Jdi na obsah Jdi na menu
 


Září 2017

14. 9. 2017

30.9.2017

Nově přijatým koťátkům se daří dobře tak nic nebránilo  je naočkovat. První očkování mají za sebou Fousek, Šrek, Giom,Štaflík, Špagetka.

 

fousek--9-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

srek--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

staflik.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

giom.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Přijali jsme kocourka Žofrého. Volala nám městská policie že byl nalezený naproti budovy policie kde se vloupal do stánku  s novinovou službou. Samozřejmě překážel, dožadoval se něčeho dobrého na zub a nic nedostal. Kocourek je starý asi 3,5 měsíce. Kromě svrabu v ouškách ho bylo třeba odčervit. Malý hladovec  spořádal plnou misku nejen první den ale i ten druhý a třetí. Jako by chtěl dohnat dny bez plného bříška. Je čilý až moc a stále první u misky.

 

Kulíškovy byly vytrhány všechny zoubky. Již dříve trpěl na zánět zubů Ivošek a tento problém má zase nyní. Zhubnul, odmítal jíst, pan doktor šel najisto, zánět dásní. Testy měl v pořádku, dostal antibiotika, zánět ustupuje a Ivošek začíná dohánět co ztratil.

 

Udělaly jsme  testy Kátě a Škubánkovy, zdálo se mě že málo přibýrají, testy jsou negativní, zoubky mají v pořádku.

 

 

 

 

25.září 2017

ve čtrtek nám obyvatelé  ze sídliště Východ  v UH podali info že se u popelnic pohybují  dvě malá kottátka stáří kolem 2 měsíců. Jedno černé a druhé zrzavé. JIž dříve na místo byla přivolaná policie protože koťata  se schovávala v motoru aut,. jednak kvůli bezpečí  a teplu. V pátek večer jsme uvědomili policii, vzali odchytovou klec a doufali v úspěch. PO více jak hodině hladové zrzavé kotě neodolalo  dobrůtce ve sklopci, pak stačilo jen zatáhnout a bylo v bezpečí. kOtě slutečně velmi páchlo benzínem, špínou z kapot aut, bylo zalepené olejem. Doma jsem ho vykoupala a pak jsme zjistili že je to opravdu pěkný zrzek. Dostal jméno Herry. Druhé kotě po celý den vydět nebylo, doufáme že se nestalo obětí některého z aut parkujících na sídlišti. Budem dále chodit, poptávat lidí zda o něm něco neví. Zrzavý kocourek  dostal jméno Herry.

 

herry-po-koupeli--5-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

herry--33-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

24.září 2017

Volal pán že v oploceném areálu rybníku ve Starém městě kam chodí venčit svého psa narazil za plotem na dvě malá mourovatá koťata, kocourek a kočička . Dle něho tam byli asi 5 dní a nosil jim granule.Zjistil o útulku a zavolal nám. HNed po práci jsme vyjeli. Chodili jsme kolem plotu,volali, čičali. Dírou v plotě jsem se dostala do prostoru. Našla jsem jedno mrtvé kotě. Na další zavolání začalo hlasité mňoukání a vyběhla dvě malá kotátka zpod rybářské boudy kam si zalezli chráněni před deštěm, Vběhli Jardovi do náruče, nechali se vzít, tulili se k němu a hladově naříkali. Pršelo nám na hlavu ale přesto jsem prošli celým areálem ale i dle infa od pána který zavolal by tam měly  být opravdu už jen dvě živé .POdle chování jsou vymazlené, hodné ,zřejmě se jich někdo zbavil tímto způsobem. Už jsou doma a na jídlo se vrhli. Poprvé ochutnali kotěcí darovanou konzervičku feringu. Dostali jméno Štaflík a Špagetka.

