Jdi na obsah Jdi na menu
 


Morgan z Uherského hradiště

3. 6. 2015

Při projíždění kolem budov ČSAD na ulici Malinovského u benzinky OMV směrem na Kunovice  leželo na zemi něco, co mě připadlo divné. Otočili jsme auto a zaparkovali u benzinky, a  když jsem přišli blíže zjistili jsme,  že na zemi  leží kočka. Jak dlouho tam ležela nevíme pravda je, že  tam tudy muselo projít desítky lidí a nikdo si ji nevšiml.

Už na první pohled bylo vidět, že je kočička podvyživená, dehydrovaná, apatická, jen zvedla oči, nechala se vzít na ruce a odnést do auta. Bez protestu, bez zájmu. Doma jsme zjistili, že se jedná pravděpodobně o vykastrovaného kocourka. Vážil 2,20 kg. Přesto že byl evidentně hladový, odmítal baštit, id konzervička pouze pro takové případy přišla vhod a nastalo krmení jako malé kotě. A měl problém i polykat. Hlavně vodu stříkačkou do tlamičky. Kožíšek měl matný a slepený. V připraveném boxu hned věděl na co je záchodek. Usnul v pelíšku snad hned. 

Na kliniku jsme ho vezli druhý den ráno, kde veterinář potvrdil, že je kastrovaný a ve špatném zdravotním stavu. Oči má nažloutlé. Byla mu odebrána krev na zjištění selhání funkce jater a připustil i selhání ledvin.

Kocourek  dostal jméno Morgan a na užívání Famosan 1 x denně. Krmíme a krmíme, ale pořád nemá sám zájem  o jídlo ani o pití. 

Uděláme pro kocourka maximum, bychom mu pomohli. Budeme rádi za jakoukoliv pomoc pro tohoto kocourka, protože jeho zlepšení či uzdravení bude stát hodně úsilí i peněz. Děkujeme.