka--2-.jpg