Štaflík:

staflik--3-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Špagetka je tulidlo:

 

spagetka--7-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

20.září 2017

.Jmenují se Black a Mahulenka. Jsou to 2 černoušci stáří asi 4 měsíce.  Přežívali u jedné z hospod v UH.Brodě, paní je krmila ale měla problémy nejen ona ale hlavně kočičky. bylo jim vyhrožováni likvidací, když zjistili že jsme nejblíž, paní která je krmila nám je přivezla. Měly blešky a srab v ouškách. Přijely s teplotou 40,4 proto jsme odjeli hned drurý den na veterinu. Dostali pouze meloxoral na pár dnů do tlamky, jsem moc hodné, klidné,  budou potřebovat důkladnější prohlídku, možná i testy. zatím se učí chodit na záchodek.

 

black-a-mahulena--7-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

17.září

Odpoledne nám volali z veterinární kliniky z Uh.Brodu že jim tam nálezci dovezli dvě malá ko´tata ve špatném stavu. Volali nám zda bychom se jich neujali. Prvním byl malý mourovatý kluk dostal jméno Honzík . Honzík je asi 1,5 měsíce a  je bez očička. Neví se přesná příčina, uvádí že by mohlo jít o špatně vyvinuté oko které prasklo  a vyteklo . HOnzík tedy musel na operaci . Hned druhý den, kvůli narkoze musel být bez večeře a již ráno ho čekali na klinice .Vyoperovali zbytek očička, vyčistili a zašili. Ještě ho čeká  tahání stehů. CHudák malá byl hladový, zbaštil sám celou kotěcí konzervičku feringa od naší kmotřičky a spokojeně usnul.Je to velké číslo, pan doktor říkal že jim rozkousal hadičku od kanyly a pořád si chtěl hrát.  Druhé kotě zůstalo  na vet. v Uh.Brodě  ani jsme ho nevyděli, jen jsme slíbili pokud bude v pořádku že se ho ujmem  Bohužel bylo na tom velmi velmi špatně. KOtě má zpřetrhané vazy v koleni, polámané prsty  a rozdrcenou přední nožku , nešla ani amputovat. Volali nám  že  muselo být uspáno, vše zřejmě nakopnutím zlého člověka.

před operací:

honzik--19-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

po operaci:

 

honzik-po-operaci.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po operaci jsme si přivezli i Dárečka.Vytrhaly mu všechny zuby protože byly v tak špatném stavu že by hrozil těžký zánět. Když jsme ho přivezli ještě měl v nožce kanylu a krvácel po operaci z tlamky. Druhý den ráno  jsme Dárečka  odvezli zpět na vet kde mu do kanyly píchli opiát proti bolesti a na doma dostal meloxoral a pustili nám ho domů. 

 

darecek--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.září

 

Fouskovi do rána natekla tlamka. Večer nechtěl moc papkat, levá strana tlamičky začala natékat. Ráno už to bylo horší, musel ale bobek počkat až přijedem z práce, hned jsme ho naložili a spolu se Smolinkou a Grétou odjeli na kliniku. Teplotu měl 39,3 , veterinář zjistil že má zlomený zoubek. Moc ho bolel, proto nebaštil. Napíchl mu napuchlou tlamku a vytáhl do stříkačky hnis.  Hned bylo vydět  jak se Fouskovi ulevilo, dostal antibiotika , nesteroidy a pan doktor nás zrovna objednal na vytrhání zoubku který by mohl i nadále dělat kocourkovi problém. Při zákroku byl moc hodný, vůbec neprotestoval, nebránil se jako by věděl že pak bude dobře.

 

 

fousek--5-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Evička má podobný problém, zánět dásní ,dostala rantibiotika, injekčně nesteroidy , uvydíme zda léčba zabere.

 

aja--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gréta je malá holčička Hvězdičky. Je očkovaná byla již se svojí mámou a ostatními kotěcími kamarády přeřazena do pokoje s venkovním výběhem kde si ještě užívají posledního podzimního sluníčka. Najednou začala mít červené  levé ouško. Vet vzal stěr z ouška na cytologii. Boltec ouška má  červený, máme umývat ouško clorexydermem a potírat surolanem. Pokud za pár dnů nedojde ke zlepšení máme zavolat a objednat kočičku k paní doktorce která se zabývá léčením kožních problému u koček. Doufám že toho nebude třeba. Měli jsme bílého kocourka Smokiho, byl moc krásný s modrýma očkama a  hluchý.  Začal mít taky problémy s ouškama a nakonec se zjistilo že má rakovinu a vet musel z důvodu nerozširování nemoci ouška uřezat. Věřím že Gréta na tom nebude tak zle.

 

greta.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adoptovaný byl Filip.

filip--3-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

10.září

 

Malá mourovatá Dášenka prošla dalším veterinárním vyšetřením. Nechutnalo ji jíst, byly ji udělány testy na FELV,FIV i panleukopenii a naštěstí dopadly dobře. Má málo červených krvinek, bílé jsou v normě. Zůstala pár dnů na hospitalizaci napojená na kapačky.

 

dasenka--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Mezi dveřma útulku  jsme našli  tři  pohozená koťata. Jedná se o 3 kluky. Mourovatý je Šrek, Fousek a mourovatobílý je Giom . Kočičí jména vyhledáváme v kočičím kalendáři, pro počet jmen které už doma máme  nás prostě nic nenapadá.

 

giom-fousek-srek--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Adoptovaný byl Simír a vybral si ho malý páníček.

 

simir-do-adopce--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adoptovaná byla Šarlota. Za její adopci jsme moc rádi , měla chronický zánět očiček a je velký předpoklad že v novém domově se její problém zmenší. Není sama, byla zvyklá  na kočičí kamarády a taky jich doma několik má a k tomu hodného pejska.

 

sarlota--5-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Jozífek si zatrhl drápek. Packa mu natekla, byla zanícená,  bolestivá. Pan doktor Jozífkovi dlouhé drápky ostřihal, packu vyčistil, ovšem domluvit mu aby si ji ošetřenou nelízal, bylonad naše síly. Po každém převazu a vyčištění netrvalo ani 5 minut a obvaz byl dole. Když nepomohl krunýřek, ponožka naši snahu jsme po několika marných pokusech vzdali. Musel dostávat antibiotika noroclav , což se mu vůbec nelíbilo, ale společně jsme to zvládli. Když po kontrole  byla  packa v pořádku Jozífkův nádherný kukuč nám byl odměnou. Kocourka mám moc ráda ,má krásné teplé oči a vděčný výraz. Prožil si své ,je u nás již třetím rokem a jako toulavý kocour byl  přijatý se zánětem kůže a jeho léčení byl běh na dlouhou trať.´ Asi je člověku vždy nejmilejší ta kočička která dá hodně, práce, času a strachu. Jsem moc ráda že je v pořádku, jen domov mu chybí.

 

wp_20170525_10_20_04_pro.jpg

 

 

 

 

 

 

5.září

Hany byla  na kontrolu cukru, odběr krve už neprožívá, zvykla si . Hodnota se ji ale zvedla, museli jsme zvýšit dávku inzulinu. Protože nám již ale jednou zkolabovala, na noc ji máme u sebe.

 

wp_20170430_17_23_51_pro.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dáreček se chystá na objednanou operaci zubů které ho dost trápí.

Nakonec to nejlepší. Domov našla krásná Joda. Žije v bytečku a má kočičího kamaráda.

joda--3-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do nového domova odešla po několika letech v útulku i Zanetka. Žije v domku v nedaleké vesnici spolu s pejskem.

 

5.9.2017-017.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Úplně nejlepší zpráva a radost je z adopce Sofinky. Operace kyčelního kloubu dopadla dobře, Sofinka sice trochu kulhala, ale dařilo se ji dobře, spokojeně baštila. PO zveřejnění na fc nám zavolala paní že by si sofinku vzala, ale musela ještě počkat až se dá více do pořádku. Protože se jedná o známou která si již od nás hendikepovanou kočičku vzala a doposud ji má ,byla jsem moc ráda a vděčná za její domov. Žije v bytě s kočičí kamarádkou  a stálou péčí .  Na fotečky si počkáme, fotečka ještě doma.

 

20170805_153043.jpg